TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.8.2018 otevřeno: 1640 x

Do Písku se vrací reprezentační pivotka Šetelíková a Jihočešky zahájily přípravu na oválu a v posilovně

Po letech ve Slávii Praha se zpět do Písku vrací jihočeská odchovankyně Alena Šetelíková. Písečanky odstartovaly přípravu minulý týden a teď nabírají sílu pod vedením fitness kouče.

Sokolky začaly s letní přípravou již tradičně poslední týden v červenci ve středu 25. července na atletickém oválu v Písku. S ohledem na právě probíhající Akademické mistrovství světa v Chorvatsku, na které odcestovala Pavlína Novotná a Kristýna Neubergová, a dobíhající dovolené na první trénink dorazily hráčky A-týmu v okleštěné sestavě. Letos poprvé je ale doplnily starší dorostenky, které s ženami absolvují celou letní přípravu.

proti minulé sezóně se plán letní přípravy poupravil. Trenér Vladislav Jordák chce již tento týden začít trénovat v obloukové hale. Ke kondičním cvičením tak připojí i klasické házenkářské tréninky. Další novinkou jsou i tři ranní tréninky pod vedením fitness trenéra Tomáše Kolínského. „S Tomem jsme se domluvili především na silových trénincích. Tato změna vyplynula i z přání házenkářek, když jsme si společně analyzovali minulou sezónu.“ říká trenér Písečanek Jordák.

 

 

Prvních 14 dnů se budou písecké házenkářky věnovat jenom tréninkům, poté je čekají tři nebo čtyři přátelská utkání, převážně s účastníky nižších lig. Následně stejně jako v loňském roce odcestují do německého Ludwigsburgu na turnaj kvalitně obsazený týmy z první až třetí bundesligy. V rámci základní skupiny se utkají s Waiblingen „Tigers“ (2. bundesliga, 1x vítěz turnaje), HSG Freiburg (3. bundesliga) a HSG Bensheim-Auerbach „Flames“ (1. bundesliga).

Ani tým Písečanek nezůstal po minulé sezóně beze změn. Do týmu nováčka z DHC Plzeň odešly mládežnické reprezentantky Dominika Bullová a Vendula Šelaisová, Michaela Boorová bude hájit barvy Veselí nad Moravou. Dagmar Kalčíková se rozhodla pro přerušení kariéry a změna nastala i v realizačním týmu, kde již nebude roli vedoucí družstva zastávat Veronika Cyprysová.

V kolonce příchodů naproti tomu svítí zatím jediné jméno, ale o to zvučnější. Do Písku se vrací odchovankyně Alena Šetelíková, rozená Stellnerová, zkušená reprezentační pivotka, která v uplynulých sezónách hájila barvy Slavie Praha.