Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
1.11.2019 otevřeno: 570 x

Pozvánka na MOL ligu: Regionální derby ve Veselí a „opravná“ utkání favoritů

Poslední zápasy MOL ligy přinesly spoustu překvapení. Porážky Mostu, Slavie a Michalovců očekával jen málokdo, a zatímco Most zajíždí o víkendu k souboji Ligy mistrů do Sävehofu, Michalovce a Slavia budou mít příležitost si napravit reputaci v domácí soutěži.


Program 9. kola otevře už v pátek slovenský duel týmů ze spodku tabulky. Bánovce pořád čekají na první body, Prešov má na kontě jen dva a v takovém souboji má vítězství pro oba celky cenu zlata.

Zajímavý zápas slibuje sobotní derby mezi tradičními soupeři z Veselí nad Moravou a Zlína. Oba celky získaly v osmi odehraných kolech 8 bodů a jsou sousedy v tabulce, Veselí je osmé a Zlín devátý. Veselské panenky přitom doufají, že si týmy své pořadí po 9. kole neprohodí. „Body potřebují získat oba celky. My ale hrajeme v domácím prostředí. To je určitá výhoda,“ uvědomuje si kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Do zápasu by měl vyrukovat se sestavou, která v minulém kole střelecky zářila v Hlohovci. „Rozhodně nám budou chybět i nadále Pastorková s Olšovou. Uvidíme, zda zranění už umožní nastoupit Dáše Lukšíkové. Pozor si musíme dát hlavně na Kolářovou s Kříčkovou. Dokážou spolu dobře spolupracovat. Taky je třeba vyzrát na zkušenou brankářku Žanetu Stojarovou, o jejichž kvalitách jsme se přesvědčili, když hrávala za Veselí,“ upozornil kouč Veselanek.

Ve Zlíně panuje mírná nepohoda. Řada porážek týmu na náladě nepřidává. „Leží na nás jakási deka. Holky v týdnu alespoň trochu přišly na jiné myšlenky, když společně s hokejisty sadili stromky na kopci Majáku, kde oba týmy sbírají fyzickou kondici v letní přípravě. Akce byla velmi vydařená, těžká práce v lese vynahradila trénink a věřím, že to nám i hokejistům pomůže překonat bezbodové období,“ řekl trenérka Zlína Hana Kolářová. Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.

Do Olomouce vyrazí házenkářky Písku. Písek je v tabulce třetí, Olomouc čtvrtá a oba týmy tak současným umístěním pořádně čeří MOLligové vody. „Na konci loňské sezóny jsme se s tímto týmem několikrát utkali, vzájemně se dobře známe a i průběh dosavadní sezóny máme dost podobný. Olomouc je na vítězné vlně a její i naše umístění v tabulce jsou nad očekávání všech. I proto čekám velmi vyrovnaný souboj. Družstva se dobře znají, vyhraje ten koncentrovanější s menším množstvím chyb. Připravujeme se velmi důkladně a těšíme se,“ hlásí z Písku trenérka Kateřina Keclíková.

Hodonín a Dunajská Streda jsou sousedé v tabulce, shodně drží na svém kontě po čtyřech bodech, oba jsou nováčci soutěže a zároveň jsou oba tyto týmy strůjci velkých překvapení minulého kola. Skalp Slavie totiž oslavily právě Hodoníňanky, Dunajská Streda porazily Michalovce. Zda favorité soupeře – nováčka – podcenili, těžko hodnotit. Nic méně poslední výsledky oběma družstvům pořádně posílily sebevědomí a právem. Teď mohou svou pozici i formu potvrdit ve vzájemném duelu.

To Michalovce jednoznačně musí napravit svůj obraz v souboji se Sportou Hlohovec. Nic jiného než výhru nemohou brát, vždyť páté místo v průběžné tabulce patří k nejhorším výsledkům družstva posledních let a Michalovce s tím rozhodně nemohou být spokojené.

Co napravovat má i Slavia, oproti Iuventě to ale bude mít proti Šaľe výrazně těžší. Po porážce v Hodoníně nenechali trenéři na hráčkách Slavie nit suchou a tým se musel dát především mentálně pořádně do kupy. „V pondělí jsme si s hráčkami sedli a rozebrali poslední týdny jak slovně, tak i na videu. Řešili jsme především obranu, ale také naši střelbu, protože třeba ve druhém zápase v Hodoníně jsme měli úspěšnost jen 40 procent, což je slaboučké. Devět střel šlo mimo, čtyři do tyček. Brankářky měly jen tři nebo čtyři zákroky. Necítím a nevím, proč by měla na mužstvu tzv. ležet deka. Vždyť jsme před týdnem získali bod v Michalovcích. Neumím si to vysvětlit, snad jedině podceněním. Proto pokusíme se navázat na období před Hodonínem a jít do každého ligového zápasu za vítězstvím,“ poodhalil na klubovém webu trenér František Urban zákulisí příprav mimo hřiště. A co se dá od Šaly v sobotu očekávat? „Stálicí je Nikola Rácková jako tvůrkyně hry, dvě krajní spojky Natália Némethová a Zuzana Trepáčová jsou hodně střelecky agilní, na křídle mají reprezentantku Katarinu Pécsikovou a na pivotu Barboru Königovou, na jejich souhru si také musíme dát pozor. Šala má dobrý základ, v jejich prospěch hraje, že jsou delší dobu pohromadě,“ shrnul Urban.

 

MOL liga - 9. kolo - rozpis

Sokol Poruba - Baník Most 26:25, předehráno
ŠŠK Prešov - Bánovce n.B. 1.11. 15:00
SHK Veselí n.M. - Handball PSG Zlín 2.11. 17:00
Zora Olomouc - Sokol Písek 2.11. 17:30
HK Hodonín - Dunajská Streda 2.11. 17:30
Iuventa Michalovce - Sporta Hlohovec 2.11. 17:30
Duslo Šaľa - Slavia Praha 2.11. 18:00