Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
3.5.2019 otevřeno: 666 x

Slavie a Most mají nakročeno do finále. Potvrdí to hned ve druhém zápase?

Semifinále si dobře rozehrály týmy Slavie Praha a Baníku Most. Černí Andělé se navíc v odvetě proti Veselským panenkám budou moci opřít o domácí publikum, Slavia ve vyrovnanějším souboji s Porubou (první zápas skončil 26:24) bude muset postup stvrdit v odvetě na půdě Porubanek.

SHK Veselí n. M. - Baník Most 22:31
Baník Most - SHK Veselí n. M. 4.5. 18:00
Baník Most - SHK Veselí n. M. 5.5. 18:00

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „S trochou nadsázky se dá říct, že jediný rozdíl mezi sobotním utkáním a tím předešlým ve Veselí je v tom, že se hraje o týden později a v Mostě. Minulý týden jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas, který jsme ale od počátku kontrolovali a zaslouženě vyhráli zejména tím, že jsme eliminovali silnou stránku soupeře. Tentokrát bychom to rádi zopakovali a velmi důkladně se stejně jako v uplynulém týdnu připravujeme. Samozřejmě záleží i na tom, co si na nás soupeř připraví, v minulém utkání nás zaskočil vysunutou obranou. Tentokrát nemá co ztratit, ale my hrajeme na domácí půdě, se skvělým mosteckým publikem za zády a nechceme připustit žádné drama. Naším cílem je dostat zápas rychle pod kontrolu a uděláme maximum, abychom sérii ukončili už v sobotu. Zdravotní komplikace se potvrdily u Terezy Eksteinové, která s námi byla už ve Veselí, ale do zápasu nezasáhla. Teď už bohužel víme, že zranění jí nedovolí hrát ani v sobotním utkání, máme ale další možnosti, jak prostor na této pozici vykrýt. Žádný jiný problém v sestavě nemáme.“

 

Foto: Hynek Zdeněk


Slavia Praha - Sokol Poruba 26:24
Sokol Poruba - Slavia Praha 4.5. 17:00
Sokol Poruba - Slavia Praha 5.5. 15:00

Druhé semifinálové utkání sehrají házenkářky Sokola Poruba a Slavie Praha v hale v Polance nad Odrou, případný třetí zápas už ale tradičně v hale Sareza v Přívoze.

Alžběta Michalíková, Sokol Poruba: „Je škoda, že se nám zápas v Praze nepodařilo dovést do vítězného konce, ale musíme to hodit za hlavu. Máme před sebou sobotu a věřím, že i neděli, kdy doufám, že urveme finále."

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Není potřeba speciální motivace, protože ta bude do sobotního zápasu obrovská. Kvůli nějakým problémům víme, že po sobotním utkání jedeme vlakem zpět domů. A samozřejmě nikomu z nás by se do Ostravy v neděli nechtělo znovu. Jsem šťastný za vítězství, za to, že vedeme v sérii 1:0, ale celkově výkon nebyl takový jako v předchozích utkáních. Nevím, jestli to bylo nervozitou, svázaností. Ano, zápasy play-off jsou jiné a na holkách to bylo vidět. Na tom budeme do soboty pracovat, aby ten ostych a nervozita z děvčat spadly a hráli jsme to, co v závěru základní části a co nás zdobilo, tedy jednoduchost, přímočarost, střelba z dálky. Ta se nám třeba až na Veroniku Galuškovou nedařila. Na to, že jsme zvyklí dávat v průměru kolem 30 gólů na zápas, tak 21 s Porubou je hodně málo. Víkend v Ostravě bude stoprocentně o hlavách. To se potvrdilo už v Praze. Soupeřky možná nastoupily více vyhecované. My jsme působili až přehecovaně, což není dobré. Ukázalo se, že je to o hlavě, je potřeba si věřit a vrátit se k tomu, co nám fungovalo.“

 

Foto: Ladislav Nussbauer

 

Nadtavba 5. - 8. místo - 3. kolo - rozpis

DHC Plzeň - Zora Olomouc 4.5. 20:00

HC Zlín - Sokol Písek 5.5. 17:00