Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.10.2018 otevřeno: 611 x

Pozvánka na MOL ligu: Co prozradí souboje českých a moravských týmů o jejich aktuální formě?

Pomalu ale jistě se ženským týmům přibližuje dlouhá reprezentační přestávka. Házenkářkám zbývá odehrát tři kola, to nejbližší sedmé je na programu od pátku do neděle.

Veselanky vybojovaly minulý týden dva body v domácím souboji proti Mostu. Omlazené Mostečanky zatím na venkovních hřištích příliš neexcelují a bez bodů odjížděly i z Veselí, byť po těsné jednobrankové porážce. Teď budou chtít Panenky na skalp mistra navázat v duelu s Porubou, který budou opět sledovat jejich domácí fanoušci. Poruba si zapsala v minulém kole vysokou výhru nad Pískem a podle papírových předpokladů by toto páteční utkání, úvodní souboj 7. kola, mohlo patřit k těm vyrovnanějším.

Sobotní program pak načnou tradičně v Písku ve svém obvyklém čase v 15 hodin. Na jih Čech zavítá Prešov, předposlední tým průběžné tabulky a pro Písek je to tak výrazná šance na zápis dalšího bodového zisku. Výrazně těžší to bude mít nováček z DHC Plzeň, který uvítá doma soupeřky z Michalovců. Slovenský suverén posledních let by mohl být pro Plzeň především školou a novou zkušeností, pokud však Východňárky nového soupeře podcení, mohlo by se na západě republiky zrodit i překvapení.

Šanci potvrdit svou pozici v tabulce dostanou v sobotu házenkářky Zlína. Zatím snad největší překvapení soutěže – devět bodů a průběžné druhé místo, to je pro zlínský klub jistě příjemný pohled do tabulky. Teď ale do Zlína přijede Šaľa. Na kontě mají Slovenky jen o jediný bod méně a bez dalšího se ze Zlína domů nebude chtít vracet.

Sobotu pak uzavře duel Bánovců a Mostu. Bodovat v Bánovcích, které zatím nedosáhly ani na bod, je pro Most prakticky povinnost a svěřenkyně trenér Dávida si to jistě dobře uvědomují. V neděli zápasový program doplní duel mezi Slavií Praha a Zorou Olomouc. Druhý čistě tuzemský souboj týmů, které v konečném zúčtování zcela jistě pomýšlí alespoň na národní medaile, by mohl hodně napovědět o rozložení sil na české a moravské házenkářské scéně, stejně jako úvodní zápas kola mezi Veselím a Porubou.

 

MOL liga - 7. kolo - rozpis

SHK Veselí n.M. - Sokol Poruba 26.10. 18:00
Sokol Písek - ŠŠK Prešov 27.10. 15:00
DHC Plzeň - Iuventa Michalovce 27.10. 16:00
HC Zlín - Duslo Šaľa 27.10. 17:00
Bánovce n.B. - Baník Most 27.10. 18:00
Slavia Praha - Zora Olomouc 28.10. 18:00