TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.8.2018 otevřeno: 758 x

Mostečanky uvítají na domácím turnaji zahraniční hvězdy včele s Thüringerem Ivety Luzumové

Hráčky Černých andělů změří v rámci přípravy síly s nejlepšími evropskými týmy. V mostecké sportovní hale se totiž od pátku 10. srpna do neděle 12. srpna uskuteční další ročník mezinárodního Turnaje Českého porcelánu Dubí.

Tradičním účastníkem turnaje je německý Thüringer HC. Mostecký tým s několikanásobným bundesligovým mistrem tradičně zahajuje přípravu, spolupráce mezi oběma týmy funguje už osmou sezonu. Aktuální bundesligový mistr a účastník Ligy mistrů se v Mostě představí v čele s českou reprezentantkou Ivetou Luzumovou, která má za sebou vynikající sezonu, během níž si na své konto připsala i řadu individuálních ocenění, mimo jiné pro nejlepší bunedesligovou hráčku, nejlepší střelkyni Ligy mistrů nebo hráčky měsíce EHF. Kromě ženského týmu Thüringeru se v Mostě představí i tým mladších dorostenek, který v sobotu, před zápasy Turnaje Českého porcelánu Dubí, odehraje zápas proti mladším dorostenkám DHK Baník Most.

 

 

Zvezda Zvenigorod patří rovněž k tradičním účastníkům turnaje, letos se zde bude prezentovat už potřetí. Obvykle staví kádr na mladých hráčkách, které doplňuje zkušenějšími házenkářkami. Černí andělé mají s klubem, který se v nejvyšší ruské soutěži tradičně pohybuje mezi pěticí nejlepších týmů, bohaté zkušenosti. V uplynulé sezoně ho porazili ve 3. kole Poháru EHF a postoupili do skupinové fáze soutěže. Pohár EHF bude ruský tým hrát i letos, teoreticky by se tak oba týmy mohly v pohárové soutěži potkat opět.

BNTU BelAZ Minsk je týmem, který už měl rovněž možnost si mosteckou palubovku vyzkoušet. Přímo v Mostě to bylo v dvojzápase v rámci Poháru EHF, ze kterého vyšli vítězně Černí andělé. Běloruský mistr se pohybuje na podobné úrovni jako mostecký tým a stejně jako Černí andělé je také on účastníkem Poháru EHF.

Vstupné na turnaj je dobrovolné, vstup do haly je pro diváky bočním vchodem od informační recepce.

 

Rozpis turnaje Českého porcelánu Dubí

Pátek 10. 8.

17:00 Thüringer HC – Zvezda Zvenigorod

19:00 DHK Baník Most – BNTU BelAZ Minsk

Sobota 11. 8.

14:00 utkání mladších dorostenek DHK Baník Most – Thüringer HC

17:00 Zvezda Zvenigorod – DHK Baník Most

19:00 BNTU BelAZ Minsk – Thüringer HC

Neděle 12. 8.

12:00 DHK Baník Most – Thüringer HC

14:00 Zvezda Zvenigorod – BNTU BelAZ Minsk