Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.4.2018 otevřeno: 595 x

Ohlédnutí za 23. kolem MOL ligy s Klárou Černou

Kolo plné vítězství favoritů i vyhlídky k závěru bojů MOL ligy shrnula ve svém dalším hodnocení házenkářka Klára Černá. Jak viděla 23. kolo MOL ligy?

Musím se přiznat, že je se mi toto kolo hodnotí nejhůře ze všech, které jsem komentovala. Dovolím si tvrdit, že v tomto kole téměř všichni favorité více méně dominovali, takže o nějakém překvapivém výsledku lze jen těžko hovořit. Šala, Prešov a Poruba dokázaly porazit své soupeře rozdílem třídy a získat tak potřebné sebevědomí do posledních třech kol tohoto ročníku WHIL a následného play off. Veselí si odvezlo body ze Zlína a na Slávii naopak body zůstaly, takže i v těchto utkáních favorité nepřipustili zaváhaní, i když Slávie v poločase prohrávala, dokázala zlepšeným výkonem v druhé půli na domácí palubovce uspět.

Asi nejzajímavější a nejočekávanějsí utkání tohoto kola se hrálo v Mostě, který hostil Michalovce. Souboj prvního a třetího celku tabulky vždy slibuje zajímavou podívanou, tím spíš tři kola před koncem základní části, tedy té WHILkové. Most vstoupil do utkání mnohem lépe a vedl, podle mého až překvapivě, v osmé minutě 7:1, prestože se Michalovcům podařilo snížit během utkání na rozdíl dvou branek, utkání v Mostě už ve vítězství nedokázali překlopit a Most tak získal velice důležité dva body a to i pro celkový finální vývoj na čele tabulky.

Vzhledem k tomu, že je to moje poslední hodnocení kola před koncem tohoto ročníku WHIL, napadlo mě podívat se na možný vývoj na prvních třech a tedy medailových pozicích. Dle tabulky mají možnost získat zlatou medaili již jen dva kluby a to Slávie a Most. Slávie hraje se Šalou (v Šale), s Bánovcemi (v Bánovcích) a právě s Mostem na jeho palubovce. Most má zápas k dobru a čekají ho tak již jen dvě kola a to v Olomouci a jak jsem již zmiňovala, v závěrečním kole se utká se Slávií doma. Kdybychom vzali v potaz takový vývoj, že Slávie oba své předchozí zápasy vyhraje, stejně jako Most v Olomouci, popřípadě kdyby Slávie v jednom ze zápasů zaváhala, taktéž jako Most v Olomouci, půjde v posledním utkání o vše, protože v případě výhry Slávie by došlo k rovnosti bodů a pražský tým by byl vítězem v obou vzájemných utkáních (na podzim Slávie zvítězila 27:26). Věřím, že Slávie by o takový vývoj situace určitě stála, aby mohla bojovat o interligové zlato a i pro fanoušky by byl takový zápas velice zajímavý, protože emoce v utkání, kdy je to „buď a nebo“, jsou velkým zážitkem.... I když pro tu jednu stranu vždy ne tak příjemným, ale to ke sportu patří.

Nikdo jiný do boje o titul již promluvit nemůže (Michalovce mají 32 bodů a zíkat mohou 6, takže se na Most už nedotáhnou), ale o druhé a třetí místo může být ještě bitva. Hned v následujícím kole se potká Slávie se Šalou, pro oba týmy půjde o dva body, které mohou ovlivnit jejich konečné postavením v tabulce. Zbývající dvě kola odehraje Šala v Trenčíně a doma s Bánovcemi, tedy s papírově i tabulkově níže postavenými soupeři, kde by si vítězství měla pohlídat.

Michalovcím bude soupeřem Zlín, Poruba a Prešov. Vzhledem k tomu, že se z východu Slovenska body často nevozí bude pro Zlín i Prešov težký oříšek Michalovcům body sebrat a i Poruba nebude mít úlohu jednoduchou, byť v domácím prostředí.

Dovolila bych si tedy v závěru (troufale) tipnout konečné pořadí, jak se mi jeví, i co se týká momentální formy. Myslím si, že Most potvrdil utkáním protí Michalovcům, že má formu a pokud dojde k tomu rozhodujícímu utkaní, tak bude mít výhodu domácí palubovky. Můj názor je tedy takový, že Most letos vyhraje WHIL. Slávie si minimálně to druhé místo pohlídá, i když věřím, že se o titul popere. Asi by bylo velké zklamání v Michalovcích, kdyby tamní házenkářky nezískaly žádnou z medailí, tudíž bronz by měl směřovat tam a bohužel v tu chvíli zbývá „černý Petr“ na Šalu, která by zůstala bez medaile. Takový je můj tip a jsem velice zvědavá, jak se vše bude vyvíjet.

 

MOL liga - 23. kolo - výsledky

HC Zlín - SHK Veselí n.M. 27 : 31
HK Hodonín - Duslo Šaľa 17 : 37
Slavia Praha - Zora Olomouc 27 : 23
Sokol Poruba - Sokol Písek 30 : 17
Baník Most - Iuventa Michalovce 34 : 29
ŠŠK Prešov - Trenčín 31 : 16