TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.7.2018 otevřeno: 1157 x

Zoru posílí kanonýrka Patrnčiaková i brankářka slovenské reprezentace Haládiková

Po odchodu opor Terezy Kubáčkové a sester Fryčákových hlásí Zora Olomouc před startem letní přípravy nové posily. Kádr posílí nejlepší střelkyně Interligy Annamária Patrnčiaková, brankářka Zuzana Haládiková nebo spojka Iva Závišková.

Družstvo zahájí společnou přípravu 23. července, týden na to odjede celý tým k soustředění do Kostelce na Hané. „Zde budou v přípravě hráčky pokračovat už naplno ve dvou až třífázových blocích a budou tedy absolvovat největší zátěž zaměřenou především na fyzickou přípravu. Před domácím turnajem – 60. ročníkem Poháru míru, který se bude hrát 24. – 26. srpna, se družstvo zúčastní tradičně turnaje v Šaľe, kde se kromě domácího týmu se střetnou s Hypo Niederösterreich a dvěma polskými týmy,“ uvádí vedení klubu na klubovém webu. Na domácím Poháru míru se družstvo utká s rakouským Hipo, ale taky s litevským mistrem Žalgiris Kaunas, rakouským Wiener Neustadt a slovenským vícemistrem ze Šaľy.

Působení v olomouckém klubu po sezóně ukončila Kateřina Růžičková. V nejvyšší česko-slovenské soutěži odehrála za 16 let na 387 zápasů a nastřílela úctyhodných 1536 branek. V roce 2007 působila v německé Bundeslize v týmech Mainzlaru a Thüringeru. Další z dlouholetých výrazných postav klubu Tereza Kubáčková zamíří do konkurenčního Veselí nad Moravou a sestry Tereza a Vendula Fryčákovy posílí pražskou Slavii, v dalších letech budou totiž studovat v Praze.

Klub ale odhaluje i kolonku příchodů. Tým pro novou sezónu posílí brankářka Šaľy a slovenské reprezentace Zuzana Haládíková. Doplní ji i reprezentační kolegyně Annamária Patrnčiková. Sedmadvacetiletá kanonýrka, známější pod rodným příjmením Birkušová, působila dříve v týmech Trenčína a Michalovců, poslední dva roky hájila barvy Hodonína jak v první lize, tak v interlize, několik zápasů odehrála i za Zlín. Loni byla Patrnčiaková nejproduktivnější střelkyní celé soutěže, nastřílela 227 branek.

Posledním jménem v kolonce olomouckých příchodů je odchovankyně Velkého Meziříčí Iva Závišková. Prvoligová házenkářka absolvuje se Zorou letní přípravu, po níž se rozhodne, zda se k týmu připojí trvale.

 

Annamária Patrnčiaková v dresu Hodonína.