Házená v TV

24. 04. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HC Dukla Praha - HCB Karviná
01. 05. 2019 19:00 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - Talent Plzeň NEBO Dukla Praha - HCB Karviná (v případě 4. utkání)
19. 05. 2019 12:50 hod. ČT Sport
CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy: finále
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.9.2018 otevřeno: 723 x

Veselanky nadále stoprocentní, se štěstím zdolaly Šaľu

Páteční předehrávka 3. kola MOL ligy nabídla rychlou dynamickou hru, kterou doprovázela vynikající divácká kulisa vytvořená fanoušky obou týmů. Z těsné výhry se nakonec radoval domácí výběr.

MOL liga - 3. kolo

SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa 25:24 (14:11)

Domácí celek měl od počátku mírně navrch, když se opíral hlavně o střelkyně Olšovskou, Pastorkovou a Kubáčkovou. Nástup do druhé půle ale Veselankám nevyšel, čehož Šaľa dokázala využít ke srovnání až na 17:17. Zřejmě rozhodující moment utkání nastal mezi 48. a 50. minutou. Veselanky využily toho, že hostující celek hrál se sedmi hráčkami v poli a bez brankářky. Nejprve Boorová trefila odkrytou bránu, vzápětí vybojovala v obraně míč, který poslala do prázdné sítě Olšovská. Tři minuty před koncem vedlo Veselí 25:21 a zdálo se rozhodnuto. Šaľa ale zabojovala a snížila na 25:24. Navíc měla celou poslední půlminutu na zakončení. Jedna z hostujících hráček ale v rozhodující chvíli netrefila branku.

Nejvíce branek: Olšovská 8/2, Pastorková 7/1, Boorová 5 – Némethová 7/2, Bahýlová 5, Rácková a Pócsiková po 4. Vyloučení: 2:5. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Diváci: 320. Rozhodčí: Baader, Novotný.

 

Michal Lukačín, trenér HK Šaľa: „Veselí má letos velmi dobrý kádr na všech postech. Věděli jsme do čeho jdeme a rozhodně se nemáme za co stydět. Veselí bylo po celý zápas o něco lepší, my jsme ale bojovným výkonem drželi šanci na dobrý výsledek až do samého závěru, kdy jsme sahali po bodu. Vzhledem k průběhu zápasu bych ale řekl, že Veselí vyhrálo zaslouženě.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V první půli se nám podařilo získat několikabrankový náskok, ale Šaľa má zkušené hráčky, které nezpanikařily. Musím ocenit výkon soupeře, hlavně když hrál se sedmi hráčkami v poli. V závěru jsme měli jakoby svázané ruce. Naštěstí zápas pro nás dopadl šťastněji. Chtěl bych svým svěřenkyním poděkovat za předvedený výkon a bojovnost až do úplného konce."

 

Foto: Hynek Zdeněk