Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.11.2019 otevřeno: 635 x

Potlučené Zlíňanky vysoko prohrály, zranily se další spojky

Nebylo to pro ně jednoduché utkání a ani jeho následky nebudou jen tak. Oslabené Zlíňanky si z utkání proti Michalovcům odnesly kromě porážky i další šrámy.

 

Zlín nastupoval k utkání bez Evy Minárčikové, která utrpěla minulý týden ve Veselí nad Moravou otřes mozku. Navíc při rozcvičce si podvrtla kotník brankařka Vařechová a aby toho nebylo málo, zlínský tým se musel postupně vyrovnávat s důraznou obranou soupeře a přišel o dvě spojky. Michaela Kolářová se po zranění obličeje při proskoku hostující obranou do hry ještě vrátila, když v samotném závěru první půle byla opět mimo hru a vzhledem ke krvavému zranění v obličeji se již do hry nedostala. Další zranění si přivodila v průběhu první půle při uvolnění střelkyně Vendula Hubová, kterou vyřadilo ze hry do konce zápasu bolestivé zranění levého kolena. Podle klubového webu až další lékařské vyšetření určí přesnější diagnózu.

Větší herní prostor tak poprvé dostala po dlouhé pauze, zaviněné operací zraněného kolena další spojka Ševčíková, již druhý zápas je ve hře znovu i Natálie Herbočková na křídle, která pauzírovala shodně po zranění kolena a následné operaci. Rychlonohé pravoruké křídlo si začíná věřit a pouští se i do individuálních akcí na brankovišti. Vzhledem k absenci dvou klíčových hráček táhly tým v útoku Michaela Sekulová s Jolanou Mizerovou, na spojku se posunula z pivota Monika Kříčková a její post obsadila Lucie Polomíková.

Michalovce zaslouženě vyhrály a daly Zlínu lekci házené. Fyzicky náročné utkání vzalo zlínskému týmu hodně fyzických a hlavně psychických sil, které bude potřeba co nejrychleji nabrat zpět a směřovat vše k dalšímu utkání v Hodoníně. „Do zápasu jsme nastoupily s odhodláním překvapit soupeře a samy sebe. Bohužel tohle se nám nepovedlo. Nefungovala nám obrana a za každou chybu jsme byly potrestány. Celkově byl zápas z naší strany nevydařený, zejména zraněními. Nebylo možné vrátit se do psychické pohody, kterou jsme potřebovaly. V tento moment je nejdůležitější, aby se naše spoluhráčky daly dohromady a uzdravily. Věřím, že v příštím zápase se vyvarujeme podobných chyb, dotáhneme ho do úspěšného konce a dovezeme dva body," zhodnotila utkání Natálie Herbočková a jeden z trenérů týmu Marek Kolář dodal: „Michalovce jsou i přese všechno mistr po právu, mají kvalitu. Našim úkolem bylo zapojit hráčky po zranění a připravit se na Hodonín. Bohužel se nám to ne úplně podařilo, protože jsme o další nějaké hráčky přišli. Snad se dáme zdravotně do pořádku a příští důležitý zápas s Hodonínem zvládneme.“

 

Foto: Alex Wipf