TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.2.2019 otevřeno: 415 x

Chceme udržet v Jindřichově Hradci první ligu. V tom plán plníme, ale rádi bychom postoupili ještě o příčku, dvě výše, říká Jonová

V polovině tabulky figuruje po jedenácti odehraných zápasech tým Jindřichova Hradce. Střed tabulky je ale vyrovnaný, týmy od pátého do osmého místa mají na kontě jedenáct nebo deset bodů a hned první jarní kolo tak může pořadím pořádně zamíchat.

Tým Jindřichova Hradce je tím, kdo drží zatím deset bodů za pět vybojovaných výher. „S postavením v tabulce jsem celkem spokojena, vždy může být hůř, ale také lépe. Dali jsme si za cíl hlavně udržet v Jindřichově Hradci 1. ligu, takže v tomto směru plán plníme. Byly ale zápasy, kde mě ztráta bodů mrzí, proto si myslím, že jsme mohli být minimálně o jednu příčku výš,“ hodnotí odehraný podzim trenérka Jihočešek Iva Jonová.


Které utkání považujete v odehrané sérii za nejvydařenější a které naopak za nepovedené?

Začnu od toho nepovedeného, to je jednoznačně zápas s Hodonínem. K těm vydařeným patří domácí zápasy, ze kterých, kromě zápasu s Plzní a Kobylisy, jsme si připsali body. Nejvíce nám asi nevyhovoval Hodonín, nestačili jsme na jejich rychlou hru, nedokázali jsme zabránit rychlým přechodům do útoku. A pak Kunovice. Tam se hrálo se velmi tvrdě, hráčky na obou stranách se nechaly unést emocemi, bylo hodně vyloučených.


Trápily vás v podzimní části nějaké absence či personální problémy?

Velmi. Do sezóny jsme nastoupili bez 5 hráček, které byly v loňském kádru, byli jsem nuceni přibrat do sestavy více dorostenek, než jsme plánovali. Navíc se před sezónou zranila brankářka, kterou musela nahradit brankářka z "B" týmu. Nechci vyzvedávat jednotlivce, všechny dorostenky se zapracovaly do týmu velmi dobře a během podzimu se staly rovnocennými spoluhráčkami ženám.


Sahali jste během zimní přestávky k nějakým změnám v kádru?

Jedinou změnou v kádru bude návrat zraněné brankářky, která na podzim začínala trénovat a během zimní přípravy se zapojila do plného tréninku.


Jak probíhá zimní příprava?

Zimní příprava jsme začali 3. ledna, trénovali jsme 3x týdně a pracovali jsme i v posilovně. Přípravná utkání jsme sehráli s 2. ligovým týmem Loko Č. Budějovice a zimní přípravu jsme zakončili 10. února turnajem v Pardubicích. Příští týden nás čeká ještě jedno přípravné utkání v Č. Budějovicích.


S jakými cíli a ambicemi vstoupíte do jarní části soutěže?

Ráda bych postoupila o jednu až dvě příčky v tabulce výše oproti podzimní části. Minimálně ale chceme udržet postavení v tabulce po podzimní části.
 

Foto: Hladikfoto.cz

 

Výsledky družstva Házená Jindřichův Hradec

1. J.Hradec - HC Plzeň 29 : 35
2. J.Hradec - Otrokovice 38 : 23
3. J.Hradec - S.Vršovice A 29 : 23
4. SK UP Olomouc - J.Hradec 30 : 24
5. HK Hodonín - J.Hradec 52 : 25
6. Bohunice - J.Hradec 31 : 27
7. J.Hradec - Sokol V. Meziříčí 32 : 22
8. Kunovice - J.Hradec 28 : 32
9. J.Hradec - Kobylisy 27 : 38
10. H.Brod - J.Hradec 31 : 28
11. J.Hradec - HK Ivančice 33 : 26