TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.8.2018 otevřeno: 1405 x

Plzeňanky startují přípravu na MOL ligu s pořádnou dávkou nových posil

Házenkářky Plzně odstartují dnes v domácích podmínkách přípravu na svou nováčkovskou sezónu v MOL lize. Jak se proměnil loňský prvoligový tým a jaké cíle si staví před novou sezónou?

 „Po postupu do interligy začaly okamžitě přípravy na novou sezónu, která bude v mnohém zcela jiná než ta předešlá. V té byla každá prohra neúspěchem. Nyní bude naopak každý bod úspěchem, což určitě bude vytvářet výrazný tlak na psychiku hráček,“ vyhlíží k nové zkušenosti svého týmu trenér Tomáš Jiskra.

Nová budou i jména na soupisce. Zatímco v minulosti se DHC pyšnilo tím, že všechny hráčky byly vychovány v Plzni, v interlize už tomu tak nebude. „Zaznamenali jsme dva odchody hráček, které se na postupu podílely. Zatímco mladá pivotka Kateřina Soukupová ukončila svoji házenkářskou kariéru z trochu nepochopitelných důvodů, její mladší kolegyně, juniorská reprezentantka Julie Franková, míří za vidinou možnosti hrát v týmu z čela tabulky do pražské Slavie. Odchodem těchto dvou hráček rozhodně utrpí obranná činnost, kde byly obě oporami,“ okomentoval odchody z úspěšného loňského kádru Jiskra.

Kolonka příchodů se na druhé straně zaplnila mnohem víc. „Nejzkušenější novou tváří bude plzeňská rodačka – brankářka Markéta Mácalová, která se vrací z Poruby. Další dvě plzeňské hráčky, které mají zkušenosti z interligy, Petra Drozdová a Vendula Šelaisová, přicházejí na hostování z plzeňského HC. Po roční přestávce se k házené vrací Dominika Bullová z Písku. Po hostování v Mostu zvýší konkurenci na místě pivota exhájská Petra Ferencová. Spolu s ní přichází její hájská spoluhráčka z dorostu Anežka Krausová, která naposledy hrála za dorost Slavie Praha,“ vyjmenovává obsáhlý seznam Jiskra a pokračuje ve výčtu: „Ze stejného oddílu putuje do Plzně Karolína Pejšková, jejímž mateřským oddílem je Ústí nad L., a bezpochyby talentovaná juniorská reprezentantka Tereza Holečková. Další bývalou juniorskou reprezentantkou, kterou Slavia uvolnila do Plzně, je rychlonohé křídlo Eva Svobodová. I poslední posila je kmenovou hráčkou Slavie - naposledy hostující ve Vršovicích Lucie Líbalová. Všichni nováčci spolu se stávajícími hráčkami vytvoří šestadvacetičlennou skupinu. Na každý post jsou k dispozici minimálně tři hráčky, což slibuje dostatečnou konkurenci uvnitř týmu.“

Jistotou je naopak osvědčená sestava realizačního týmu. Pohromadě zůstala trojice trenérů Tomáš Jiskra, Jana Galušková a Dušan Franz, stejně jako fyzioterapeutka Kateřina Frouzová. Podporovat je nadále budou atletický trenér Lukáš Královec a fit trenérka Lenka Maříková.

Přípravu tým odstartoval tento týden na přelomu července a srpna. „Po dvou týdnech dvoufázových tréninků v Plzni se družstvo přesune na soustředění do Nýrska a první zářijový víkend ukončí první fázi přípravy na turnaji v Otrokovicích. V průběhu srpna máme naplánována přátelská utkání s HC Plzeň nebo německým Regensburgem. Ještě hledáme jednoho nebo dva soupeře k dalším přátelským zápasům,“ komentoval plán přípravy plzeňský trenér.

Premiérou v interlize bude pro DHC domácí zápas s pražskou Slavií 5. září. Plzeňanky uvítají pražský celek ve své hale na Lochotíně. „Očekáváme plnou halu a bouřlivou atmosféru,“ těší se už dopředu trenér Jiskra.

Podle něj je cíl na tuto sezonu pro plzeňský klub jasný. „Udržet se v soutěži i pro další sezonu a odměnit se tak za důvěru všem svým fanouškům i podporovatelům. Především Plzeňskému kraji a městu Plzni, ale i menším sponzorům,“ dodal Jiskra. Otázka hlavního sponzora zůstává v této chvíli zatím nedořešena.