Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.11.2019 otevřeno: 776 x

Věřím v bouřlivou podporu tribuny, říká před Ankarou Smetková

Vstřelila šest branek, po spoluhráčce Veronice Andrýskové byla druhou nejlepší střelkyní utkání, ale na body to Porubě na půdě pražské Slavie ve středu nestačilo. V generálce na nedělní souboj 3. kola Challenge Cupu (18 hodin) prohrály Ostravanky 23:24. Velmi zklamaná byla po bitvě v hlavním městě ostravská spojka Valerie Smetková.

 

Když měla výsledkově nepovedený duel zhodnotit, mluvila zevrubně. „Začnu už od rozcvičky," říká na úvod rozhovoru.

„V hale byla taková komorní atmosféra, že i právě rozcvička byla mrtvá. Zápas jsme pak rozjely slibně, ale nevyšel nám vstup do druhého poločasu a mezi čtyřicátou a padesátou minutou jsme nedaly gól. Přišlo mi, že každá z nás na hřišti hrála sama za sebe, nikoli kolektivně. V obraně i útoku. Navíc nás trápila i často nesmyslná a nepřipravená střelba, po které pak vzápětí z brejku skóroval soupeř," popisuje Smetková s tím, že nevyvedená desetiminutovka byla důležitým momentem.

„Tady se utkání asi zlomilo, protože Slavia v tom období skórovala snad sedmkrát. Navíc jsme dělaly hodně chyb," přiznává.

Porubě tak nebyla nic platná ani závěrečná snaha alespoň o vyrovnání. „Od té padesáté minuty jsem věřila, zase jsme se rozstřílely a šlo nám to. Myslím, že bychom potřebovaly ještě dvě tři minutky, abychom výsledek vyrovnaly, nebo třeba otočily," líčí.

Nyní osmnáctiletou juniorskou reprezentantku i celý tým čeká krok do neznáma. Ankara je vzdáleným soupeřem, o kterém mnoho informací není, k tomu pro řadu hráček Poruby půjde o první klubový mezinárodní zápas. „Vůbec netuším, co Ankara předvede. Ale vzhledem k tomu, že Turecko nemá špatnou soutěž, tak si nemyslím, že by to mělo být s nimi jednoduché. Podle mě to bude zajímavý protivník," soudí Smetková. „Na druhé straně oni jsou na tom asi podobně v přípravě na nás. Také o nás mnoho informací, jak hrajeme, asi nemají," dodává.

Ona sama přitom má s tureckou házenou čerstvou zkušenost z reprezentace. „O prázdninách jsme měly šampionát v Litvě, kde jsme se s Tureckem potkaly. Je ale otázkou, jestli nám to k něčemu tady bude, protože ten tým, proti kterému jsme hrály, asi nebyl tak silný jako nyní bude Ankara. Přece jen šlo o juniorky. Hra se proti té naší trochu liší, protože nehrají tolik s pivotem, spíše přes spojky. Těžko ale říct, jestli podobný styl můžeme čekat i od Ankary," přemýšlí Valerie Smetková.

„Musíme se ale semknout, hrát kolektivně, vyvarovat se zbytečných chyb a proměňovat šance. Důležitou součástí, díky níž můžeme uspět, bude i atmosféra. Věřím, že budeme mít bouřlivou podporu tribuny, snad nás bude držet a potáhne jako s Mostem, kdy jsme v euforii došly až k vítězství," uzavírá Valerie Smetková.

 

Challenge Cup:

DHC Sokol Poruba - Ankara Yenimahalle BSK 10. listopadu 2019 v 18.00

Ankara Yenimahalle BSK - DHC Sokol Poruba 17. listopadu 2019 v 16.00

Zdroj www.hazenaporuba.cz