Míče na házenou
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.12.2019 otevřeno: 563 x

Pozvánka na MOL ligu: Startují odvety. Kdo potvrdí vítězství z úvodního kola?

Čtrnáct týmů Mol ligy se již utkalo v letošním ročníku soutěže jednou každý s každým. Teď je čas sehrát první kolo odvet. Kdo dokáže potvrdit bodový zisk z úvodního kola v odvetě?

 

Černí andělé se připravují na další domácí utkání MOL ligy, v mostecké sportovní hale se střetnou s týmem Dunajské Stredy. Tentokrát se však hraje v netradičním čase, zápas začíná v sobotu 14. prosince už od 15:00 hodin. Most by měl navázat na vysokou úvodní výhru 41:22 z prvního kola soutěže. „Dunajská Streda je sice nováček nejvyšší soutěže a v prvním vzájemném zápase jsme je porazili, ale rozhodně se nejedná o snadného protivníka. Doma se jim podařilo porazit Michalovce, odehráli i další řadu vyrovnaných zápasů a dnes už jsou mnohem dál, než byli na začátku sezony. Mají po půlce sezony mnohem víc zkušeností a rozhodně budou hrát lépe než v našem prvním vzájemném utkání,“ naznačil trenér mosteckých házenkářek Jiří Tancoš.

Jako do každého střetnutí ale i do toho sobotního půjdou Černí andělé naplno a v přípravě nenechávají nic náhodě. „My v tréninku rozhodně nic nepodceňujeme, naopak tentokrát máme kondiční přípravu o den delší než v minulém týdnu, až od čtvrtka se věnujeme házenkářské přípravě a v sobotu nás čeká zápas. Chceme tentokrát dát příležitost i hráčkám, které naplno nezasáhly do posledních utkání, v sestavě máme místo pro některou z mladších hráček a uvidíme, jak se s touto šancí vypořádají,“ doplnil trenér.

Naopak napravit úvodní zaváhání – tedy remízu 22:22 z úvodního měření s Pískem chtějí na jihu Čech odčinit Písečanky. A bodovat v Písku je pro Slavii s ohledem na současnou pozici v tabulce důležité. „Jsme bodově nastejno, takže by nám výhra dala jistotu, že při případné bodové rovnosti na konci základní části, bychom byli nad Pískem. Navíc každé vítězství v odvetné části MOL ligy bude důležité, protože především střed tabulky nebyl v lize dlouho tak vyrovnaný,“ zamýšlel se nad tabulkou pro klubový web trenér Slavie Praha František Urban.

Podle něj má tým první letošní duel s Pískem ještě v hlavě. „A víme, že nám z mnoha důvodů úplně nevyšel. S remízou jsme nebyli a stále nejsme spokojení. Ale Eliška Jačková hrála po dvoutýdenní přestávce po problémech s prstem, Tereza Pokorná kvůli zdravotním problémům chodila jen házet sedmimetrové hody a Veronika Galušková kvůli dlouhodobému zranění nehrála vůbec. Nyní máme všechny tyto tři spojky k dispozici a zdravé, proto si myslím, že by i ten zápas v Písku měl vypadat úplně jinak z naší strany,“ doufá ve změněný poměr sil na hřišti Urban a své hráčky připraví především na klíčovou píseckou oporu Kvášovou. „Ta je teď při chuti, v dobré formě, takže se na ni zaměříme. Ale nezapomeneme ani na Kubišovou a Součkovou. Víme, že koncentrovaní musíme být především v útoku a nedělat chyby při rychlých protiútocích, což nás provází skoro celou dosavadní sezonu. Bylo by ideální, kdybychom si co nejrychleji vytvořili dostatečný náskok, abychom se nemuseli strachovat o výsledek a utkání v klidu dohráli,“ dodal Urban.

Písek se ohlíží za startem sezóny pozitivně a na výsledky z úvodu soutěže by rád navázat i v odvetách. Třeba už v té úvodní proti Slavii. „Konec první části soutěže byl pro nás náročný. Rádi bychom ve druhé fázi navázali tak dobře, jak jsme do soutěže vstoupili,“ říká trenérka Písku Kateřina Keclíková a podobně jako Urban zmiňuje hráčskou provázanost obou klubů: „Se Slavií se dobře známe, většina hráček tam hrála nebo tam má bývalé spoluhráčky. Tím je utkání specifické. Před domácím publikem ale budeme chtít předvést tu hru, která nás zdobila v úvodu soutěže a navázat na výsledky z první poloviny sezóny. Střed tabulky je velice vyrovnaný, se Slavií jsme na tom bodově stejně a tak je každý bod důležitý v rozhodnutí o tom, jestli se probojujeme do play off.“

Na horkou palubovku do slovenské Šaľe odjíždějí házenkářky SHK Veselí nad Moravou. Chtějí se přitom pokusit o malý zázrak a odvézt z palubovky aktuálně třetího celku tabulky aspoň bod. „Šaľa je jednoznačně favoritem utkání. V úvodním kole vyhrála u nás o dvě branky, doma je ještě silnější. Navíc dlouhodobě patří mezi nejlepší týmy celé soutěže. Bodovat v tamním prostředí je proto velmi těžké. Na druhou stranu ne nemožné. Uvidíme, jak na tom budeme po zdravotní stránce, po večerním středečním tréninku zatím evidujeme naštěstí jen drobná zranění,“ uvedl kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Úvodní domácí zápas v září prohrálo veselí 27:29, utkání v Šaľe uvidí diváci v sobotu 14. prosince od 18 hodin.

 

 

Sobotní program uzavře duel Bánovců a Hlohovce. V neděli pak naváže utkání v Prešově, kam zajíždí Zlín, jenž by měl zopakovat úvodní domácí výhru. Zlíňanky minulý výkend na závěr podzimní části soutěže zdolaly Porubu a pořádně si tím zlepšily atmosféru v kabině. "Ano, je to tak. Nálada je mnohem lepší. Ale stojíme nohama na zemi, nelítáme v oblacích, ale jen makáme v hale. Základ je trénink a od toho se můžeme odrazit," komentuje aktuální situaci ve Zlíně trenérka týmu Hana Kolářová a dodává: "Začíná odvetná část a naším cílem zápas od zápasu bude se pokusit posbírat další body do tabulky. A věřím týmu, že se nám to povede."

Celé kolo pak zakončí duel v Porubě, kde nastoupí tým Olomouce. Porubanky neprožívají snadný týden. Prohrály ve Zlíně a zasáhly je i úterní události ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Zde pracuje porubská křídelnice Hana Maiwaelderová (více na klubovém webu zde), jež zároveň přiblížila plán porubských házenkářek, které chtějí vyjádřit svou podporu pozůstalým. „Proti Olomouci nastoupíme s černými páskami na rukou a bude se držet minuta ticha. Holky s tím samozřejmě souhlasily, přizpůsobené tomu budou i další věci. Chci, aby se památka uctila už jen proto, že sama jsem toho určitou součástí a trochu se mě to dotýká," přiblížila pro klubový web Maiwaelderová.

Ohlédla se i za nedobrým výkonem svého týmu v zápase se Zlínem „V poločase jsme na tom nebyly dobře, prohrávaly jsme o čtyři branky, ale začátek druhé půle byl ještě horší. Pozitivní bylo, že jsme se trochu zvedly, ztrátu jsme stahovaly, ale nestačilo to. Celkově to bylo špatné z naší strany, od brankářek, přes obranu až po útok. Nefungovala produktivita střelby, prostě jsme nepředvedly to, co jsme měly. Možná jsme měly v hlavách to rychlé vedení. Každopádně - a to nechci na to porážku a výkon svádět - máme dost zraněných hráček, takže některé zaskakovaly na postech, na nichž obvykle nehrají. Navíc hrály i holky, které stále byly nemocné. Jedním z důvodů byla i špatná koncentrace, nastavení hlav na zápas, nedokázaly jsme na hřišti patřičně reagovat na určité situace a ze všeho pramenily chyby i spousta neproměněných šancí," hledala Maiwaelderová příčiny porážky, ale zároveň už vyhlíží duel proti Olomouci: Je to jednoznačně důležitý zápas, ve kterém máme opět výhodu domácího prostředí. Olomouc je kvalitní soupeř, má dobré výsledky, ale doufám, že se dáváme dohromady, že Zlín už hodíme za hlavu a budeme cílit na to, abychom to zvládly. Máme na to.“


MOL liga - 14. kolo - rozpis

HK Hodonín - Iuventa Michalovce 23:41 - předehráno
Baník Most - Dunajská Streda 14. 12. 15:00
Sokol Písek - Slavia Praha 14. 12. 15:00
Duslo Šaľa - SHK Veselí n. M. 14. 12. 18:00
Bánovce n.B. - Sporta Hlohovec 14. 12. 19:00
ŠŠK Prešov - Handball PSG Zlín 15. 12. 15:00
Sokol Poruba - Zora Olomouc 15. 12. 18:00