Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.3.2019 otevřeno: 687 x

Chceme první ligu udržet pro šikovné dorostenky, říká trenér Kunovic Slovák

Jsou ve složité situaci, přesto se chtějí dál rvát o udržení v první lize. Poslední kunovické házenkářky ani s pouhými třemi body na kontě nic nevzdávají. Trenér slováckého celku Miroslav Slovák nemá ve zvyku nic balit, mladá děvčata od Bělinky cepuje pro náročné záchranářské boje.

„Ani nevím, kolik týmů sestupuje, přesto naším cílem je záchrana soutěže. Chceme první ligu udržet hlavně pro šikovné dorostenky, které by nás v příští sezoně mohly posílit. Pokud se nám podaří zachránit, budoucnost tam je,“ věří kouč Kunovic.

Sestup mají odvrátit také dvě posily. Celek z Uherskohradišťska v zimní přestávce doplnila Sabina Fiurášková z interligového Zlína. „Je to levá spojka, má zkušenosti z nejvyšší ženské soutěže. Od ní si hodně slibujeme,“ pronesl Slovák.

Druhou novou tváří je Eliška Mládová, která přišla na hostování z Plzně. „Měla by vyztužit naši obranu, být pilířem defenzivy,“ slibuje si Slovák.

Zkušený trenér je na příští sezonu domluvený s Michaelou Budayovou. Bývalá reprezentantka si nyní plní mateřské povinnosti, za rok by se však mohla k házené vrátit. „Předběžně jsme dohodnutí,“ tvrdí Slovák.

Kunovice v první polovině sezony doplatily na úzký kádr a početnou marodku. Většina hráček se dala do kupy, mimo hru je pouze spojka Barbora Melichárková, která má velké problémy s rukou a její start v jarní části sezony je velmi nejistý.

I bez házenkářské modelky ale chtějí házenkářky Kunovic bodovat a tabulkou stoupat vzhůru. V cestě za záchranou však stojí připravení a odhodlaní soupeři.

„Začínáme v Olomouci, kde se u přímého konkurenta v boji o sestup hraje pokaždé těžko. Pak máme doma Hodonín, se kterým se momentálně nemůžeme rovnat. Zbytek týmů je však vyrovnaných. Dá se hrát s každým,“ míní Slovák.
Spoléhat bude také v odvetách na nejlepší střelkyni Barboru Grabcovou. Mladá kanonýrka zatím nastřílela 92 branek a další chce přidat na jaře.

Poslední tým první ligy v zimě odehrál několik přípravných zápasů. Kromě jiného se utkal třeba s dorostenci Zlína, které trénuje právě Slovák. „Holkám jsem přidal také jednu tréninkovou jednotku navíc,“ dodal. 

 

Libor Kopl, Slovácký deník