Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.6.2019 otevřeno: 2314 x

Na úvod MOL ligy 2019/2020 dvě střetnutí nováčků s úřadujícími mistry

Ve společné česko-slovenské soutěži házené žen se v sezóně 2019/2020 po téměř desetiletí opět představí 14 týmů. Změna v počtu účastníků nastala jen na Slovensku, kde z původního loňského kvarteta stoupl počet zúčastněných klubů na šest, přičemž přibyly dva loňští prvoligisté HC DAC Dunajská Streda (loni působil pod názvem MŠK D. Streda) a HC SPorta Hlohovec. Na české straně zůstalo osm družstev, sestupující DHC Plzeň nahradí z 1. ligy HK Hodonín, který se do MOL ligy vrací po roční pauze.

 

V 18. ročníku interligy tak bude účinkovat osm českých a šest slovenských klubů. Řízení soutěže po pěti letech přechází opět po Slovenský svaz házené. Čtrnáct týmů bude ve společné soutěži působit teprve podruhé v historii. Naposledy tak tomu bylo v sezóně 2010/2011.

„Jsem rád, že máme plný počet účastníků. Navíc, měli jsme i patnáctého zájemce o start, protože v současnosti je tu jistý přetlak. To je dobrý signál ke zvyšování úrovně. O postupových ambicích Dunajské Stredy jsme věděli, Hlohovec se se svým ženským týmem umisťoval na špici 1. ligy, takže bylo jen otázkou času, kdy se to přelomí a půjde do MOL ligy, která je přece jen v porovnání s národními soutěžemi nadstavbou,“ uvedl ředitel MOL ligy Peter Brunovský a k nadcházejícímu ročníku doplnil: „Základní část vyvrcholí 9. dubna 2020, po velikonočních svátcích začne play-off pro kvarteto nejlepších. Dochází ke změně hracího systému ve vyřazovací části. Na Slovensku se už nebude hrát na tři, ale jen dvě vítězství, přičemž první a případný třetí zápas bude hrán u lépe umístěného týmu v dlouhodobé části. Platí to pro semifinále, finále i zápasy o třetí místo. V Česku se přechází na pohárový systém doma – venku, přičemž v prvním zápase bude mít výhodu domácího prostředí hůře umístěný tým v základní části. Ve skupině o 5. a 8. místo, tzv. play-out, se čtyři české týmy střetnou každý s každým doma – venku, přičemž se přenesou body z dlouhodobé části. Kluby, které obsadí v jednotlivých zemích poslední místa, vypadávají ze soutěže a právo postupu získávají vítězové národních soutěží.“

Na úterní schůzce klubů v bratislavském hotelu NH Gate One vylosovali zástupci házenkářských federací i novou sezónu 2019/2020, která hned na úvod přinese konfrontace nováčků s úřadujícími mistry obou zemí. V 1. kole MOL ligy, které je na programu poslední srpnový víkend (30. – 31. 8.), se totiž Dunajská Streda střetne s DHK Baník Most a obhájce celkového prvenství Iuventa Michalovce bude hostit HK Hodonín. Třetí nováček HC Sporta Hlohovec sehraje svou promiéru doma proti HK Sokol RMK Bánovce n. B. V dalších zápasech bude DHC Slavia Praha hostit TJ Sokol Písek, na palubovce Zlína se představí Prešov, Zora Olomouc se poměří s Porubou a poslední dvojicí bude Veselí nad Moravou a Duslo Šaľa.

 

Dvojice 1. kola společné česko-slovenské soutěže v házené žen – MOL ligy 2019/2020 (30. – 31. 8. 2019):

DHC Slavia Praha – TJ Sokol Písek
MŠK/HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most
HC Sporta Hlohovec – HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou
Handball club Zlín – ŠŠK Prešov
DHK Zora Olomouc – DHC Sokol Poruba
SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa
Iuventa Michalovce – HK Hodonín