TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.2.2019 otevřeno: 525 x

Na jaře sladíme zkušenosti žen s dravostí dorostenek, říká trenér prvoligových Ivančic Krejčík

Během zimy podřimuje ještě stále i první liga žen. Házenkářky sbírají síly do jarní části soutěže a tak je příležitost ohlédnout se za první polovinou sezóny v krátkém seriálu. Jak si na podzim vedly hráčky HK Ivančice?

V průběžné tabulce 1. ligy žen patří hráčkám Ivančic průběžná osmá příčka. V jedenácti zápasech tým pětkrát zvítězil, šestkrát odešel ivančický výběr poražen. „Hájíme osmou pozici v tabulce se záporným skóre. Tudíž spokojeni být nemůžeme. Nevyrovnané výkony z venkovních utkání, kde jsme se nedokázaly dostatečně dostat do herní pohody, nás připravily o důležité body, které nám v závěru ročníku budou jistě chybět,“ ví trenér týmu Marek Krejčík.

Toho nejvíc potěšily výkony jeho svěřenkyň v domácích zápasech proti soupeřům pohybujícím se ve středu tabulky. „Velice dobré utkání holky odehrály v derby s Bohunicemi i domácí utkání s Olomoucí, které jsme otáčeli v úplném závěru, ceníme si bodů z Havlíčkova Brodu. Naopak domácí ztráty s HC Plzeň a HK Hodonín nás mrzí,“ konkretizoval Krejčík.

 

 

Už před sezónou se navíc Ivančice vyrovnávaly s odchodem některých hráček, jejich ztráta se pak na podzim projevila v herním výkonu družstva. „Několik hráček odešlo plnit příjemné mateřské povinnosti, a tak se oproti loňské sezóně hráčský kádr výrazně zúžil i oslabil. Byli jsme nuceni více doplňovat z řad dorostenek a na projevu hry se to výrazně podepsalo. Družstvo hlavně v začátku sezóny trošku ztratilo taktickou pospolitost a souhru na herních postech vybudovanou v předešlých sezónách,“ poznamenal trenér.

A zkušené hráčky trochu chybí i v kabině, i když podle trenéra je silnou stránkou jeho výběru především týmovost. „Naše družstvo si zakládá na kolektivním pojetí hry, kde by měly hrát výraznou roli osobnosti a zkušené hráčky, je pravdou, že nám momentálně v kádru takové persony chybí nebo ještě nedozrály, mohly bychom alespoň vyzdvihnout Martinu Markovou a její stabilně velké procento úspěšnosti střelby,“ přece jen jmenoval Krejčík na otázku, zda v týmu jsou nějaké výrazné osobnosti či tahounky.

Na jaře tak bude tým válčit v nezměněné sestavě. „Přes zimní přestávku k výrazným změnám nedošlo, do jarní části soutěže vyrážíme se stejným kádrem jako na podzim, jen se k týmu připojily po zranění doléčená Hana Janoušková a dorostenka Barbora Olšová,“ dodal Krejčík.

Během zimy tým pracoval na doladění herního systému z podzimu. „Zimní příprava bývá krátká, mnoho prostoru na změny zde není, proto budeme navazovat zejména na podzimní práci s hlavním cílem sladit na hřišti zkušenost žen a dravost dorostenek,“ řekl trenér.

Start jarní části se už nezadržitelně blíží. Ivančice začnou doma soubojem s Bohunicemi 24. února. „V první lize je důležité bodovat na domácím hřišti, i kvůli našim divákům se budeme v jarní části prát hlavně o tyto body a snažit se jim předvádět hezkou házenou, podtrženou ziskem bodů. V ostatních utkáních třeba potrápíme lídry tabulky, když na našem kontě přistanou body z venku, bude to příjemný bonus,“ uzavřel Krejčík. 

 

 

Výsledky družstva HK Ivančice

1. Bohunice - HK Ivančice 22 : 25
2. HK Ivančice - HC Plzeň 21 : 23
3. Sokol V. Meziříčí - HK Ivančice 30 : 24
4. HK Ivančice - Otrokovice 36 : 33
5. Kunovice - HK Ivančice 35 : 34
6. HK Ivančice - S.Vršovice A 28 : 25
7. Kobylisy - HK Ivančice 28 : 16
8. HK Ivančice - SK UP Olomouc 31 : 29
9. H.Brod - HK Ivančice 19 : 20
10. HK Ivančice - HK Hodonín 22 : 37
11. J.Hradec - HK Ivančice 33 : 26