Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
7.9.2019 otevřeno: 937 x

Černí andělé utancovali Španělky a jsou výhru od Ligy mistrů

Mostecké házenkářky jsou jediné vítězství od postupu do základní skupiny Ligy mistrů. V domácím kvalifikačním turnaji přehrály španělskou Rocasu 28:21 (11:11). O místo mezi elitou Ligy mistrů si zahrají v neděli proti Turkyním z Kastamonu Belediyesi GSK.

První poločas se hrála vyrovnaná házená a když trenér Jiří Tancoš varoval, že hostující brankářka je skvělá, tak se nemýlil. Subtilní Gimenezová svůj favorizovaný tým hodně podržela. Andělé si začali vypracovávat náskok od čtyřicáté minuty, kdy díky gólmance Müllnerové a proměněným šancím utekli na rozdíl čtyř branek. Ten už nepustili.

„Bojovaly jsme od samého začátku a daly do toho všechno. Vyplatilo se nám to,“ usmívala se Veronika Dvořáková, která si z dobývání španělské branky odnesla šrám pod okem. „Není to nic vážného, myslím, že jde jen o škrábanec, dostala jsem tam zřejmě loktem. Španělky byly v obraně ostré, ale ke konci jim už docházely síly a nestačily našemu tempu. Tam jsme je přehrávaly,“ doplnila Dvořáková.

Už je tak jasné, že v neděli od 16.00 hodin si to Mostečanky rozdají Turekněmi, tedy s vítězem druhého duelu Belediyesi – Jagodina, o postup do Ligy mistrů.

„Podle informací, které jsme měli, tak Španělky měly být nejsilnějším týmem kvalifikace. S vítězstvím o sedm branek můžeme být absolutně spokojení,“ řekl trenér Mostu Jiří Tancoš. „Věděli jsme, že musíme hrát naší rychlou házenou a čekat na příležitost, kdy se soupeř zlomí. Ta přišla někdy ve čtyřicáté minutě. Holky dokázaly proměňovat rychlé protiútoky a přišla výhra,“ doplnil Tancoš. „V neděli do toho dáme zase všechno. Je to blízko, připravíme se,“ burcuje Dvořáková.

Autor Václav Veverka