Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.10.2019 otevřeno: 617 x

Pozvánka na MOL ligu: Písek proti Zlínu, Veselí a Olomouc proti slovenským nováčkům

Mužům se blíží reprezentační přestávka, ženská soutěž ale nepolevuje v obrátkách. Středa přinesla „povinné“ vítězství Mostu a tak trochu překvapivý bod z Michalovců pro Slavii. Dalších pět zápasů 7. kola přinese sobotní odpoledne.

 

Zatímco před týdnem odjížděly házenkářky SHK Veselí nad Moravou na palubovku pražské Slavie v roli outsidera, nyní se od nich očekává, že v domácím prostředí získají v duelu s Dunajskou Stredou – nováčkem soutěže - oba body. „Jsme i nadále v hodně oslabené sestavě, v zápase s Dunajskou Stredou bereme ale pouze výhru. Věřím, že alespoň některé ze zraněných hráček se dají do soboty do pořádku a budou moci nastoupit,“ uvedl kouč Veselanek Ľuboš Hudák.

Po několikaměsíčním odpočinku se k házené vrátila spojka Dagmar Lukšíková. Pro zápas s Dunajskou Stredou, ale určitě ještě nebude k dispozici. „Bohužel si natrhla stehenní sval,“ vysvětlil kouč SHK Veselí nad Moravou. Zápas ve veselské sportovní hale začne v sobotu v 17 hodin.

Jen o půl hodiny později vyběhnou na palubovku i házenkářky v Olomouci. Zora uvítá doma druhého ze slovenských nováčků Sportu Hlohovec. „Po vydařeném zápase a získání cenných bodů se Slavií následovalo utkání s Dunajskou Stredou, které se nám nepovedlo úplně dle našich představ. Díky bojovnosti jsme si však zpátky odvezli dva body,“ připomněla poslední duely Olomouce Nikola Jansová a k souboji s dalším slovenským celkem dodala: „Pokud budeme dodržovat taktické pokyny a každá nechá na hřišti všechno, mohli bychom pokračovat dalšími úspěšnými zápasy a pomalu šplhat v tabulce nahoru.“

Ve slovenském souboji v Šaľe se představí tým Bánovců. Slovenský outsider se trápí, pořád nemá ani jediný bod a v Šaľe to bude mít pořádně těžké. Podobně jako Prešov v Porubě. Loni slovenský černý kůň soutěže se na úvod nového ročníku zatím pořád trápí, jedinou výhru si přivezl z Hodonína a ambiciózní Poruba dává jasně najevo, že pokud do toho bude mít co mluvit, z její palubovky se body vozit nebudou.

Sobotní program pak uzavřou ve Zlíně. Tam zavítá tým Písku a trenérka Kateřina Keclíková a její tým se po domácí prohře s Pískem zase bude chtít vrátit na vítěznou vlnu. „V minulém kole se nám zápas nepovedl, chtěly bychom tak tentokrát zlepšit hlavně svůj osobní pocit z předvedené hry. Na Zlín jsme se proto připravovaly opravdu důkladně. Rozebraly jsme si vlastní chyby, ze kterých jsme se snažily poučit. Teď už analyzujeme hru Zlína a budeme se snažit uspět,“ popsala trenérka Kateřina Keclíková a dodala: „Na druhou stranu ve Zlíně se nikdy nehraje jednoduchý zápas, získat tam body je vždycky těžké. My se o to zkusíme poprat. Soustředíme se na sebe a poučení z chyb, kterých bylo v minulém zápase opravdu hodně.“

Ze Zlína odpovídá trenérka Hana Kolářová: "Písek sice v minulém kole prohrál doma s Porubou, ale jinak je rozjetý a my se pokusíme ho přibrzdit. Po dvou výhrách se slovenskými nováčky máme vítěznou náladu a budeme vycházet opět z kvalitní obrany."

 

MOL liga - 7. kolo - rozpis

HK Hodonín - Baník Most 26:36
Iuventa Michalovce - Slavia Praha 26:26
Sokol Poruba - ŠŠK Prešov 19. října 17:00
SHK Veselí n.M. - Dunajská Streda 19. října 17:00
Zora Olomouc - Sporta Hlohovec 19. října 17:30
Duslo Šaľa - Bánovce n.B. 19. října 18:00
Handball PSG Zlín - Sokol Písek 19. října 18:00

 

Zlín přivezl výhru z Hlohovce. Teď se doma postaví proti Písku. | Foto: Jaroslav Pavlík