Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
24.5.2019 otevřeno: 845 x

Medaile si vážíme, sezóna pro nás nebyla snadná, říká trenérka bronzových medailistek Žákovské ligy

Slavie skončila v Žákovské lize o skóre třetí, v celé soutěži Pražanky prohrály jen ve třech zápasech. Celou sezónu se potýkali s nemocemi a zraněními a tak trenérka Kateřina Adamová říká: "S umístěním jsme spokojení, sezóna nebyla jednoduchá."

 

S dosaženými výsledky panuje v týmu spokojenost?

S naším umístěním jsme spokojeni a medaile si vážíme o to víc, že pro nás sezóna s ohledem na častá zranění hráček nebyla vůbec jednoduchá. Zranily se nám dvě klíčové střelecké spojky a nevyhýbaly se nám ani nemoci, naneštěstí vždy právě v době probíhajícího kola Žákovské ligy. Pomáhaly nám proto dvě hráčky ročníku 2006.

 

Jak sezónu úspěšného týmu hodnotíte?

Co se týká výkonu hráček jsme se sezonou spokojeni. Věděli jsme jaký soupeř nás v každém kole čeká. Třeba na zápas se Strakonicemi jsme se těšili všichni celý rok. Tým Strakonic byl letos opravdu velmi dobře připraven a předváděl celou sezónu pěknou rychlou házenou, která nás moc baví. Dalšími silnými soupeři byli pro nás Zlín, Ústí nad Labem a Písek.

 

Které utkání považujete za nejvydařenější a které bylo nejtěžší?

Nejvydařenější utkání bylo s týmem Spartaku Ústí nad Labem. V polovině utkání jsme prohrávaly o 5 branek a nakonec jsme vyhrály o 4 branky. V tom je právě síla týmu, nevzdávat to. Nejtěžší utkání bylo se Zlínem, kdy se nám zranila ve 13. minutě prvního poločasu druhá střelecká spojka. Od té doby se holky snažily i za svou spoluhráčku. Chyběly nám už síly. Hrály jsme celé kolo ob zápas a při minutáži Žákovské ligy je velmi náročné hrát s takto silným soupeřem vyrovnané utkání bez střeleckých spojek.

 

 

V čem spočívá síla tohoto družstva? Je tým něčím specifický

Síla týmu je v první řadě ve výborné partě hráček, trenérů i rodičů. Velká síla je v kolektivních výkonech, hrají do posledních sekund, i když prohrávají. Na tréninku i v zápase jedou vždy na 100 %. Všechny hráčky se umí dobře zastoupit na všech postech. Hrajeme moderní, jednoduchou, běhavou, rychlou a v obraně tvrdou házenou. Každá hráčka je pro nás individualita a tak k ní i přistupujeme, ale prioritou je vyvážená kolektivní hra.

 

Co čeká tým v příští sezóně?

Příští rok nám zůstane ročník 2005, šest hráček ročníku 2004 odchází do mladšího dorostu. Přidají se k nám šikovné hráčky ročníku 2006. Tým se zná již z loňského roku z mladších žákyň, kdy jsme spolu získali spoustu turnajových medailí a vyhráli i desetiboj. Věříme, že se tým velmi rychle stmelí a budeme opět bojovat v Žákovské lize o medailové pozice.