Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.5.2019 otevřeno: 667 x

Strakonické žačky ovládly Žákovskou ligu: Historický úspěch, zní z klubu

Nejlepší žákyně hrají letos v dresu Strakonic. Strakonické házenkářky vybojovaly premiérový triumf v náročné soutěži Žákovské ligy, když v soutěži jen dvakrát prohrály. Trenér Miroslav Vávra měl pro své svěřenkyně jen slova chvály, vyzdvihl hlavně bojovnost družstva.


Strakonice si v Žákovské lize vedly nejlépe – v celé soutěži prohrály jen ve dvou zápasech. S výsledky tedy panuje v týmu spokojenost?

V historii Strakonického klubu se jedná o velký úspěch v dívčí složce. Mistři republiky jsme historicky poprvé. K tomu jsme ovládli ještě krajský přebor, kde je na druhém místě stejně jako v Žákovské lize Písek A. V současné době máme v Jižních Čechách nejkvalitnější soutěž starších žaček. Do 6. místa v Žákovské lize máme 4 družstva. Určitě nás těší i to, že vítězné družstvo starších žaček od června 2018 do 11. května 2019 prohrálo pouze 2 utkání a to až v posledním kole Žákovské ligy. Jinak ve všech utkání, které odehrály nenašly přemožitele. S Pískem A jsme v tomto období sehrály 4 zápasy, z toho jsme jednou vyhrály o gól a třikrát po sobě jsme remizovaly. Moje hodnocení tak musí být jedině pozitivní a jsem na své svěřenkyně hodně hrdý za to, co dokázaly.

 


Je některé z utkání, které považujete za nejvydařenější a některé, které bylo třeba nejtěžší?

Jednoznačně nejlepší zápas jsme odehráli proti Slávii Praha v posledním kole Žákovské ligy, hráčky podaly velice soustředěný výkon bez chyb. Nejtěžší pro nás bylo utkání s Pískem A, v němž jsme prohrávali po celou dobu zápasu a až v konci jsme překlopili výsledek o jeden gól v náš prospěch. Po čase Písek zahrával ještě volný hod a z této situace vyrovnal a utkání skončilo remízou.


V čem spočívá síla tohoto družstva? Je tým něčím specifický?

S družstvem pracuji již 6 let a před sezónou bylo naším cílem pokusit se vyhrát Žákovskou ligu. Síla družstva je v bojovnosti, i když se zrovna nedaří. Tak jsme dokázali otočit zápasy, které byly hodně fyzicky náročné. Musím pochválit holky za výbornou docházku na tréninky, které byly dost náročné. Neřekl bych, že je tým něčím specifický, je ale hodně bojovný. Tým táhly střelecky tři hráčky Barbora Plojharová, Veronika Vávrová, Anežka Kadlecová a k tomu další výborné bojovnice Eva Kordíková, Tereza Korcová, Eva Andrlíková, Agáta Soukupová, Barbora Hanzelínová. Nemůžu nezmínit naše mladší žačky, které nám po celou dobu vypomáhaly, a to moc dobře. Zde bych vyzdvihl Nelu Šulcovou (2007), která podávala výborné výkony.


Co čeká tým v příští sezóně? Zůstane pohromadě?

Tým zůstane kompletně pohromadě až na brankářku Kláru Nikodemovou, která zřejmě ukončí hráčskou kariéru. Družstvo přihlásíme do II. ligy mladších dorostenek a ročníky 2005 a mladší budou hrát Žákovskou ligu, se kterou mají již všechny zkušenosti z tohoto ročníku.

 

Mistrovský titul oslavily házenkářky v cukrárně.

Foto: www.hazenastrakonice.cz