Házená v TV

23. 01. 2019 16:05 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
23. 01. 2019 20:55 hod. ČT Sport
MS v házené 2019 (vstupy, celé na webu ČT Sport)
25. 01. 2019 17:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
25. 01. 2019 20:20 hod. ČT Sport
MS v házené 2019: semifinále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
15.5.2018 otevřeno: 1032 x

Starší dorostenky Mostu nakročily k titulu, k bronzu má blíž Plzeň

Nejvyšší dorostenecká soutěže rozehrála o víkendu boje o medaile. Nejlepší dva týmy každé skupiny (východ a západ) se utkávají pohárovým způsobem o zlato a o bronz.

Finále první ligy starších dorostenek

DHK Baník Most – Sokol Poruba 30:22 (14:8)

V neděli večer si dobře rozehrály finálový dvojzápas házenkářky Mostu. Střelecky se dobře vedlo Ulbertové, Švihnosové a Stříškové, na straně Poruby nejhlasitěji odpovídala Desortová, i přes jejích deset branek ale Porubanky v Mostě prohrály rozdílem osmi branek 22:30. V prvním poločase byla hra dlouho vyrovnaná, až v závěru Most odskočil na poločasových šest branek. Úvod druhé půle Porubě hodně nevyšel, bylo to dokonce 22:8! „Druhý poločas jsme začali jako spící panny. Musel jsem si vzít time-out a holkám vyčinit, že tady jde o mistra republiky a takhle se nedá hrát. Klobouk dolů ale před nimi, že našly morální sílu, zvedly se, Most trochu povolil a stáhly jsme to na odpovídajících osm branek. ádná hrůza to ale není. Řekl bych, že to je obraz kvality, Most je někde jinde, má velmi dobré a silné ročníky holek," uznal na klubovém webu trenér Poruby Roman Tichý.

 

Foto: Jan Pimper

 

HC Zlín – DHC Plzeň 21:24 (12:12)

Vyrovnanější byl úvodní souboj dvojzápasu o třetí místo. Ve zlínském dresu se střelecky nejlépe vedlo FIuráškové, na druhé straně byly střelecké síly rozložené rovnoměrněji a snad i díky tomu nakonec po vyrovnaném prvním poločase na konci zápasu slavily Plzeňanky tříbrankovou výhru. „Uvidíme, jestli bude hubený náskok stačit do odvety. I když jen těžko můžeme hrát s ještě více chybami a nepřesnostmi. Přesto hráčkám nelze upřít snaha a bojovnost. Franzová s Frankovou neslezly z palubovky a vytrvale bušily do zlínské obrany. S vydatnou pomocí Soukupové a Noskové bojovaly proti přesile v obraně. Se svou troškou do mlýna přispěchala i křídla (dohromady devět branek). Výsledkem této kolektivní snahy je další vydřené vítězství, které je možná cennější, než kdyby vše klapalo jako na drátkách,“ komentovalo vedení týmu Plzně úvodní výsledek a doufá, že v neděli na domácím hřišti to budou právě Západočešky, kdo si na krk pověsí medaili. Potřetí v řadě.