Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.11.2019 otevřeno: 842 x

Pozvánka na MOL ligu: Po reprezentační pauze zpátky do MOLligových bojů

Krátká reprezentační přestávka. Pro někoho další příprava v klubu, pro jiné příprava s reprezentačními výběry. Teď se ale všechny hráčky vrací zpět do klubů a naskakují do zápasů 12. kola MOL ligy.

Po reprezentační přestávce se Černí andělé už naplno vracejí do ligového kolotoče. V sobotu 30. listopadu vyrážejí na palubovku Písku, který patří k překvapením letošní nejvyšší ženské soutěže. „V uplynulém týdnu jsme se s hráčkami, které zůstaly doma, věnovali především kondiční přípravě. Naopak hráčky, které si plnily reprezentační povinnosti, měly hodně nabitý zápasový program. V úterý jsme tak poprvé měli společný dělený trénink, zaměřený zčásti na házenou a zčásti na kondici. Od středy už se opět jede ve standardním režimu v podstatě až do konce roku,“ nastínil trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

Černí andělé jsou si velmi dobře vědomi, že je v Písku nečeká v sobotu lehký zápas. „Soupeře známe, jeho hru sledujeme a samozřejmě se budeme připravovat i po taktické stránce, primárně pro nás ale platí stále totéž, tedy, že se chceme koncentrovat na svou hru a předvést co nejlepší výkon. Rád bych, abychom navázali na naše poslední utkání v Lize mistrů proti Györu, kde jsme byli spokojení jak s přístupem, tak s herní kvalitou. Takto bychom chtěli hrát a věřím, že se takto odprezentujeme i v sobotu. Doufám, že budeme na zápas dobře naladění, protože ligový konec roku potřebujeme odehrát co nejlépe, abychom měli alespoň trochu rezervu na leden a únor, kdy to pro nás se začátkem skupinové fáze Poháru EHF zase začne být hektické,“ doplnil trenér.

Po dvou utkáních na hřišti soupeřů se v rámci 12. kola MOL ligy představí házenkářky SHK Veselí nad Moravou ve své mateřské hale, kde přivítají slovenské Michalovce. Domácí tým před zápasem s druhým týmem tabulky věří, že by mohl bodově uspět. „Michalovce mají stále svou sílu i přes to, že se jim před sezónou obměnil tým. Zůstalo jim tam několik zkušených hráček a ty jsou doplněné mladými odchovankyně klubu. Jde většinou o juniorské reprezentantky Slovenska, takže kvalitu určitě mají. Kromě porážky v Dunajské Stredě uhrávají body tam, kde by se to dalo čekat. My jsme ovšem v domácím prostředí a předloni jsme Michalovce tady porazili. Určitě bychom na to rádi navázali,“ hlásí bojovně kouč domácího celku Ľuboš Hudák.

Veselského kouče přitom těší, že jeho kádr je již téměř doléčen. „Schází jen Bára Olšová, která bude ale chybět bohužel až do konce sezóny, zdravotní problémy má pak už jen Alžběta Klimešová. Důležité pro nás je, že se již plně vrátila Kristína Pastorková, která dokonce absolvovala reprezentační soustředění,“ zdůraznil Hudák.

 

 

Házenkářky Hodonína se před reprezentační přestávkou utkaly se Zlínem a prohra je bolela. „Do utkání jsme určitě šli s předpokladem zisku dvou bodů. Byl to pro nás dost důležitý a dlouho očekávaný zápas. Obrana Zlína byla aktivnější a silovější. Nešlapala nám spolupráce spojek a pivotů, navíc jsme měli devětadvacet neproměněných střel, což je hodně,“ hodnotil utkání hodonínský trenér Tomáš Bárta a dodal: „Nasbíralo se nám to a po období, kdy jsme šli výkonnostně nahoru, jsme dostali facku.“ Hlavní ambicí Hodonína je udržet příslušnost k nejvyšší soutěži a bodovat tak chce i proti Olomouci. „Za šest let se nepodařilo žádnému oddílu z první ligy udržet se v nejvyšší soutěži. Toužíme tuhle statistiku zlomit, ale bude to těžké. Hraje se silověji, rychleji a aktivněji,“ líčil kouč Bárta, jehož tým drží v tabulce desátou pozici. Olomouc přetrhla vítěznou šňůru těsně před reprezentační pauzou v Michalovcích a proti Hodonínu na ni hodlá znovu naskočit.

O favoritkách zápasu mezi Slavií Praha a Bánovci nad Bebravou není třeba pochybovat, Pražanky chtějí povinným vítězstvím prodloužit vítěznou sérii, kterou načaly výhrou nad Sokolem Poruba, další korálem přidaly v Prešově. Podle trenéra Františka Urbana mohou být slávistky soupeřkami pouze sobě samými. „Jako obvykle v takových zápasech půjde o nastavení v hlavě. Tedy o tom, jak k zápasu přistoupíme. Pokud správně, herně bychom neměli mít problém,“ pravil kouče Slavia Praha František Urban, který na čtvrteční večer „naordinoval“ ještě dávku videa, aby byla příprava precizní a hráčky zcela jasně věděly, co je v neděli odpoledne proti outsiderovi česko-slovenské společné soutěže čeká.

Sokol Poruba – Sporta Hlohovec. To je další z duelů 12. kola. Po postupu v evropském poháru se teď na nějakou dobu mohou Porubanky opět soustředit na domácí soutěž a v souboji s nováčkem jsou také favoritem. Potvrdit by to měly už v sobotu večer před domácími fanoušky.

To Zlín využil přestávku hlavně k doléčení šrámů. „Jsme kompletní až na Vendulu Hubovou, která čeká na artroskopii. Některé hráčky se potýkaly s nějakými virózami, ale jinak jsou všichni v pořádku,“ komentovala stav svého družstva trenérka Zlína Hana Kolářová a dodala: „Přestávku jsme jinak využili i jiným aktivním tréninkem než jen práci s míčem a na Šalu jdeme s odhodláním, abychom navázali na výkon z Hodonína, kde nám především fungovala obrana ve spolupráci s gólmankou.“ Kolářová tak připomněla zlepšenou defenzívu a doufá: „Bude to těžké, ale nemáme se čeho bát, zbytečný respekt jde stranou. Jdeme bojovat!“

 

MOL liga - 12. kolo - rozpis

Sokol Písek - Baník Most 30. listopadu 15:00
Dunajská Streda - ŠŠK Prešov 30. listopadu 16:00
SHK Veselí n.M. - Iuventa Michalovce 30. listopadu 17:00
Zora Olomouc - HK Hodonín 30. listopadu 17:30
Sokol Poruba - Sporta Hlohovec 30. listopadu 19:00
Slavia Praha - Bánovce n. B. 1. prosince 15:00
Handball PSG Zlín - Duslo Šaľa 1. prosince 17:30