Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.9.2019 otevřeno: 712 x

Ohlasy z Ligy mistrů: Černí andělé se radují z postupu

Sen o účasti v Lize mistrů se mosteckým házenkářkám splnil. Po sobotní výhře nad Rocasou Gran Canaria zvládly úspěšně i druhý důležitý krok a v nedělním finále kvalifikačního turnaje porazily turecký tým Kastamonu 35:33 (20:13).

 

„Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát to, co včera. Hraje se od nuly a my budeme tahat jak nejvíc to půjde a budeme čekat, kdy se soupeř zlomí. Na začátku byla hra zase celkem vyrovnaná, pak soupeřkám podle mne začaly trochu docházet síly, my toho využili a vytvořili si náskok. Do druhé půle jsme šli s tím, že do toho zase musíme vlétnout naplno. Pak nám sice trochu nevyšel útok, udělali jsme dost technických chyb a soupeř toho díky svým zkušenějším hráčkám využil a dotáhl se. My ale věřili, že to dotáhneme do úspěšného konce a povedlo se. Je to obrovský úspěch, hrát Ligu mistrů si přeje každá hráčka a já jsem moc ráda, že se nám to v Mostě povedlo a splnil se nám sen,“ vysvětlovala po utkání Alica Kostelná, která se po dlouhodobé absenci způsobené zraněním opět vrátila do sestavy Černých andělů.

„Pro mne je to vrchol mé dosavadní trenérské kariéry. V Německu, kde jsem také trénoval ženy, jsme také dosáhli hezkých úspěchů, ale tohle je pro mě zatím nejvíc. Je to ale hlavně díky děvčatům, které chtějí, běhají, makají na sobě na trénincích. Měli jsme před tímto turnajem strašně těžkou a krátkou přípravu, ale děvčata to zvládla naprosto skvěle,“ řekl po zápase trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš. „Fanoušci byli ohromní, bylo úplně cítit, jak publikum žene hráčky dopředu a holky to také cítily. Myslím, že se divákům také odměnily svou hrou. Maximálně rychlá hra, rychlé zakončení, velké nasazení, to je to, co chce publikum vidět, nikdo nechce koukat na to, jak hráčky chodí po hřišti,“ vysekl trenér poklonu skvělému mosteckému publiku.

Černí andělé děkují všem, kdo tým během víkendového kvalifikačního turnaje přišli do mostecké sportovní haly podpořit a věří, že je skvělí mostečtí fanoušci budou podporovat i v Lize mistrů.

 

Foto: Facebook DHK Baník Most

Autor Jan Pimper