Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.12.2019 otevřeno: 468 x

Pozvánka na MOL ligu: Šlágr kola o víkendu v Mostě, na MOL ligu ale klidně už od pátku v jihomoravském derby

Spoustu zajímavé házenkářské podívané přinese víkend v ženské MOL lize. Tradiční prestižní souboj mezi Mostem a Slavií už klepe na dveře, ještě před tím ale můžete už v pátek vyrazit na házenou třeba do Hodonína. Třinácté kolo je tím posledním před startem odvet a předposledním v tomto kalendářním roce.

 

Předposlední letošní kolo přinese zajímavé jihomoravské derby. V Hodoníně přivítají domácí házenkářky SHK Veselí nad Moravou. „Zatím se nám ještě nepodařilo úplně doléčit virózu. Pevně ale doufám, že v pátek už bude tým fit. Utkání v Hodoníně je pro nás velmi důležité a chtěli bychom do něj nastoupit v plné síle,“ vysvětlil kouč hostujícího SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Veselanky sice uznávají sílu soupeře, rovnou ale hlásí, že jedou pro oba body. „V opačném případě bychom se mohli dostat do složité situace,“ vysvětlil trenér Veselí.

Hodonín má za sebou ve 12. kole duel s Olomoucí. Rozjeté Hanačky Hodonín nakonec přetlačily rozdílem dvou branek. Osm gólů do sítě Olomouce nasázela Nikola Kalinová, která hledala důvody, proč Hodonín za soupeřem zaostal. „Do Olomouce jsme jely zabojovat o potřebné body do tabulky. Chtěly jsme ukázat, že umíme hrát i se silnějšími soupeři. Spousta technických chyb nás ale, bohužel, připravila o zisk bodů,“ řekla pro klubový web Kalinová a dodala: „Mrzí nás tato prohra, jelikož jsme věděly, že Olomouc je hratelná a zápas jsme mohly vyhrát. Teď už je tento zápas minulostí a my se musíme soustředit na duel s Veselím nad Moravou.”

Olomoučanky k dalšímu zápasu nastoupí stejně jako Hodonín také v pátek. Soupeřem jim tentokrát bude slovenská Šaľa. Týmy mají v tuto chvíli shodně 18 bodů a Olomouc nebude chtít z další výpravy na Slovensko odjíždět bez bodů.

Ne každý zápas nejvyšší ženské házenkářské soutěže má takový náboj jako mezi Mostem a Slavií. A právě tyto dva týmy se v sobotu střetnou s mostecké sportovní hale. Slavia patří mezi tradiční soupeře Černých andělů a nejen jejich finálové souboje o mistrovský titul zaručují atraktivní podívanou. „Máme za sebou tři vítězná ligová utkání v řadě, ale Slavia je na tom úplně stejně, takže co se týče herní pohody a psychiky jsme na tom podobně. Moc dobře ale víme, že se jedná o jeden z nejdůležitějších zápasů MOL ligy a jsem přesvědčený o tom, že se hráčky na toto utkání dokážou správně namotivovat a koncentrovat. To je u nás vždycky jeden z velmi důležitých faktorů, abychom se dokázali koncentrovat a měli vůli vyhrát. V tomto případě o nedostatek motivace nemám strach, už proto, že se jedná o soupeře, se kterým se velmi dobře známe. Vlastně se dá říci, že děvčata znají Slavii lépe než já, mají spolu odehráno nesčetně zápasů, potkávají se i v reprezentaci,“ vysvětlil trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

A taktika? „V zápase se budeme snažit praktikovat naši hru a z toho, co jsem měl možnost vidět, Slavia se snaží hrát podobně rychlou házenou, takže by se mohlo jednat zápas velmi pohledný pro diváky. Otázka samozřejmě je, jakou každý z týmů zvolí taktiku. V našem případě se na stylu hry nic moc nezmění, ale vyzkoušeli jsme si už i nové útočné kombinace a přechody a ty budeme chtít aplikovat v sobotním utkání,“ doplnil trenér.

 

 

Na straně Slavie jsou si vědomi síly protivníka, dopředu ale zbraně neskládají. „Ano, Most je favoritem, protože je favoritem MOL ligy v posledních letech a není tomu jinak ani tentokrát. Také proto, že v této sezoně postoupili do základní skupiny Ligy mistryň a odehráli v ní několik dobrých zápasů,“ komentuje nejen současnou výkonnost severočeského týmu pro klubový web Slavie kouč František Urban, jenž očekává jako obvykle těžký zápas, který nabídne špičkovou českou ženskou házenou. Rozhodovat budou detaily. „Musíme se soustředit na naši hru a každá naše hráčka musí podat maximálně koncentrovaný výkon. Most má nyní sice mladý, ale už i tak zkušený tým a každou chybu umí potrestat rychlým protiútokem. I na to si budeme muset dát obzvlášť pozor,“ očekává a varuje František Urban a dodává: „Za poslední roky jsme odehráli spoustu vzájemných utkání jak v MOL lize, tak v českém play-off, tak i v Českém poháru, takže víme, co nás čeká. Velmi těžký zápas s nejzdatnějším domácím protivníkem.“ I on ale tuší recept, který by na soupeře mohl platit. „Pokud hráčky dodrží taktiku, budou koncentrované v útoku a důrazné v obraně, tak věřím, že můžeme v Mostu uhrát dobrý výsledek,“ uzavírá trenér Slavie Praha František Urban. Utkání mezi DHK Baník Most a DHC Slavia Praha začíná v mostecké sportovní hale v sobotu 7. prosince od 18:00 hodin.

Na další tři duely si fanoušci počkají do neděle. Ve dvou z nich se utkají vždy dva slovenští soupeři. Do Prešova jedou házenkářky nováčka z Hlohovce a do Bánovců druhý z nováčků Dunajská Streda. Kolo tak uzavře souboj mezi Sokolem Poruba a Zlínem.

Zlínu se dál nevyhýbají nemoci a zranění. A brát už nemůžou ani v dorosteneckém týmu, i ten je totiž zdecimován zdravotními trablemi. „Aktuálně jsme ještě nově oslabeni o dorostenky Sedláčkovou a Daňkovou, zbytek týmu by ale měl být pomalu v pořádku,“ hlásí trenérka Zlína Hana Kolářová a dodává, že ani do Poruby nepojede družstvo zápas odevzdat: „Trénujeme s obrovským nasazením a do Poruby odjedeme zabojovat a porvat se o dobrý výsledek.“

A co na to v Porubě? „Jsme favoritky, věřím, že uhájíme domácí prostředí tak, jak se nám to zatím daří. Určitě se musíme připravit na to, že mají dobrou spolupráci střední spojky s pivotem, protože spolu hrají v podstatě odmalička, takže jsou sehrané. To nám dělalo problém i naposledy. Nebude to lehké, ale doufám, že to zvládneme," uzavřela Veronika Andrýsková. Právě Andrýsková odešla do Poruby ze Zlína loni v zimě. „Už to beru jako obyčejný zápas. Jistě, mám tam pořád spoustu bývalých spoluhráček, znám je, byť některé už skončily, ale od té doby, kdy jsem tam hrála, uplynula docela dlouhá doba, teď působím v Ostravě, proto to vnímám takto," odpověděla na otázky ohledně prožívání souboje s bývalými spoluhráčkami Andrýsková. Poruba se Zlínem se poměří o poslední body před začátkem odvet v neděli 8. prosince v 18 hodin.

 

MOL liga - 13. kolo - rozpis

Sokol Písek - Iuventa Michalovce 24:33 - předehráno
HK Hodonín - SHK Veselí n.M. 6. 12. 17:30
Duslo Šaľa - Zora Olomouc 6. 12. 18:00
Baník Most - Slavia Praha 7. 12. 18:00
ŠŠK Prešov - Sporta Hlohovec 8. 12. 15:00
Sokol Poruba - Handball PSG Zlín 8. 12. 18:00
Bánovce n.B. - Dunajská Streda 8. 12. 18:00