Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.10.2019 otevřeno: 657 x

Černí andělé vezou ze Slovinska historickou výhru v Lize mistrů

Mostecké házenkářky zažily v Lize mistrů start snů. Ve slovinské Lublani dokázaly porazit RK Krim Mercator 31:29, ačkoli ještě o poločase prohrávaly jednobrankovým rozdílem 13:14.

„Holky chtějí hrát a vyhrávat, což je to nejpodstatnější. Samozřejmě diváci i my bychom v našem dnešním výkonu našli rezervy, ale na to se v tuto chvíli nesoustředíme a chceme si naplno užívat vítězství. Až od pondělka se znovu začneme soustředit na další přípravu a začneme zápas analyzovat,“ uvedl po zápase trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

V mnoha ohledech bylo nedělní premiérové utkání Černých andělů v Lize mistrů náročnější, než kvalifikační turnaj, který mostecké házenkářky začátkem září na domácí půdě vyhrály. „Bylo to hlavně venkovní utkání, a i když přijelo i pár našich fanoušků, museli jsme se vypořádat s atmosférou na soupeřově hřišti a jsem moc rád, že se hráčky dokázaly správně namotivovat. Krim je tradiční účastník Ligy mistryň, jedná se o velmi dobře sehraný tým, jeho hráčky oproti našim mají výškovou i váhovou převahu. My jsme před zápasem nedokázali úplně přesně odhadnout jeho sílu. Do Slovinska jsme jeli s tím, že chceme odehrát co nejlepší zápas, abychom předvedli, že nejsme v Lize mistrů náhodou a nechceme v ní být pouze do počtu. To se nám podařilo a přesvědčili jsme se, že se můžeme postavit i nejlepším evropským týmům, což nás ohromně těší,“ doplnil trenér.

Po příjezdu domů ale Černí andělé nebudou mít moc prostoru na oslavy, už ve středu 9. října je na domácí půdě čeká další kolo MOL ligy proti velmi silnému soupeři z Michalovců. „Naše dnešní vítězství je ta nejlepší pozvánka na středeční zápas proti Michalovcům a následně na nedělní první domácí utkání Ligy mistrů proti Györu a věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit,“ uzavřel trenér.

Jan Pimper