Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.11.2019 otevřeno: 404 x

Pozvánka na MOL ligu: Písek na prahu dlouhé domácí série a další moravské derby na Hané

Po středeční dvojici předehrávek doplní 10. kolo pětice sobotních soubojů. Hrát se bude v Hlohovci, Písku, Olomouci, Zlíně a Dunajské Stredě. Kam vyrazíte?

 

Jediný čistě slovenský duel kola je na programu v sobotu už ve 14.30 v Dunajské Stredě. Na palubovku nováčka zavítá průběžně druhý nejlepší slovenský tým MOL ligy a role favorita je tak rozdána poměrně jasně. Dunajská Streda ale umí potrápit i překvapit a Šaľa nesmí nic podcenit.

Stejně tak nevypočitatelný umí být Hodonín. Mladý tým s talentovanými kanonýrkami Kalinovou a Cholevovou by v souboji nováčků mohl být tím, kdo si dokráčí pro body, byť na soupeřově palubovce to nebude mít lehké.

Čelo tabulky je našlapané. Týmy na druhém až sedmém místě jsou natěsnané jen ve dvou bodech! Každý bodík tak znamená skok tabulkou a Písek, letošní černý kůň soutěže, může výhrou nad outsiderem z Bánovců nad Bebravou zase zamířit mezi průběžně vedoucí týmy. „Máme před sebou sérii pět zápasů doma a začínáme proti Bánovcům. Rádi bychom si napravili reputaci z minulého kola a pokud možno se proti Bánovcům rozehráli a dostali se opět do herní pohody. Byla bych ráda, kdyby se nám podařilo zapojit všechny hráčky a pošetřit síly na souboje s náročnými soupeři, které nás čekají,“ řekla trenérka Písku Kateřina Keclíková.

V Olomouci se chystají na další moravské derby - utkání házenkářek Zory Olomouc a SHK Veselí nad Moravou. Oba týmy jedou na vítězné vlně, favoritem je přesto podle Veselí domácí celek, aktuálně druhý tým MOL ligy. „Olomouc letos svými výsledky ukazuje, že má dobře sestavený a připravený tým. Přesvědčili jsme se o tom už v létě, kdy jsme se utkali v přípravném utkání ve Veselí a Olomouc vyhrála 29:30. Doma je navíc Olomouc tradičně ještě výrazně silnější a dokázala tam potrápit i mnohé elitní týmy,“ upozorňuje kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Veselanky přesto nejedou na Hanou v roli poraženého. „Body potřebujeme, a proto tam jedeme s ambicí nějaký vybojovat. Bude to ale velmi těžké. Musíme si hlavně ohlídat rychlý protiútok domácích, který má Olomouc velmi propracovaný. Domácí celek je ale silný i na postavenou obranu. Pokud chceme uspět, bude to vyžadovat maximální výkon po celý zápas,“ dodal trenér Veselanek.

Posledním duelem kola bude ve Zlíně měření domácích s Iuventou Michalovce. Východňárky rozhodně nemohou být s dosavadním vývojem soutěže spokojené a ve Zlíně nebudou brát nic jiného než výhru. „Budeme bojovat, ale víme, proti komu hrajeme,“ říká před zápasem trenérka Zlína Hana Kolářová. Otazníky visí nad absencí Evy Minarčíkové, která se zranila v minulém soutěžním kole. Favoritem je v souboji Iuventa, Zlín ale i tak neskládá zbraně před bojem.

 

MOL liga - 10. kolo - rozpis

Slavia Praha - Sokol Poruba 24:23
Baník Most - ŠŠK Prešov 44:26
Dunajská Streda - Duslo Šaľa 9.11. 14:30
Sporta Hlohovec - HK Hodonín 9.11. 15:00
Sokol Písek - Bánovce n.B. 9.11. 15:00
Zora Olomouc - SHK Veselí n.M. 9.11. 17:30
Handball PSG Zlín - Iuventa Michalovce 9.11. 18:00

 

Foto: Hynek Zdeněk