Míče na házenou

Házená v TV

18. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HBC Ronal Jičín - HCB Karviná
25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.5.2019 otevřeno: 1062 x

Černí andělé posedmé mistry republiky, o bronzu se rozhodne v neděli

Házenkářky Mostu slaví posedmé v řadě! Ani v této sezóně nenašly ve finálovém souboji přemožitele, Slavia Praha bere stříbro.

 

MOL liga - play off Česká republika - finále

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha 28:23 (13:12), výsledek série 2:0

Mostecký Baník slaví sedmý titul. Ve druhém finálovém utkání zvládl porazit pražskou Slavii o pět branek, ačkoli průběh utkání byl velmi vyrovnaný. Vedení se hned v úvodu ujaly hostující hráčky, domácí musely prakticky po celý první poločas dotahovat, ve třinácté minutě prohrávali Černí andělé dokonce o tři branky. Nakonec ale pokaždé dokázali domácí soupeřův náskok smazat a do šaten šli za nejtěsnějšího jednobrankového vedení. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu, skóre se přelévalo, zápas se zlomil až v padesáté třetí minutě, kdy se domácí hráčky nadechly k trháku a odskočili soupeři o čtyři branky, na které už Slavia nedokázala zareagovat.

Nejlepší střelci: Šustková 8/3, Kostelná 5, Zachová 5 – Pokorná 8/3, Jačková 4, Svobodová 3. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/3. Vyloučení: 8/7. Diváků? 875.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Jsme strašně šťastní, že jsme to zvládli. Slavia se sice musela vypořádat s výpadkem Veroniky Galuškové, ale věděli jsme, že nesloží zbraně. Bojovali, nechali na palubovce skutečně všechno. Byl to velmi těžký zápas, dramatický, myslím že také velmi atraktivní pro diváky a jsme šťastní, že jsme poslední minuty utkání ovládli a dotáhli ho do vítězného konce.“  

 

Foto: Jan Pimper

 

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 28:22 (16:10), stav série 1:1

Srovnáno! Házenkářky Poruby zvládly těžkou pozici a vyhrály druhé utkání série o bronz českého play-off doma nad Veselím 28:22 (16:10), stav je tak 1:1 na zápasy, a o držitelkách cenného kovu se rozhodně v neděli od 15 hodin, kdy oba týmy nastoupí v hale Sarezy k rozhodujícímu střetnutí. Stejně jako před týdnem byl prakticky po celý průběh utkání ve vedení domácí celek. Tentokrát to tak byly Ostravanky. Dlouho vyrovnaná bitva se začala lámat zhruba v jeho třetině. Poruba ubránila útoky Veselí, v jehož ofenzivě opět vyčnívala především Kučerová, naopak sama dokázala několikrát udeřit. Dvě trefy Alžbety Michalíkové daly týmu náskok čtyř branek (11:7), který následně navýšila Desortová a ještě do poločasu vedly Sokolky o šest gólů. Tento bezpečný odstup si také odnesly do šaten. Všichni měli sice v paměti dva týdny starý výpadek se Slavií, kdy Poruba ztratila dokonce sedmibrankový náskok, to se však tentokrát neopakovalo. Svěřenkyně Dušana Daniše neponechaly ve druhém poločase nic náhodě a v poklidu dotáhly zápas k důležitému vítězství. Rozhodne se tak v neděli opět v Ostravě.

Nejvíce branek: Polášková 8/4, Michalíková 5, Desortová 4 - Kučerová 8/2, Pastorková 4, Veselková 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 143.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Vyhráli jsme o více branek, ale utkání ukázalo, že se hraje mezi vyrovnanými soupeři. Zejména začátek tomu odpovídal. Musím děvčata pochválit, že v době, kdy to bylo o gól o dva, tak se držela a potom dokázala jít do výraznějšího vedení, které udržela. Rozhodne tak zítřek."

Ivo Sádlo, vedoucí družstva Veselí: „Nezbývá než pogratulovat soupeři, který byl lepší ve všech směrech. Ve výsledku to znamená, že je vše otevřené, zítra se rozhodne ve třetím utkání, já jen doufám, že podáme lepší výkon."

 

MOL liga – nadstavba o 5.- 8. místo

DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň 25:18 (12:5)

Obě družstva už měla v předposledním kole vše jisté. Zora udržení v soutěži a Plzeň naopak sestup. Po úvodním oťukávání domácí tým naplnil roli favorita a soupeře hrajícího v omlazeném složení bez potíží porazil.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 8, Salčáková 5, Hurychová 3 - Galušková 6, Bušauerová 2, Formanová 2, Poslední 2, Nosková 2. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 110.

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Myslím že tabulkově už to bylo před zápasem rozhodnuto a u obou družstev byla namotivovat holky těžké. Chtěli mít tu sezónu už za sebou. Jsem rád, že u obou družstev se nikomu nic nestalo a že se to obešlo bez zranění. Já jsem pořád holky hecoval, aby ten zápas nějak zvládly. Určitě by se mi nelíbilo kdyby se ten poslední zápas prohrál. Vítěství se podařilo, ale samozřejmě výtky tam jsou a to hlavně v proměňování šancí. Naše spojky se dnes moc neprosadily. Myslím si, že konec zápasu se odehrál v poklidu."

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Dnešní utkání už bylo samozřejmě jen z povinnosti. K utkání jsme přijeli bez některých hráček, které mají studijní povinnosti a tím bylo trochu utkání poznamenáno. Nicméně si myslím, že se utkání odehrálo v poklidném tempu. My jsme bohužel udělali asi 19 technických chyb, po kterých nás Olomouc potrestala ihned z rychlého útoku a tím navýšili odskok ve skóre hned v prvním poločase. To utkání v druhé půli se už jen dohrávalo. My jsme dali šanci všem hráčkám, které během soutěže nedostávaly tolik prostoru. Olomouci gratuluji k setrvání v soutěži a výkonu v play off.“

 

Sokol Písek – HC Zlín 28:21 (16:7)

V posledním zápase oslavily výhru v domácí Obloukovce házenkářky Písku. Nejenže tak potvrdily svou příslušnost k soutěži pro příští sezónu, ale dokonce poskočily ještě o příčku výš. Utkání měly Jihočešky pod kontrolou, už o poločase vedly vysoko 16:7 a odstup si udržely až do konce, když tým táhly především reprezentantky Kvášová a Stellnerová.

Nejvíce branek: Kvášová 6/1, Stellnerová (Šetelíková) 6, Novotná 5 – Nygrýnová 5, Jagodič 3, Gajdošíková 3. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 207.