Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
13.11.2019 otevřeno: 314 x

Porubanky doma opět neporažené, v pohárové předehrávce přestřílely Dunajskou Stredu

Házenkářky Poruby stále drží domácí neporazitelnost a sérii vítězství. Ve středeční předehrávce 11. kola MOL Ligy si na Sokolky nepřišel ani slovenský nováček mezinárodní soutěže Dunajská Streda, kterou Ostravanky zdolaly jednoznačně 35:21 (15:6).

MOL liga - 11. kolo

DHC Sokol Poruba - MŠK Dunajská Streda 35:21 (15:6)

Svěřenkyně trenéra Dušana Daniše si na rozdíl od některých předchozích zápasů, kdy byly jasnými favoritkami, toto střetnutí nijak nekomplikovaly, a od úvodních vteřin ukázaly, kdo bude na palubovce pánem. Poruba si brzy vypracovala šestibrankový náskok, a první gól soupeři povolila až v deváté minutě. Ten však rozjeté domácí hráčky nemohl zastavit, ty se tak v jednu chvíli dostaly až k rozdílu jedenácti branek. Hostující tým do poločasu dokázal už jen snížit na 6:15 ze svého pohledu. Ostravský celek si však po obrátce dostatečný odstup udržoval, v závěru ho i navýšil, a pohodlně si tak dokráčel k dalšímu zisku dvou bodů. Ideálně se tím naladil na nedělní odvetu 3. kola Challenge Cupu v Ankaře.

Nejvíce branek: Konečná 7, Polášková 6, Zemanovičová 5 - Bíziková 6/1, Kozmová 5, Demeterová 3. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/1. Vyloučení: 3:3.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Byl to pro nás atypický zápas, protože děvčata už jsou myslí v Ankaře, kde nás bude čekat velmi složité utkání. Těžko se je dnes motivovalo, ale určitě jsme je tlačili k tomu, abychom to odehráli co nejlépe. Myslím, že hlavně prvních dvacet minut to fungovalo, zbylých deset v prvním poločase jsme ale vypustili, úvod druhého jsme pak nezachytili tak, jak bychom měli. Kladem je, že se nám nikdo nezranil a pošetřili jsme hráčky, které trápily zdravotní problémy. Šanci tak dostaly i dorostenky, které s námi trénují. Dokonce jsme museli využít i brankářku Devátou, protože máme absolutní potíže s gólmankami. Nakonec mladá děvčata dostala velkou minutáž."

Xavier Mena, Dunajska Streda: „Bylo to velmi těžké. Myslím si, že dnešní zápas jsme prohráli, protože jsme měli špatný start, rychle jsme prohrávali o šest sedm branek. Za prvních deset minut jsme skórovali pouze jednou a pak už bylo složité se do zápasu vrátit. Soupeř byl rychlejší, lepší v obraně i v útoku, na křídlech. Prostě všude. To je moje hodnocení."