Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.7.2019 otevřeno: 1150 x

Tři ženské kluby v evropských soutěžích

Sokol Poruba, Slavia Praha a Baník Most. To je trojice českých týmů, které budou v nadcházející sezóně bojovat v evropských soutěžích.


O tom, že si DHK Baník Most vybojoval své místo v kvalifikačním tunrjai Ligy mistrů, který dokonce bude hostit a následně se může poměřit evropskými velkokluby – například s maďarským Györem – již bylo psáno.

Českou házenou ale bude v házenkářské Evropě reprezentovat i další dvojice ženských klubů. V Challenge Cupu se ve třetím kole (první a druhé kolo se hrát nebude) představí Sokol Poruba. Los 16. července rozhodne o tom, který z jedenácti možných protivníků se s Porubou poměří. Souboje jsou pak naplánovány na první polovinu listopadu, tedy víkendy 9./10. listopadu a 16./17. listopadu. Loňský vítěz Challenge Cupu, tedy Vyzývacího poháru, Rocasa Gran Canaria bude v letošní sezóně bojovat v DELO Lize mistrů a to právě v kvalifikačním turnaji proti Baníku Most.

 

Nasazení zveřejněno zde

 

Do losu Poháru EHF vstoupí 16. července 50 týmů. Mezi nimi jediný český zástupce Slavia Praha. Pražanky se v této soutěži představily i loni, vypadly ve druhém kvalifikačním kole v souboji s SC Magura, v prvním kole přehrály UHC Müllner Bau Stockerau v součtu 56:53.

 

Nasazení najdete zde

Stejně jako u mužských evropských soutěží i ženské evropské poháry vstoupí do přespříští sezóny 2020/2021 pod novými jmény. Pohár EHF/EHF Cup ponese název Evropská házenkářská liga/European Handball League, Vyzývací pohár/Challenge Cup bude přejmenován právě na Pohár EHF/EHF Cup.

 

Los obou soutěží můžete sledovat živě zde a zde.