Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.8.2018 otevřeno: 683 x

Žirovnické házenkářky zaskočily Maďarsko, na CELL-Cupu skončily druhé

Žirovnické starší žačky se vydaly do dalekého Maďarska, aby se zde ve městě Veszprém zúčastnily věhlasného turnaje CELL-CUP. Turnaj se pořádá tradičně v polovině srpna. Letos se ho zúčastnilo 102 týmů v 8 kategoriích. Žirovnické házenkářky vybojovaly ve své kategorii skvělé druhé místo.

„Naše skupina byla silně zastoupená 13 týmy z Maďarska, Rumunska, Polska a Izraele. Žirovnický tým byl jediným českým účastníkem na turnaji. V základní skupině jsme odehráli šest zápasů, další dva v nadstavbě,“ vyprávěla za Slavoj Žirovnice Ivana Kneslová.

Hned na úvod se Češky utkaly s domácím výběrem. „První zápas s domácím Veszprémem, který jsme vyhrály 21:15, byl zahřívací. Děvčata téměř dva měsíce nehrála, do brány musela po odchodu naší stávající opory jít hráčka/brankařka s malými zkušenostmi a poprvé došlo po roce k propojení ročníku 2005 s 2004. Tým doplnily mladší žákyně a dvě hráčky z Velkého Meziřící - Karolína Slámová a Bára Rosická nás co do počtu posílily,“ popisovala Kneslová a dodala: „V tomto týmovém pojetí byla odvaha odjet na tak silně obsazený turnaj. Holky však hrály srdcem a vůlí. Zápas od zápasu dokazovaly, že umí bojovat a nevzdávají žádný zápas.“ První den žirovnický tým odehrál ještě jeden zápas s Dorogem z Maďaska. „Byl to velmi důležitý zápas, jelikož Dorog patřil mezi favority turnaje. Holky nechaly na palubovce všechny síly a zvítězily těsně 21:20,“ vyprávěla dál Kneslová.

 

 

První večer proběhlo ve Veszprem Aréně velkolepé zahájení, efektní nástup zástupců týmů, doplňoval dech beroucí doprovodný program. Druhý den český tým čekal pouze jeden zápas se silnými soupeřkami z Maďarska Haládes. Byl to rychlý zápas, kde se trestala každá chyba. Ve vedení se střídaly oba týmy a pro Žirovnici to byla první těsná prohra 15:17.

„Další zápasy v nadcházejících dnech už ale děvčata zvládla na výbornou a ze skupiny jsme po jedné prohře postupovali z druhého místa,“ připomněla Kneslová i další výsledky: Žirovnice - Ghimbav (ROU) 20:9, Žirovnice - Sovata (ROU) 23:21 a Žirovnice - Budaörs (HUN) 22:14.

„V pátek dopoledne nás čekal nejdůležitější zápas – zda postoupíme do bojů o 1. - 2. místo či o 3. - 4. místo. Boj jsme svedli s týmem Debrecini – výběrovým sportovním celkem z Maďarska, který postupoval z 1. místa v druhé skupině. Holky se zaměřily na perfektní obranu a spolupráci v útoku, zápas zvládly bravurně a výsledek 20:16 nám zpečetil zasloužený postup do Veszprem Arény, kde nás čekal těžký zápas s našimi přemožiteli Haládes (HU). Cíl – Aréna - byl splněn a výhra by byla pomyslnou třešničkou na dortu. V zápase o zlato se holky trochu trápily, únava byla znát a soupeř také nepředváděl kvalitní hru. Vedení jsme nedokázali udržet a stejnou prohrou 15:17 jsme skončili na krásném druhém místě. Hrát na palubovce Veszprém Arény byl neskutečný zážitek, splnily jsme si tak sen o „velké“ házené,“ líčila Kneslová. 

V průběhu turnaje byl pro hráčky každý den připraven doprovodný program v podobě párty v klubu pro hráče a hráčky. Pro trenéry byla připravena plavba lodí po Balatonu a slavnostní přijetí u starosty. „Odvážíme si z Maďarska spoustu krásných zážitků, nové zkušenosti a přátelství,“ těšilo Kneslovou a dodala: „Okusili jsme jiný styl hry – s takovou rychlostí a razancí se prakticky u nás nepotkáme a zažili jsme i úplně jiné sudí, kteří pískali naprosto odlišně, než u nás – tedy velmi pečlivě a přísně. Do Čech jsme kromě stříbra, dovezli i individuální cenu – nejlepší hráčkou naší kategorie W14 se stala Adéla Brabcová, která se navrátila po zranění kolene.“

 

Sestava: Lucie Hemberová – brána, Adéla Brabcová, Barbora Heřmánková, Tereza Šindelářová, Kateřina Prantlová, Lucie Randlíková, Katka Papáčková, Kamila Brtníková, Adéla Schmidtová, Adéla Janková, Veronika Novotná, Tereza Janoušková, Edita Havlová, Michaela Jelínková, Karolína Slámová a Bára Rosická (obě z Velkého Meziříčí).
 

Horní řada zleva: Jindra Hembera - asistent trenéra, Katka Papáčková, Adéla Schmidtová, Lucie Hemberová, Lucie Randlíková, Tereza Šindelářová, Adéla Brabcová, Karolína Slámová, Kateřina Prantlová, Kamila Brtníková, Iveta Brabcová - trenér
spodní řada: Michaela Jelínková, Veronika Novotná, Tereza Janoušková, Barbora Heřmánková, Edita Havlová, Adéla Janková, Bára Rosická | Foto: Pavel Rosický