TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.7.2018 otevřeno: 870 x

Černí andělé budou mít srpen nabitý přípravnými zápasy

Do startu nejvyšší ženské házenkářské soutěže schází ještě měsíc, hráčky mosteckých Černých andělů ale už v srpnu čeká pořádná porce přípravných zápasů. Zdroj: DHK Baník Most

Tradičním soupeřem v přípravných zápasech jim je Thüringer HC, loňský bundesligový mistr, a ani letošní rok nebude výjimkou. Oba týmy se v pořádání přípravného víkendového dvojzápasu střídají. „Letos padlo pořadatelství na ně, takže hned 4. a 5. srpna odjíždíme do Německa. Tentokrát ale se ale po druhém zápase nevracíme do Mostu sami, vyráží k nám i Thüringer, který v Mostě bude mít tréninkový kemp, což už je vlastně také tradice,“ uvedl Radek Maděra, vedoucí družstva Černých andělů. 

Německý mistr se tak stejně jako Černí andělé zúčastní tradičního turnaje Českého porcelánu Dubí, který se v mostecké sportovní hale uskuteční od 10. do 12. srpna. Dalšími dvěma týmy, které se do bojů o porcelánovou trofej zapojí, bude ruská Zvezda Zvenigorod, mosteckým hráčkám velmi dobře známá z loňských bojů v Poháru EHF. Čtvrtým účastníkem turnaje bude běloruský mistr BNTU BelAZ Minsk.

Po skončení turnaje čeká hráčky týden příprav na velmi silně obsazený halový turnaj v Německu, který začíná 18. srpna a účastnit se ho budou týmy z první i druhé Bundesligy.

 

Momentka z loňské přípravy proti HC Gomel.

 

Už od 20. srpna ale budou trávit Černí andělé čas opět v Mostě, protože je čeká další porce přípravných zápasů. Do Mostu přijede HC Gomel, vicemistr Běloruska, který se tu v rámci přípravy představil už v loňském roce. Dalším ze zahraničních soupeřů českých mistryň bude polský extraligový tým Kobierzyce. Do mostecké sportovní haly dorazí i hráčky Sokola Poruba, které tu odehrají přátelské přípravné zápasy s oběma zahraničními týmy a v plánu je také jedno společné přípravné utkání s Černými anděly. „V něm by se měly střetnout rezervy obou týmů, z naší strany půjde zejména o juniorky a hráčky do 20 let, stejně tak by naše rezerva ženského A týmu měla odehrát i zápas proti týmu Kobierzyc. Následně hned 23. srpna odjíždíme na mezinárodní juniorský turnaj do Vídně, který se za účasti osmi týmů koná od 24. do 26. srpna. Kromě domácího klubu Vídně mají přijet i účastnice Champions League z Ljublaně. Tento turnaj je určen pro hráčky ročníku 98 a mladší, tedy ty, které už mohou nastupovat v ženské kategorii. S největší pravděpodobností na tento turnaj pojedou všechny naše hráčky, které do této věkové kategorie spadají, což jsou v podstatě tři čtvrtiny týmu,“ vysvětlil Radek Maděra.

Po návratu z Rakouska už se budou Černí andělé věnovat přípravě na nejvyšší domácí soutěž. Už 1. září je totiž na domácí palubovce čeká první kolo MOL ligy proti Prešovu, které se původně mělo v Mostě hrát o týden později, ale kluby se dohodly na jeho přeložení.