Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.11.2019 otevřeno: 462 x

Pozvánka na MOL ligu: Moravský souboj v Hodoníně, nabuzená Olomouc chce překvapit Michalovce

Je tu další reprezentační přestávka. Těsně před ní je na programu 11. kolo MOL ligy a také dvojice představení českých klubů na evropské scéně. Zatímco doma se bude bojovat o interligové body, Poruba se představí v Challenge Cupu, Most čeká poslední souboj o záchranu v Lize mistrů na palubovce nejtěžšího možného soupeře – Györu.


Most prožívá náročné období. Dvakrát týdně ostrý zápas, teď navíc ztížený těžkou prohrou a už jen teoretickou nadějí na záchranu. Na papíře ještě naději mají, zkušený tým Györu by ale překvapil celý házenkářský svět, kdyby na vlastní palubovce připustil drama nebo dokonce porážku. Ještě předtím, než vyrazí do Maďarska, ale Most v pátek odpoledne odehraje svůj zápas 11. kola v Bánovcích nad Bebravou.

Písek teď sehrává šňůru domácích duelů. Po souboji s Bánovci teď uvítají Veselí nad Moravou a po svých dosavadních výsledcích je v utkání favoritem. „Myslím, že máme dost podobné složené týmy. Oba týmy mají ve svém středu zkušené hráčky – u nás Hanka Kvášová, u nich Kučerová. Očekávám tak velmi bojovné utkání, které by mohlo být pro diváky zajímavou podívanou a snad i pěknou házenou,“ komentovala vyhlídky k víkendovému souboji trenérka Písku Kateřina Keclíková.

Právě na těžký zápas v Písku se připravují házenkářky SHK Veselí nad Moravou. „Už v minulém kole jsme jeli do Olomouce s cílem vybojovat nějaký bod, což se nám nakonec těsně nepodařilo. Do Písku odjíždíme se stejným cílem, byť si uvědomujeme, že náš soupeř v této sezóně dokázal uhrát už několik výborných výsledků a předvádí pohlednou házenou. Rozhodně to bude velmi těžké utkání,“ předpovídá kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

Olomoučanky se chystají na palubovku Iuventy Michalovce. Chystá se tedy souboj se špičky tabulky, třetí Olomouc s čtvrtou Iuventou. Olomouc hraje v obrovském laufu, daří se jim, tým i jednotlivé hráčky mají sebevědomí i formu. Teď tým věří, že by mohl přivézt historické body i z východu Slovenska. „Vždycky je tam dokážeme potrápit. Ve sportu je možné vše, a kdy jindy než letos,“ věří olomoucká brankářka Lucie Rašková.

Na východ Slovenska se chystá i Slavia Praha, ta tentokrát do Prešova. „Určitě jedeme do Prešova pro vítězství. Už není prostor na další ztráty bodů, zvlášť poté, co jsme je ztratili v Olomouci, v Hodoníně a v Šale. Tedy věřím, že konečně dovezeme body i z venku,“ říká jasně trenér Slavie Praha František Urban, který řeší jediný problém. Dostat se k videozáznamu posledního zápasu Prešova v Mostě. „Nikde není, zatím jsme ho nesehnali, což nám trochu komplikuje přípravu. Ale viděl jsem jejich zápas v Písku, tedy aspoň něco,“ oznamuje Urban a doplňuje: „Tým ŠŠK však dobře znám, protože když jsem ještě působil v Michalovcích a vedl tamní RHC, tak jsem v Prešově byl i třikrát do měsíce. Viděl jsem tedy trénovat jejich hráčky. Navíc Prešov nyní omladil kádr, má v něm několik hráček ještě věkem starší dorostenky, ale zároveň reprezentantky. Samozřejmě, že vím i o kvalitách dalších, třeba Tatiany Šutranové, která je nejzkušenější, nebo Livie Klučkové. Takže věřím, že informací bychom měli mít dostatek.“

Ve slovenském duelu se tentokrát utká Šaľa s Hlohovcem a další moravský souboj se připravuje v Hodoníně. Střelecká potence Hodonína je poměrně impozantní, mladé kanonýrky mají formu i sebevědomí a navíc se zdá, že se v soutěži opět rozkoukaly. Mají už sedm bodů a drží se na krásné desáté příčce, jen bod za Zlínem. Právě Zlíňanky naopak vyšly z posledních duelů jednak prakticky bez bodu a navíc s pořádnými šrámy. Zvlášť z tvrdého souboje s Michalovci. „Vypadaly jsme, jako kdybychom přijely od Stalingradu,“ posteskla si trenérka Zlína Hana Kolářová. Podle ní se ale už tým dává postupně dohromady. „Děvčata využila všech možností, abychom byly kompletní. A neskládáme zbraně! Každá prohra je motivací do další práce a věříme, že všechny zkušenosti zúročíme,“ burcuje Kolářová.

 

MOL liga - 11. kolo - rozpis

Předehráno: Sokol Poruba - Dunajská Streda 35:21

Bánovce n.B. - Baník Most 15. 11. 18:30
Sokol Písek - SHK Veselí n. M. 16. 11. 15:00
Iuventa Michalovce - Zora Olomouc 16. 11. 17:30
ŠŠK Prešov - Slavia Praha 16. 11. 17:30
Duslo Šaľa - Sporta Hlohovec 16. 11. 18:00
HK Hodonín - Handball PSG Zlín 16. 11. 18:30