Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.4.2018 otevřeno: 1075 x

Szarková po sezoně odchází z Mostu do norského Storhamaru

Letošní sezona je pro Simonu Szarkovou poslední v dresu Černých andělů. Jedna z nejlepších hráček mosteckého klubu a opora slovenské reprezentace se totiž dohodla s norským klubem Storhamar a od nové sezony už bude hájit barvy aktuálně třetího týmu norské házenkářské ligy.

Jak došlo k dohodě s norským týmem?

Poté, co jsme s Poháru EHF odehráli v Norsku utkání s Larvikem, se mi ozval trenér Storhamaru a poslal mi nabídku. Ještě nějaký čas jsme se ale dohadovali o podmínkách, než jsme se v tomto týdnu definitivně dohodli a podepsali smlouvu. Norská liga podle mne patří k nejlepším na světě. Jejich herní styl je úplně jiný, jinak se tam pracuje s hráčkami, a protože se chci herně ještě někam posunout, je to pro můj další rozvoj myslím ideální. Není to o tom, že bych v Mostě nebyla spokojená, jen mám pocit, že teď nastal ten správný čas, abych ve své kariéře udělala další krok kupředu.

 

V čem byla nabídka ze Storhamaru zajímavá?

Roli hraje celá řada faktorů. Už jen možnost hrát a trénovat s top světovými hráčkami, které ve Storhamaru hrají, pro mě bude znamenat obrovskou zkušenost. Kromě toho je pro mne Norsko atraktivní i jako země, vždycky mě lákala tamní mentalita, prostředí a chci si zkusit si i jiný život. Vybírala jsem z více nabídek, ještě před koncem roku mě kontaktovali i z Německa nebo z Francie, ale nejlépe se nakonec vyprofilovaly nabídky ze Skandinávie. Upřímně řečeno jinam do Evropy by se mi ani nechtělo. Než odejít do jiných typicky evropských zemí, jako je třeba Rumunsko nebo Maďarsko, raději bych zůstala i nadále v Mostě. Při rozhodování se ale samozřejmě přihlíží k více věcem, roli hraje i zázemí, které klub nabízí. A takové podmínky, jako mi nabídli v Storhamaru, mi ani v nejlepším českém klubu, jakým Most v současnosti bezesporu je, nabídnout nemohou.

 

Když víte, že novou sezonu už absolvujete v Norsku, budete mít ještě motivaci do závěrečných bojů v lize?

Do konce sezony mám smlouvu v Mostě, takže v tuto chvíli se z mé strany nic zásadního nemění. Rozhodně chci hrát s maximálním nasazením. Největší motivací je pro mne získat interligové zlato, které ještě nemám.

 

Dovedete si představit, že byste se po čase do Mostu znovu vrátila?

Pokud by měl klub zájem, určitě si to představit dovedu. Dokonce si myslím, že kdybych se chtěla vracet, bylo by to nejspíš znovu do Mostu, protože vím, jak se tu pracuje, vím, že je tu skvělé zázemí. Během těch čtyř let, co jsem tady, tu všechno fungovalo skvěle. S Černými anděly se rozhodně nerozcházíme ve zlém a dál jim budu i na dálku držet palce a fandit.

 

Zdroj: DHK Baník Most/Jan Pimper