Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.11.2019 otevřeno: 1203 x

Hodonín má další body, urval je v souboji „nováčků“

Ze slovenského Hlohovce vezou dva body domů házenkářky Hodonína, vysoké domácí vítězství si pak v sobotu odpoledne zapsal výběr Písku a moravské derby o branku lépe zvládly na Hané domácí Olomoučanky před týmem Veselí.

 

MOL liga - 10. kolo

Sokol Písek - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 38:24 (18:12)

Povinné vítězství si na své konto připsaly písecké házenkářky, které hostily průběžně poslední Bánovce. Hned od začátku utkání bylo jasné, kdo je v utkání favorit. Domácím hráčkám vyšly vstupy do obou poločasů, které rozhodly o vývoji utkání. Sokolky sice v prvním poločase ztratily koncentraci a dovolily hráčkám od Bebravy přiblížit se na rozdíl pěti branek i díky výborným zákrokům hostující brankářky, ale žádné drama se v písecké Obloukovce nekonalo a svěřenkyně trenérky Keclíkové si tak připsaly sedmou výhry v letošním ročníku.

Nejvíce branek: Benešová 7, Hauserová 6, Kvášová 6/1 – Holíncová 9/1, Žitňanová H. 7/2, Žitňanová V. 3. Rozhodčí: Friedel Kučerka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/5. Vyloučení: 4:3. Diváků: 167

Richard Makýš, trenér Sokola Bánovce: „V první řadě chci pogratulovat domácím k výkonu a vítězství. Vzhledem k tomu, v jakém počtu jsme přijeli, kolik máme zraněných hráček jsme v některých fázích slušný zápas. Ztratili jsme začátky obou poločasů a to rozhodlo. Domácí trenérka dala možnost všem hráčkám, což máme my, trenéři slabších týmů rádi, protože je to možnost se chytnou a víc si zahrát. Nám chybí střelkyně a já doufám, že až se vrátí zraněné hráčky, situace bude lepší.“

Kateřina Keclíková, trenérka Sokola Písek: „Měli jsme dobré začátky poločasů, ale pak vždycky přišel výpadek, kdy jsme polevili v koncentraci. Ale jsem ráda, že jsme zapojili všechny hráčky a že všechny hráčky si zkusily zápasové tempo. Pořád jsou tam však věci, na kterých musíme zapracovat, abychom se dostávali výkonnostně dopředu.“

 

DHK ZORA Olomouc - SHK Veselí nad Moravou 33:32 (18:16)

Házenkářky Zory potvrdily v domácím utkání s Veselím nad Moravou formu z posledních týdnů. Před výborným publikem vedly v ofensivně laděném zápase po poločase o dvě branky. V úvodu druhého poločasu se hostům povedlo srovnat a bylo to drama až do konce. Zápas gradoval v posledních minutách, kdy hrály domácí hráčky v oslabení a brankařka Rašková vynikajícím zákrokem zachránila vítězství.

Nejvíce branek: Patrnčiaková 7, Kašpárková 7, Salčáková 6, Trumpešová 6 - Kučerová 10, Vodná 6, Boorová 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 350.

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Dneska to bylo spíš o útočné fázi. Obrany nefungovaly, jak u soupeře, tak u nás. My jsme si v první půlce do 20. minuty udržovali tříbrankový náskok, ale pak nás tam zastavilo neproměnění vyložených šancí a soupeř se toho hned chytl. Do poločasu to bylo o dva. Druhý poločas byl opravdu boj o každý míč. Jak my, tak i soupeř, hrajeme na sedm hráček a to se už projevuje a pak se kupí chyby. Musím smeknout před našim týmem, že své zápasy zvládá a bojuje, ale dnes to bylo samozřejmě taky i o štěstí.“

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Výkony obou týmů byly totožné i co se chyb týkalo. Na druhé straně se potom ty chyby trestaly. Stejné jako jsme udělali my, měla své i Olomouc. Zápas byl proto vyrovnaný a padlo hodně gólů. V prvním poločase jsme měli trošku lepší obranu a ve druhém poločase nás to stálo body. I když jsme pak ten zápas ještě otočili, tak zase technickými chybami jsme ho prohráli. Gratuluji soupeři, byli o ten gól šťastnější.“

 

HC Sporta Hlohovec – HK Hodonín 31:32 (17:19)

Bylo to drama ale se šťastným koncem pro Hodonín. Začátek zápasu přitom vyzněl o něco lépe pro domácí tým. Slovenky vedly 7:5, 9:6 a dokonce 13:8, v závěru poločasu se ale Hodonínu podařil skvělý obrat, když ze stavu 9:14 otočily Jihomoravanky sedmi góly v řadě na 16:14 a náskok už ze svých rukou nepustily. A to nejen v první, ale i v druhé půli! Utrhly se dokonce do čtyřbrankového vedení v samém závěru ale domácí zápas zdramatizovaly a pět minut před koncem bylo vyrovnáno na 31:31. Vítězství nakonec Hodonínu vystřelila svým jediným gólem v zápase Gärtnerová. Výrazným momentem zápasu bylo rovněž jedenáct sedmimetrových hodů nařízených na straně domácího výběru.

Nejvíce branek: Tulipánová 9/3, Skaličanová 5/1, Kisová 5, Kolečániová 5 – Cholevová 9, Poláchová 8, Kalinová 7. Rozhodčí: Oťapka, Zubo. Sedmimetrové hody: 11/6 – 2/2. Vyloučení: 5:7. Diváci: 100.

 

Handball PSG Zlín – Iuventa Michalovce 17:35 (8:18)

Soupeřky z východu Slovenska předčily zlínský tým ve všech činnostech. Utkání bylo prakticky rozhodnuto v prvním poločasu, kdy Iuventa vedla ve Zlíně o deset branek. Stínem je zranění Hubové a na straně Zlína nedohrálo po střetech s důraznou obranou utkání i několik dalších hráček. Michalovce podla y přesvědčivý výkon a ze Zlína odvážejí dva body.

Nejvíce branek: Sekulová Michaela 4, Hubová 3, Daňková, Herbočková, Kříčková, Mizerová, Polomíková po 2 - Kompaniiets 5, Štefánová 5, Bajčiová 5/2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/3. Vyloučení: 4:5. Diváci: 124.

 

 

MŠK HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa 22:30 (14:18)

 

Fotogalerie z utkání HC Zlín - Iuventa Michalovce. Autor Alex Wipf