Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.6.2019 otevřeno: 679 x

Desetiboj je prostředkem ke zlepšení dovedností, které jsou v žákovském věku důležité, říká Šmrha

"Je to obrovský úspěch," říká o výsledku svého týmu trenér stříbrného týmu letošního ročníku Házenkářského desetiboje David Šmrha. Jeho svěřenkyně, často mladší než jejich protivnice, díky důkladné atletické přípravě na finálovém klání pořádně zabodovaly.

 

Tým DHC Plzeň vybojoval na finálovém turnaji Házenkářského desetiboje v devíti disciplínách celkem 47 bodů. Jen o dva méně, než vítězné Strakonice a o bod víc než třetí Ivančice. Trenér david Šmrha tak byl s výkonem svých malých svěřenkyň velmi spokojený a věří, že tým bude moci navázat na tuto zkušenost i v příští sezóně, protože většina týmu zůstane v kategorii mladších žákyň.

 

Váš tým DHC Plzeň vybojoval v letošním ročníku Házenkářského desetiboje druhé místo. Jak tento úspěch hodnotíte?

Je to obrovský úspěch. Před turnajem jsme sice věřili, že když nám vyjdou naše silné disciplíny, mohlo by to na medaili stačit, ale byli jsme si zároveň vědomi síly soupeřů i toho, že jsme na turnaji nejmladším a fyzicky zatím nejméně vyspělým týmem, protože 9 ze 14 zúčastněných hráček bude v kategorii mladších žaček startovat i příští sezónu. Nakonec se nám podařilo zvítězit v pětiskoku, rychlém běhu i překážkové dráze a díky vyrovnanosti hráček i v aktivitě. Rezervy ale máme zatím určitě ve hře a také v hodu. Strakonické házenkářky předvedly vyrovnanější výkony ve všech disciplínách, a proto zaslouženě zvítězily.

 

Připravuje se váš tým na Házenkářský desetiboj nějakým speciálním způsobem?

Již několik let spolupracuje klub s atletickým trenérem Lukášem Královcem. Všechny hráčky v klubu - od přípravky až po ženy - s ním pravidelně jedenkrát týdně trénují. Především na rozvoji rychlosti a odrazové síly to bylo na Desetiboji hodně poznat a Lukáš má na stříbrných medailích velký podíl.

 

Můžete přiblížit, čím je Házenkářský desetiboj z vašeho pohledu specifickou soutěží?

Na desetiboji si ceníme především toho, že více než o házenou jde o soutěž všestrannosti. Výsledky ve hře pro nás zatím nejsou tak podstatné a desetiboj je proto především prostředkem, jak zlepšit dovednosti, které jsou v tomto věku důležité. Třeba rychlost, obratnost atd. V kádru máme aktuálně více než 30 mladších žaček, takže pro holky bylo navíc velkou motivací na sobě pracovat, aby nás přesvědčily, že si konečnou nominaci na finálový turnaj vůbec zaslouží. U všech je proto během celé sezóny vidět velké zlepšení a je potřeba je pochválit, jak k přípravě přistoupily.

 

Co čeká tým v další sezóně? Čeká hráčky nějaký házenkářský program i o prázdninách?

O prázdninách se některé hráčky zúčastní házenkářských kempů, jinak budou mít volno. Trénovat začínáme v polovině srpna nejprve v Plzni a poté jedeme na týdenní soustředění do Tachova. Po prázdninách menší část týmu (ročník 2006) přechází do kategorie starších žaček a vrcholem by pro ně měla být Žákovská liga. Pro hráčky ročníku 2007, jichž máme v kádru většinu, by měl být i pro příští sezónu vrcholem Házenkářský desetiboj, ve kterém věříme, že se nám opět podaří vybojovat účast ve finále a navázat na medailové úspěchy z minulých let.

 

Foto: Facebook DHC Plzeň