Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.11.2019 otevřeno: 681 x

Pozvánka na MOL ligu: Středeční pohárové předehrávky

Sokol Poruba proti Ankara Yenimahalle, Most proti RK Krim Mercator. To je víkendový program vybraných českých týmů, účastníků evropských soutěží. Ještě předtím ale oba týmy ve středeční předehrávce nastoupí ke svým zápasům 10. kola MOL ligy.

 

Ještě než se Černí andělé v neděli přestěhují do Chomutova k dalšímu utkání Ligy mistrů proti Krimu, čeká je v mostecké sportovní hale už ve středu 6. listopadu další předehrávka nejvyšší domácí soutěže, ve které změří síly s ŠŠK Prešov. „V tomto utkání bychom měli být favorit, navíc hrajeme na domácím hřišti, ovšem v letošní sezoně je liga velmi vyrovnaná a papírově slabší soupeři už několikrát ukázali, že mají šanci uspět i proti favorizovaným týmům. Zažili jsme to sami, naše zápasy v Hodoníně nebo ve Zlíně také nebyly zcela jednoznačné záležitosti. Rozhodně tedy zápas s Prešovem není utkání, které by bylo dopředu rozhodnuté. Věřím ale, že vyhrajeme a že nás to bude stát co nejméně sil, abychom trochu něco pošetřili na nedělní střetnutí s Krimem,“ uvedl trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

Příprava mosteckých házenkářek pokračuje dál ve „vražedném“ tempu, v tomto týdnu je před nedělním zápasem Ligy mistrů ještě o něco intenzivnější. Kromě středy, kdy se hraje předehrávka MOL ligy, tým trénuje dvoufázově. V pátek by hráčky měly mít volno, aby stihly nabrat síly na nedělní utkání, v sobotu už se tréninky stěhují do Chomutova.

„Středa by pro nás měla být dobrou přípravou před nedělním utkáním, ale už se ukázalo, že nám tyhle zápasy vzaly víc sil, než jsme čekali. To je případ Poruby v uplynulém týdnu, předtím domácího utkání se Šaľou. Nečekali jsme, že nás to bude stát tolik sil a myslím, že se to trochu projevilo i v utkání ve Švédsku proti Sävehofu. Rádi bychom se vrátili ke svěžím, dynamickým výkonům, na jaké jsme zvyklí, aby si fanoušci ve středu v naší hale užili hezkou podívanou,“ uzavřel trenér.

 

 

Navázat na poslední výkony i výsledky, sérii pěti soutěžních vyhraných zápasů a zase se pokusit vyšvihnout se v tabulce o něco výš, taková výzva stojí před házenkářkami Poruby, které ve středeční předehrávce 10. kola MOL ligy zavítají na půdu pražské Slavie (od 17.30 hodin). Do reprízy semifinále českého play-off z minulé sezony půjdou lépe naladěné Ostravanky, které vyhrály v Písku, s Prešovem, pohár v Bohumíně, v Bánovcích a naposledy před týdnem nečekaně doma s Mostem. Naproti tomu celek z hlavního města padl v Hodoníně a Šale.

„Nálada v týmu je dobrá. Děvčata se přesvědčila, na co mají a co dokážou uhrát. Jen musíme na to navazovat a v trendu pokračovat," uvědomuje si trenér Dušan Daniš. O motivaci soupeřek nepochybuje. „Dvakrát po sobě teď neuspěli, takže se to doma budou snažit napravit. Proto budou chtít podat maximálně bojovný výkon, který bude v jejich silách," má jasno kouč.

K úspěchu podle něj povede opět kvalitní defenziva. „Určitě by měla platit taková obrana, jako v posledním zápase s Mostem. Ta tam byla na každém postu a v každém prostoru prostě dobrá. Bylo by tak fajn ji zopakovat," říká Daniš a hned vypočítává, na koho z kádru sešívaných si dát pozor: „Především asi na Pokornou, která je jejich nejlepší střelkyně. Vedle ní je pak ještě střední spojka Jačková, ta umí tvořit hru, spolupracovat s pivotem, takže to budou největší nebezpečí ze strany Slavie.“ Stejně jako proti Mostu ani tentokrát nemůže počítat s účastí opory Silvie Poláškové. „Ta s námi ani necestuje, ale ve čtvrtek by snad mohla začít trénovat. Pokud jde o ostatní, tak až na nějaké bolístky by mělo být vše v pořádku," dodává na závěr Dušan Daniš.

 

MOL liga - 10. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 6.11. 17:30
Baník Most - ŠŠK Prešov 6.11. 18:00
Dunajská Streda - Duslo Šaľa 9.11. 14:30
Sporta Hlohovec - HK Hodonín 9.11. 15:00
Sokol Písek - Bánovce n.B. 9.11. 15:00
Zora Olomouc - SHK Veselí n.M. 9.11. 17:30
Handball PSG Zlín - Iuventa Michalovce 9.11. 18:00