Házená v TV

01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.9.2018 otevřeno: 814 x

Pozvánka na MOL ligu: Další domácí vystoupení nováčka

Poruba vyrazí na cestu do Michalovců, Šaľa se představí na hřišti vedoucího týmu tabulky Veselí. I další úspěšný tým z jihovýchodu Moravy bude bojovat o další body. Zlín je průběžně druhý, v Praze ho ale nečeká nic snadného. O body se porve i nováček z Plzně, který doma přivítá Písek.

Úvod 3. kola MOL ligy házenkářek obstará páteční předehrávka celků SHK Veselí nad Moravou a HK Slovan Duslo Šaľa. Oba celky přitom mají ambice bodovat. Diváky tak čeká bezesporu atraktivní utkání, které může být považováno i za šlágr kola."Předpokládám, že nás z dosavadního průběhu MOL ligy čeká zatím nejtěžší utkání. Šaľa má letos z hlediska slovenského šampionátu cíl hrát minimálně finále a předpokládám, že bude hrát i v horní části tabulky Interligy. Před sezónou jí sice odešlo několik hráček, ale podařilo se jí kádr vhodně doplnit mladými hráčkami, juniorskými a seniorskými reprezentantkami. Určitě to tedy nebude lehký soupeř. Výhodou pro nás je, že budeme mít výhodu domácího prostředí, kde nás určitě podpoří fanoušci, což by nám mohlo dodat energii do žil,“ předpovídá kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Hráčky Veselí přitom chtějí udržet oba body doma. „Máme hodně natrénováno a kádr má dobrou kvalitu. Věřím proto, že bychom mohly navázat na úvodní dvě vítězství a získat oba body. Diváci se mohou těšit na zajímavou házenou a tímto je zvu do haly,“ láká za hráčky diváky do haly křídelnice domácího celku Veronika Žitňanová.

 

 

Mostecké házenkářky čeká v sobotu na domácí palubovce další utkání MOL ligy. Soupeřem jim tentokrát bude Zora Olomouc. „S Olomoucí se známe velmi dobře, hráli jsme proti sobě v uplynulé sezoně v semifinále, takže je to vlastně takový náš tradiční soupeř, se kterým se potkáváme poměrně často,“ říká trenér Černých andělů Peter Dávid.

Mostecký tým má za sebou těsnou porážku o jedinou branku se Šaľou, za předešlými zápasy už se ale nikdo neohlíží. „K utkání v Šaľe se budeme vracet jen proto, abychom si některé záležitosti zanalyzovali, jinak se ale soustředíme jen na budoucí střetnutí. Teď je pro nás důležité doma zabrat a naplno bodovat. Náš cíl je tento zápas vyhrát a jak už je u nás dobrý zvykem, dát v utkání šanci celému kádru,“ doplnil Peter Dávid.

Kromě dlouhodobě zraněných hráček je mostecký tým zdravotně v pořádku, navíc by se poprvé před domácími fanoušky měla představit i nová posila Černých andělů, dvaadvacetiletá makedonská pivotka Stefanija Miševská (na dresu s číslem 28 nosí anglickou variantu svého jména Mishevska), která si svůj první MOL ligový start v týmu Černých andělů připsala už v utkání se Šaľou.

„Je na čase sestoupit z obláčků, na kterých jsme se příjemně houpali po domácím vítězství s Prešovem, na tvrdou zem a začít znovu s házenou, se kterou jsme se prezentovali v prvních dvou utkáních a především věci z tréninku lépe přenášet do samotného utkání. Pak můžeme být znovu úspěšní,“ hlásí z Plzně před dalším soubojem trenérský tým. Západočešky se tentokrát představí opět doma a to proti Sokolu Písek. Cítí tak šanci bodovat. Součástí programu utkání, které v Plzni startuje v sobotu ve 14 hodin, bude charitativní akce pro bývalého spoluhráče obou domácích trenérů Zdeňka Hejduka, který onemocněl zákeřnou nemocí ALS. To Písečanky v posledním odehraném utkání poprvé bodovaly a do zápasu s nováčkem tak půjdou namlsané čerstvou výhrou. „Holky hrály perfektní házenou, a je jenom škoda, že jsme nevyhráli ještě vyšším rozdílem. Zasloužily by si to. Proti Plzni to bude další důležitý zápas a znovu bychom rádi zabodovali,“ vyhlíží sobotní duel v Plzni Vladislav Jordák.

Po delší pauze, neboť poslední utkání se Slavií odehrály Porubanky už minulou středu, nastoupí na palubovku tým Poruby. V sobotu vyrazí na horkou půdu silných a ambiciózních Michalovců, které sice nejsou takovým suverénem, jako v minulých sezónách, i tak ale patří stále na špičku. „Bude to určitě těžký zápas, ve kterém bude pro náš úspěch a možnost konkurovat domácímu týmu hra našich spojek, jak se jim bude dařit z vnějších prostor a vzdáleností. Pochopitelně důležitá budou i křídla a také taktická úroveň naší hry," odhadoval trenér Poruby Dušan Daniš. Zápas začíná na východě Slovenska v 17.30.

To tým Slavie Praha je nabuzený skvělým obratem ve dvojutkání Poháru EHF proti Stockerau a vybojovaným postupem do dalšího kola evropské soutěže. Teď se omlazenému týmu Pražanek postaví mladičké družstvo Zlína. Zlíňanky již dvakrát bodovaly, nutno ale říct, že los k nim byl prozatím poměrně příznivý. Duel se Slavií bude naproti tomu velmi ostrým testem před reprezentační přestávkou.

 

MOL liga - 3. kolo - rozpis

SHK Veselí n.M. - Duslo Šaľa 21.9. 18:30
DHC Plzeň - Sokol Písek 22.9. 14:00
Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 22.9. 17:30
Baník Most - Zora Olomouc 22.9. 18:00
Bánovce n.B. - ŠŠK Prešov 22.9. 18:00
Slavia Praha - HC Zlín 23.9. 15:00