Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.5.2019 otevřeno: 1092 x

Zlín vybojoval v Plzni záchranu, Písek doma přehrál Olomouc

Dvě utkání sehrály ve sváteční den týmy bojující v MOL lize o umístění na 5. až 8. místě. Důležité výhry vybojovaly házenkářky Zlína a Písku.

MOL liga – 5. – 8. místo

Sokol Písek – DHK Olomouc 33:24 (17:15)

Úvod dalšího píseckého boje o udržení v nejvyšší soutěži byl vyrovnaný až do desáté minuty, kdy otěže zápasu převzaly sérií tří branek domácí házenkářky. Tříbrankové vedení si písecké hráčky držely do samotného konce první půle a až těsně před koncem se házenkářkám z Hané podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Vstup do druhé půle vyšel výrazně lépe domácím hráčkám, které si zkraje druhé části vytvořily už šestibrankový náskok, který definitivně rozhodl o osudu celého utkání. Nakonec Jihočešky zvítězily rozdílem devíti branek a dál bojují o záchranu v nejvyšší soutěži.

Nejvíce branek: Šetelíková 6, Pešková 6/3, Kvášová 5 – Patrnčiaková 10/3, Gajdošíková 6, Salčáková 3/1. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 207.

Vladan Táborský, trenér Olomouce: „V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství a k dvěma bodům. Z naší strany to byl velmi bázlivý zápas, v týdnu se nám zranila klíčová hráčka, ale chtěli jsme se o ten výsledek porvat. Bohužel jsme si narozdíl od domácích nedokázali vytvořit dostatečný tlak a nedokázali jsme proměňovat vyložené šance. I když nám narozdíl od domácích už o nic nešlo, chtěli jsme se herně soupeři vyrovnat, což se nám nepodařilo, dělali jsme zbytečné chyby, ztráceli míče na jedenácti metrech a tím jsme dostali domácí do laufu.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Jsem spokojená s výsledkem i s některými pasážemi zápasu. Myslím, že po většinu zápasu jsme viděli hezkou házenou, i když občas tam byly pasáže, kdy jsme si výkon pokazili riskantními přihrávkami, ztrátami míčů a podobně. Všichni víme, že ta záchrana je jenom o nás, když všechno vyhrajeme, tak se nemusíme ohlížet na výsledky ostatních týmů. S tím jsme šli do tohoto zápasu a jdeme i do dalších zápasů.“

 

DHC Plzeň – HC Zlín 19:24 (13:15)

Házenkářky Zlína vezou z Plzně dva body a jistotu záchrany. Úvod zápasu sice vyšel lépe Plzni (8:6), v poslední pětiminutovce první půle ale Zlíňanky šňůrou tří branek překlopily vedení na svou stranu a do kabiny si nesly dvoubrankovou výhodu. V úvodu druhé půle domácí opět vyrovnaly, v klíčové pasáži mezi 46. a 56. minutou vyhrály házenkářky Zlína skóre 6:1 a do závěrečné pětiminutovky šly s pětibrankovým náskokem 23:18. Odstup byl dostatečně bezpečný a Západočešky už zápas nezdramatizovaly.

Nejvíce branek: Galušková 5/3, Oravcová 4, Šmrhová 4 – Hradilová 6/3, Hubová 5, Kříčková 4. Rozhodčí: Hájek, Zych. Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 166.

 

Foto: Petr Brůha