Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.8.2019 otevřeno: 633 x

Most se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů. Předprodej vstupenek začne v pondělí 26. srpna

DHK Baník Most zahájil předprodej vstupenek na kvalifikační turnaj Ligy mistrů, který se koná 7. a 8. září 2019 ve sportovní hale v Mostě. Předprodej začne v pondělí 26. srpna 2019 – vstupenky jsou na místa.

Kde: Recepce sportovní haly Most

Cena: 100 Kč/den

Zájemci z jiných měst si mohou vstupenky rezervovat na e-mailu: choteborska@dhk-banikmost.cz

Na tento turnaj neplatí členské karty ani permanentky, majitelům permanentek budou jejich místa držena do 31.8.2019. 

 

V Mostě se chystá jeden z historických milníků zdejší házené. O víkendu 7. a 8. září se totiž ve zdejší sportovní hale bude konat kvalifikační turnaj Ligy mistrů v házené žen. Černí andělé se v sobotu 7. září střetnou se španělskými týmem Rocasa Gran Canaria. Co všechno obnáší příprava kvalifikačního turnaje v Mostě, prozradil v rozhovoru Radek Maděra, který se na organizaci akce za DHK Baník Most podílí.


Co všechno musí klub udělat, aby mohl pořádat kvalifikační turnaj Ligy mistrů?

S nadsázkou řečeno, abychom mohli kvalifikační turnaj pořádat, musíme být nejdřív přijati do soutěže. K tomu je zase potřeba splňovat poměrně přísná kritéria a koeficienty. (Podrobnosti jsme o tom psali zde). Ty jsme splnili, ale zda se bude konat kvalifikační turnaj, záleží pouze na rozhodnutí Evropské házenkářské federaci (EHF). Může být například rovnou vybráno 16 týmů do základní části Ligy mistrů. V minulém roce byly 2 kvalifikační skupiny, před několika lety byly dokonce tři, takže základní skupinu Ligy mistrů tvořilo 13 týmů a o zbylá 3 místa se muselo bojovat v kvalifikačních turnajích.

 

Jak velký úspěch to pro mosteckou házenou je, že může pořádat tuto akci?

Nás letos potkalo vlastně dvojí štěstí. Poprvé po třech letech přijali do Ligy mistrů, což považujeme za obrovský úspěch. Mimo jiné to bylo i na základě toho, že jsme přihlásili halu v Chomutově, protože parametry naší sportovní haly byly důvodem, proč nás v předešlých letech odmítli. Tentokrát nás EHF informovala prakticky hned poté, co dostala od národního svazu informaci, že jsme získali domácí titul, že naše hala nebude pro Ligu mistrů akceptována. Už tehdy jsme věděli, že musíme zvolit variantu chomutovské haly. Druhé štěstí nás potkalo, když jsme týden poté, co jsme byli přijati do soutěže, byli vylosováni i jako tým, který má jako první právo pořádat kvalifikační turnaj. A toho jsme využili.

Úspěch je to pro nás o to větší, že se letos nad rámec koeficientů přihlásilo z každé významné házenkářské země více týmů. Německo, Dánsko, Norsko a Francie přihlásily po dvou týmech, Maďarsko přihlásilo dokonce 4 týmy. Trochu se proto očekávalo se, že se otevřou dvě kvalifikační skupiny, nakonec se ale otevřela pouze jedna i bez některých velkých jmen a o to víc nás těší, že jsme uspěli.

 

Nakonec se ale kvalifikační turnaj hraje v domácí mostecké sportovní hale. Jak se to povedlo prosadit?

Zapojili jsme veškeré naše diplomatické schopnosti, abychom EHF přesvědčili, že je možné odehrát turnaj v Mostě. Chceme hlavně nabídnout mosteckým divákům jedinečnou příležitost vidět kvalifikační turnaj Ligy mistrů na domácím hřišti. Taková událost už se v budoucnu možná nikdy nebude opakovat. Pokud bychom vybojovali postup do hlavní soutěže, už bychom museli ostatní zápasy absolvovat v Chomutově.

 

Musela se hala kvůli kvalifikačnímu turnaji nějak upravovat?

Rozšiřovali jsme diváckou kapacitu, bude proto přistavena tribuna pod balkonem, kromě toho bude přistavena ještě menší tribuna za jednou z branek při vstupu do haly ve směru od recepce. Dostali jsme se tak na kapacitu zhruba 1500 lidí včetně stojících diváků.

 

To ale nejsou jediná kritéria, která pro pořádání tak významné akce musíte splňovat?

Podmínek, které musíme splnit, je celá řada. Obdrželi jsme 80stránkový dokument, který obsahuje veškerá pravidla a nařízení, které klub musí splňovat. Podobná pravidla a nařízení od EHF dostávají kluby i před pořádáním zápasů Poháru EHF, ty jsou ale zhruba poloviční. Pro nás to znamená hlavně rozdělit si funkce, kdo se o jakou oblast bude starat. Je třeba si uvědomit, že přijedou tři zahraniční týmy ze Španělska, Turecka a Srbska, kterým musíme zajistit ubytování, stravování, dopravu z letiště. Ke každému týmu musí být přidělena jedna osoba, každému z týmů musíme poskytnout tréninkovou jednotku v hrací hale po dobu 45 minut před zápasem. Musíme také zajistit ubytování a stravu pro delegáty a dvě rozhodcovské dvojice, které na turnaj dorazí. Zřejmě přijedou i dva nejvyšší zástupci EHF, kteří budou zastupovat úseky marketingu a soutěží. Materiál ale řeší i veškeré podrobnosti, od toho jak mají vypadat plakáty, vstupenky, vlajky, jak bude probíhat nástup na hrací plochu, řeší se soupis hráček potvrzený svazem. Hrací časy utkání se řídí podle televizního přenosu, který si zajišťuje EHF. Komunikace mezi námi a úsekem soutěží a úsekem marketingu EHF nyní probíhá denně, administrativy je kolem pořadatelství turnaje spousta.

 

Měli bychom také zmínit, jak bude probíhat distribuce vstupenek?

Vstupenky si distribuujeme sami, jejich návrh už nám EHF odsouhlasila. Díky našim dlouhodobým partnerům se nám podařilo stanovit cenu vstupenky na sto korun za dvojzápas, tedy na jeden den. Diváci tak zaplatí 200 korun na všechny zápasy. Na každý hrací den se bude prodávat samostatná vstupenka, pokud někdo bude chtít vidět všechny zápasy, bude si muset koupit 2 lístky, které jsou na každý den odlišeny barvou písma. Na tribunu budou vstupenky vázány přímo na konkrétní místa. Prodej vstupenek bude zahájen v pondělí 26. srpna v recepci Sportovní haly v Mostě.

Autor Jan Pimper