Míče na házenou

Házená v TV

03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
17. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: HC ROBE Zubří - Pepino SKP Frýdek-Místek
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.8.2019 otevřeno: 1494 x

Příprava klubů MOL ligy v plném proudu

Za měsíc se rozběhnou boje MOL ligy, nejvyšší ženské soutěže, a tak se není čemu divit, že kondiční přípravu již v klubech doplnila ta herní a s ní i první přípravné souboje. Co se děje na přelomu prázdninových měsíců v českých ženských klubech a kam vyrazit za kvalitní házenkářskou podívanou?

Mostečanky, tedy úřadující národní mistr, přípravu nastartovaly naplno 22. července. První dny probíhaly mimo domácí sportovní halu, většina tréninků se odehrávala venku, například v okolí Benediktu. „Za sebe musím konstatovat, že jsme s přípravou spokojený, i když některé věci byly fyzicky náročné, ale na týmu je jednoznačně znát progres. Na přípravě spolupracujeme s hlavním trenérem A týmu Jiřím Tancošem, který je v této fázi přípravy pochopitelně na všech trénincích přítomný, ale samotná cvičení nevede a má tak možnost přípravu pozorovat více zvnějšku a sledovat, jak na tom jednotlivé hráčky jsou a podle toho pak uzpůsobit i nadcházející házenkářskou přípravu. Připravuje se víceméně kompletní tým vyjma zraněných, postupně se zapojuje i Petra Maňáková, která si plnila rodičovské povinnosti a od konce července už by s námi měla pracovat i Alica Kostelná, která se vrací po zranění,“ uvedl kondiční trenér Ondřej Václavek.

V zápasovém testu uvidí fanoušci tým Mostu poprvé už ve středu 3. srpna a následně i v neděli 4. (sobota 18 hodin, neděle 16 hodin). Dvakrát se tým poměří s německým vicemistrem Thüriger HC a diváci by tak měli mít možnost vidět i českou Hráčku roku a kapitánku české reprezentace Ivetu Korešovou (Luzumovou).

 

Kondiční příprava Mostu.

 

Thüriger pak v Mostě následně zůstane i na Turnaj Českého porcelánu Dubí. „Čím víc se bude blížil turnaj ve druhém srpnovém víkendu, zvyšoval se podíl házenkářské tréninkové složky. Nadcházející přípravné zápasy jsou pro nás velmi důležité, protože můžeme sledovat zápas od zápasu, jak jsme na tom po kondiční stránce. Všechny týmy, které se představí v Mostě během Turnaje Českého porcelánu Dubí, jsou velmi kvalitní a konformace s nimi nám umožní zhodnotit, v jakém stavu náš tým je a hned pracovat na změnách v důležitých činnostech, pokud budou potřeba,“ připomněl Ondřej Václavek s tím, že kvalitní letní přípravu by měl A tým následně zúročit nejen v nejvyšší soutěži, která startuje na konci srpna, ale především v kvalifikačním turnaji o Ligu mistrů, který mostecké hráčky čeká na začátku září.

Turnaj o pohár Českého porcelánu Dubí začíná v Mostě 9. srpna.

Házenkářky Zlína se v úvodu herní přípravy utkávají s domácími protivníky. Ve středu 31. července se doma poměřily s týmem Poruby. V prvním herním testu na začátku Zlíňanky hodně chybovaly, ve druhé půli se ale hra vyrovnala, chyb ubylo. I tak ale souboj ukázal domácímu výběru řadu nedostatků, na kterých bude třeba pracovat ve zbytku přípravy. DO hry zatím nezasáhly zraněné hráčky Stuchlíková, Opátová, Herbočková či Ševčíková a také dorostenky Sedláčková, Bumbálová, Křižanová nebo Daňková.

Už v pátek se hráčky Zlína na pozvání Zory Olomouc vypravují do Kostelce na Hané.

 

Netradiční příprava Zlína.

 

Pro Porubu byl souboj se Zlínem již druhou herní prověrkou. K té první nastoupily Sokolky vedené stejně jako loni trenérem Dušanem Danišem 27. července proti Rostovu na Donu. Silný ruský soupeř byl výsledkově jasně před Porubou, vždyť vyhrál poměrem 29:12, i tak ale byli v Porubě s výsledky spokojeni. „Hráli jsme s družstvem špičkové úrovně. V prvním poločase jsme se snažili hrát kombinačně, ať už v útoku či obraně, vypracovali jsme se dost střeleckých příležitostí, ale těžko jsme se prosazovali střelbou zvenku. Soupeř postavil velký obranný val. Nakonec oni své šance proměňovali," zhodnotil trenér Dušan Daniš a dodal: „Myslím si, že druhý poločas, až na několik zbytečných chyb, jsme odehráli sympaticky. Můžeme být spokojení, zvlášť když se nám podařilo do utkání zapojit i mladé hráčky, u kterých jsme si potřebovali udělat obrázek o tom, jak nám zapadnou do koncepce. Z toho pak vznikl vyšší rozdíl ve skóre."

Po souboji ve Zlíně plánuje klub další přípravný zápas na středu 7. srpna proti dorostencům Frýdku-Místku.

 

Poruba ve Zlíně.

 

Slávistky se na novou sezónu připravují pod vedením trenéra Františka Urbana, jeho asistentem bude Jan Salač. Tým se před novou sezónou vypořádává se řadou změn v sestavě. Poprvé v historii mají Slávistky maďarskou brankářku, Petra Pusztaiová nahradila Mateju Serafimovou, která odešla do Dánska a Michaelu Hillebrantovou, která získala německé angažmá. Družstvo opustila i Tereza Chovancová, která odešla do Rakouska, Martina Tulipánová na Slovensko a Tereza Fryčáková se vrátila do Olomouce. Kolonka příchodů je ale podobně nabitá. Vedle Psztaiové do týmu přichází z Rumunska Alexandra Carasolová, z Plzně se vrátila Lucie Líbalová a z dorostu se do týmu zapojují mládežnické reprezentantky Řezáčová, Issová, Brožová a Vítová.

 

Z přípravy Slavie Praha.

 

V pondělí 22. července se na píseckém atletickém stadionu sešly písecké házenkářky, aby společně odstartovaly přípravu na novou sezonu. Sokolky pak absolvovaly dvoutýdenní fyzickou příprava, se kterou týmu pomáhal kondiční trenér Jiří Mergl. Potom už hráčky přešly do haly. V příští sezoně povede družstvo, stejně jako v závěru loňského ročníku interligy, trenérka Kateřina Keclíková, přestože krátce po skončení sezóny porodila svého prvního potomka. Spolupracovat bude s asistentkou Kateřinou Kučerovou. Trenérsky družstvu vypomůže i Josef Keclík. Sokolky čeká několik přípravných zápasů a turnaj v Německu.

 

Zahájení přípravy v Písku.

 

Ve stejný den jako v Písku zahájili přípravu i v Olomouci. I toto družstvo se na začátku přípravoy popasovalo se změnami v týmu. „Svou činnost v družstvu ukončila Lucie Severová po jedenácti letech zejména ze zdravotních důvodů. Odehrála 222 interligových zápasů, v nichž zaznamenala 258 branek a získala do své sbírky jednu interligovou bronzovou medaili, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile za mistrovství ČR. Druhým odchodem z hráčského kádru družstva před novou sezonou je zahraničí angažmá Markéty Hurychové, která odchází do polské nejvyšší soutěže. Na straně příchodů v Olomouci zaznamenali návrat Terezy Fryčákové po ročním studijním pobytu v pražské Slavii. Novými tvářemi v týmu žen budou z družstva starších dorostenek Adéla Protivánková(2000), odchovankyně litovelské házené, a Alžběta Krůpová (2001) odchovankyně Lesany Zubří a brankařky Rašková a Haládiková ukončily rehabilitace po vleklých zraněních,“ uvedl pro web klubu Václav Dobeš.

Po týdenní přípravě v Olomouci družstvo v probíhajícím týdnu absolvuje soustředění v Kostelci na Hané, kde se utká s týmem Zlína. V přípravě se poměří ještě s Veselím a na Poháru míru v Olomouci (17. – 18. srpna), jednom z nejstarších házenkářských turnajů v zemi, pak družstvo uvítá výběry Šaľy, Hlohovce či Stockerau.

Opětovný nováček soutěže – tým HK Hodonín – se do přípravy pustil už 12. července. Vrcholem bude už za 12 dnů prestižní turnaj Slovácký pohár. Už 13. ročník bude jako již tradičně přehlídkou velkých zahraničních hostů a Hodonín tak prověří nadmíru kvalitní soupeři. Korona Handball Kielce, BNTU – BelAZ Minsk Reg., MKS Perla Lublin, MGA Fivers Wien, SPR JKS Jaroslaw či Mosonmagyaróvári KCSE. Turnaj startuje v Hodoníně ve středu 14. srpna a vyvrcholí v neděli 18. srpna 2019. Celý program turnaje najdete zde.

Informace z přípravy Veselí budou doplněny.

 

Příprava Hodonína.

 

Rozpis 1. kola MOL ligy:

1.9.2019 17:00 DHC Slavia Praha - Sokol Písek
31.8.2019 16:00 MŠK Dunajská Streda - DHK Baník Most
31.8.2019 18:00 HC Sporta Hlohovec - HK Sokol RMK Bánovce n.B
31.8.2019 18:00 HC Zlín - ŠŠK Prešov
31.8.2019 14:00 DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba
31.8.2019 17:00 SHK Veselí n.M. - HK Slovan Duslo Šaľa
31.8.2019 17:30 Iuventa Michalovce - HK Hodonín