Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.3.2019 otevřeno: 863 x

Zora po letech skolila Slavii. Publikum nás hnalo, děkovala Hurychová

Zarputilý výraz ve tváři, nekompromisní tah na branku a neskrývaná radost po vstřelených gólech. Házenkářka Markéta Hurychová ve velkém stylu táhla tým Zory k domácímu vítězství nad Slavií, na které se na Hané čekalo dlouhé roky.

„Hrajeme o play-off, o které bojujeme právě i se Slavií, proto jsme chtěly vyhrát, ať už o gól, nebo o deset. Jsme rády, že to nebylo drama až do konce,“ hlásila nejlepší hráčka olomouckého týmu Markéta Hurychová po vítězství 33:28.

Hanačky si po zásluze vyslechly dlouhé ovace fanoušků na tribuně. „Dneska to bylo super, publikum nás hnalo dopředu. Byl to sedmý hráč na hřišti a díky jemu jsme to zvládli. Moc děkuji fanouškům, že nás přišli podpořit, bylo to skvělé,“ zhluboka vydechovala autorka šesti branek.

Mezi oběma týmy na olomoucké palubovce byl znatelný rozdíl v bojovnosti a nasazení. „Po nevydařených zápasech jsme měly porady. Řekly jsme si s holkama, že tam musí být nasazení, jedna musí podporovat druhou. Pak jsme začaly víc proměňovat šance, ve druhém poločase nám to začalo víc padat z dálky. V tom byl ten klíč,“ všimla si Hurychová, která už v loňském roce nakoukla do reprezentačního áčka.

„Jestli to byl repre výkon? To nevím, byla tam spousta chyb. Já jsem k sobě spíš taková kritická, nejsem vždycky úplně spokojená. Jsem ale ráda, že jsem mohla pomoct týmu. Je to týmový sport, my jsme to zvládly a vyhrály jsme,“ radovala se olomoucká spojka.


Bojovat o play-off až do konce

Vítězství v 18. kole MOL ligy nad Slavií patří k nejcennějším skalpům Zory v letošní sezoně. „Zatím jsme asi nejlepší zápas odehrály s Michalovci, kdy jsme jim urvaly bod, což se vůbec nečekalo. Tenhle zápas je pro nás ale taky důležitý, Slavia má každý rok silný tým. Jsme hlavně rády, že jsme se konečně zvedly a začaly proměňovat šance. To je pro nás to nejdůležitější,“ konstatovala Hurychová.

Její tým bude muset v posledních čtyřech zápasech ve Zlíně, s Pískem, v Prešově a se Šalou bodovat a doufat v zaváhání konkurentek. Zora je totiž stále mimo příčky zaručující postup do play-off.

„Škoda, že jsme minule prohrály v Plzni, ale ještě jsou zápasy před námi a může se cokoliv změnit. Letos je to tak vyrovnané. Až do posledního zápasu půjdeme s tím, jako bychom v play-off měly být. Budeme se snažit vyhrávat,“ dodala odhodlaně Markéta Hurychová. 

 

Miroslav Mazal, Olomoucký deník