Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.9.2018 otevřeno: 1054 x

Pozvánka na MOL ligu: Do Olomouce míří Iuventa, Most vyrazí do Šaľy

Po středeční předehrávce se v sobotu roztočí do plných obrátek druhé kolo MOL ligy. Na co všchno se můžete o víkendu těšit?

Poprvé se v novém ročníku MOL ligy vypraví mostecké házenkářky na palubovku soupeře. V sobotu 15. září je přivítá tradiční silný slovenský soupeř HK Slovan Duslo Šaľa. „Zápasy v Šaľe jsou odjakživa velmi těžké, jedná se o silný tým, který proti nám dá do zápasu vždycky maximum. Bude se jednat o velmi náročné utkání, ve kterém o výsledku budou rozhodovat maličkosti. Z mého pohledu jsou šance na výhru vyrovnané,“ říká mostecký trenér Peter Dávid.

Černí andělé letos vstoupili do nové sezony s výrazně omlazeným kádrem, také družstvo Šaľy má lehce obměněný tým, na jeho síle ani kvalitě to však podle trenéra nic nemění. „Máme radost z toho, že se nám podařil vstup do sezony doma proti Prešovu. Trochu nás přibrzdil uplynulý volný víkend, protože teď nás čeká velmi těžká prověrka venku, na kterou se důkladně připravujeme už od počátku týdne. Příprava probíhá v podstatě standardně jako před kterýmkoli jiným zápasem se soupeřem této úrovně. Poslední vzájemné utkání se Šaľou jsme odehráli před více než půl rokem, takže o to důkladnější naše příprava musí být,“ doplnil trenér. Mostecký tým nehlásí před zápasem na Slovensku žádné zdravotní komplikace, takže do hry by mohl zasáhnout celý široký kádr Černých andělů, podobně jako v úvodním utkání doma proti Prešovu.

Veselanky čeká v sobotu také dlouhá cesta na východ Slovenska, odkud by si rády odvezly oba body. Lehký zápas ale rozhodně nečekají. „Prešov už v novém ročníku odehrál dva zápasy, jeden u favorita v Mostě a druhý u nováčka z Plzně. Oba prohrál a je bez bodů. V domácím prostředí nastoupí nyní poprvé a určitě bude chtít dokázat, že házenou pořád hrát umí. Bude proto víc bojovat, než na palubovkách obou dosavadních soupeřů. Pokusí se získat nějaké body, nebo minimálně se bude chtít prezentovat lepší hrou,“ předpokládá kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Hráčky si uvědomují, že v domácí hale bude mít Prešov jinou sílu, než na palubovkách soupeřů. „Určitě je nelze podcenit, Prešov má svou kvalitu. Pokud ale podáme minimálně podobný výkon jako Písku, měly bychom uspět,“ domnívá se pivotka Kristina Pastorková. Utkání začíná v 18 hodin.

 

Kristina Pastorková zaznamenala v 1. utkání sezóny proti Písku 6 branek. Na archivní fotce se prosazuje v dresu Veselí nad Moravou proti Bratislavě. | Foto: Hynek Zdeněk

 

Házenkářky Písku mají zatím za sebou jeden zápas ve Veselí, který skončil porážkou Jihočešek poměrem 22:35. „Nedělám z toho nějakou velkou tragédii,“ řekl pro iDnes.cz trenér Vladislav Jordák a dodal: „Nehráli jsme šťastné utkání. To je pravda. Ze začátku jsme držely krok, ale pak jsme Veselí pustily do náskoku a dostaly soupeřky na koně. A Veselí, to je pro mě letos jeden z aspirantů na čelní příčky, který moc prohrávat nebude.“ Teď je čeká první domácí vystoupení, doma přivítají Bánovce, o týden později pak Plzeň. „Pro mě osobně tohle bude začátek sezony a ukázka toho, jak na tom jsme. A věřím, že na tom budeme dobře,“ ujišťuje fanoušky písecké házené Jordák.

Olomoučanky se v úvodu soutěže poměřily s Porubou. Po pěti letech v interlize nad tímto soupeřem zvítězily. Teď je čeká úřadující slovenský mistr, tentokrát si ale na slovenského suveréna bronzový český tým loňské sezóny věří. „Jsme si vědomi síly a kvality soupeře, který na nás v sobotu čeká. Víme však také, že ani on nepřijede úplně v klidu, bude muset vzít v úvahu naše kvality naše přednosti, aby uspěl. A my všichni věříme, že to naše holky věhlasnému soupeři pěkně znepříjemní. Iuventa před dvěma, třemi roky nastoupila novou cestu - stavět především na slovenských hráčkách. I přesto v hráčském kádru najdeme několik legionářek včetně srbsko-ukrajinské dvojice brankařek a především Ukrajinské kanonýrky Kompaniets, která se výrazně prosadila spolu se Slovenkami Wollingerovou, Habánkovou a ex Ukrajinkou Fiľkovou i v Evropském poháru, kde Iuventa už postoupila do druhého kola, kde ji čeká dánský soupeř. Věřme, že se naše děvčata vzchopí a se silným soupeřem nám předvedou výbornou házenou,“ zvou diváky zástupci vedení olomouckého klubu.

Kolo uzavře měření mezi HC Zlín a nováčkem z Plzně. Zlíňanky v prvním utkání přivezly body z Bánovců nad Bebravou, což je pro mladý zlínský výběr na úvod sezóny mentální vzpruha. Teď by chtěly Zlíňanky na výhru navázat i v souboji s nováčkem. „Stále máme na čem pracovat, každopádně úvodní výhra hlavě mladým hráčkám psychiky pomůže, již si osahaly novou soutěž,“ řekl trenér Olomouce Martin Spuchlák.
 

MOL liga - 2. kolo - rozpis

Sokol Poruba - Slavia Praha 12.9. 17:00
Sokol Písek - Bánovce n.B. 15.9. 15:00
Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 15.9. 17:30
Duslo Šaľa - Baník Most 15.9. 18:00
ŠŠK Prešov - SHK Veselí n.M. 15.9. 18:00
HC Zlín - DHC Plzeň 16.9. 18:00