Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.9.2019 otevřeno: 468 x

Skupina Ligy mistryň poprvé v Mostě

Mostecké házenkářky se po vítězství nad tureckým Kastamonu kvalifikovaly do skupinové fáze Ligy mistryň Evropské házenkářské federace EHF. Stalo se tak vůbec poprvé v historii od změny názvu z PMEZ na Ligu mistrů. Zajistily si tak velmi náročný program na zbytek podzimní části sezóny a také na začátek té jarní.


Během října a listopadu odehrají během všech víkendů utkání Ligy mistryň, během týdne ve středu česko-slovenskou MOL ligu. Čeká je režim středa-sobota/neděle podle toho, kdy budou naplánovány domácí utkání nejprestižnější evropské soutěže. To ale není vše. Nesmíme také zapomenout na Český pohár, do kterého se Černí andělé pravděpodobně zapojí 23.10, kdy se bude hrát osmifinále. Tři soutěže zároveň sice už Most hrál, ale nikdy se nejednalo o kombinaci domácí soutěže, poháru a Ligy mistryň, jejíž předběžný plán vypadá takto:

6.10. 19:00 Krim Mercator – Most

13.10. 19:00 Most – Györ

20.10. 19:00 Most – Sävehof

2.11. 14:30 Sävehof – Most

10.11. 19:00 Most – Krim

17.11. 18:00 Györ – Most

Po odehrání 6 utkání v základní skupině Ligy mistryň budou Černí andělé pokračovat v Evropských soutěžích. Pokud se v tabulce skupiny D umístí na 1.-3. místě, budou pokračovat v Lize mistryň i v jarní části soutěže. Přesunou se do nadstavbové skupiny 2 s dalšími 5 družstvy (2 ze skupiny D a 3 ze skupiny C), kde odehrají dalších 6 utkání s družstvy, se kterými nehráli v základní skupině. V případě, že se Černým andělům nepodaří odpoutat ze 4. místa základní skupiny Ligy mistryň, budou v evropských soutěžích pokračovat i nadále, jen se přesunou do základní skupiny EHF Cupu, 2. nejprestižnější házenkářské soutěže. V ní odehrají minimálně 6 utkání v základní skupině, z ní postupují dále pouze nejlepší 2 družstva. Po skupinové fázi se hraje systémem play-off.

Všechna domácí utkání se odehrají v chomutovské Rocknet aréně, protože Sportovní hala Most bohužel nesplňuje všechna požadovaná kritéria EHF. I přesto věříme, že si najdete cestu do Chomutova, abyste viděli jedny z nejlepších evropských týmů a také hlasitě podpořily naše hráčky, pro které to bude stejně jako pro vás velká premiéra.