Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.1.2020 otevřeno: 448 x

MOL liga: Moravanky míří na Slovensko. Uspěje Olomouc, Veselí nebo Hodonín?

Házenkářské Česko upírá svou pozornost hlavně do Vídně, o víkendu se ale bude hrát zajímavá házená i na domácích - respektive především slovenských - palubovkách a to v ženském podání. DOPLNĚN OHLAS Z HODONÍNA.


Po středeční předehrávce v Mostě se další pětice zápasů vměstná do sobotního odpoledne. Například Písečanky přivítají na domácí půdě tým Dunajské Stredy. „Opět je to nováček soutěže, ale díky tomu, že se každým setkáváme už podruhé, jsou si již oba týmy známé. Očekávám od soupeřek snahu o rychlou házenou, jejich tým je dobře rozložený v tom, že dvě zkušené hráčky Rajnohovou a Bízikovou doplňují hráčky mladé. Remízy se Slavií a Michalovci ukazují na to, že se nejedná o slabého soupeře, naopak tým ukazuje své kvality. My se budeme soustředit hlavně na sebe a zlepšenou obranou se chceme dostat na dobrý výsledek a doma získávat body,“ hlásí z Písku trenérka Kateřina Keclíková.

Veselanky čeká ve druhém zápase letošního roku dlouhá cesta na východ Slovenska. Chtějí v něm napravit dojem z úvodního duelu proti Porubě. „To utkání se nám absolutně nepovedlo. Ukázalo se, že se v něm hráčky v hlavách ještě nevyrovnaly s odchodem Kučerové. To se musí změnit a věřím, že již v Prešově. Pokud předvedeme zodpovědnější výkon, je určitě šance získat nějaký ten bod. Ten by nám pomohl udržet si alespoň ty pozice v tabulce, jaké máme,“ uvedl kouč Veselanek Ľuboš Hudák.

 

Foto: Hynek Zdeněk

 

Na Slovensko zamíří i další dva týmy z Moravy Hodonín a Olomouc. Zatímco pro Hanačky jsou dva body ze hřiště outsidera z Bánovců téměř povinností, v zápase Hodonína je favoritem domácí Šaľa zápasící o interligové medailové pozice. A to i přesto, že v Hodoníně Šaľanky bodovaly po dramatické jednobrankové výhře 27:26. „Pokračujeme v rozehraném kole odvet, do kterého jsme vstoupili s pro nás horšími výsledky oproti našim očekáváním. Máme na kontě šest proher v řadě, což není pro nikoho z nás příjemné. Do Šaľy jedeme opět s naším dlouhodobým cílem a tím je odehrát důstojné a zajímavé utkání. Tentokrát klademe důraz na naše střelkyně, které drží naši hru a které podle mě bojují hlavně samy se sebou. Trpělivě čekáme změnu v našem herním myšlení a v uvědomění si, že nám nikdo ze soupeřů nedá nic zadarmo,“ řekla trenér Hodonína Tomáš Bárta a dodal: „Zatím jsme to my, koho zápasy bolí a chceme to změnit celým herním pojetím. Dostali jsme se do sestupových vod, potápíme se a je třeba začít co nejdřív plavat nahoru za dvěma body. Nyní je to již příprava na play-out a samozřejmě na zlepšení individualit.“

Sobotní program pak uzavře souboj v Praze, jímž Slávistky odstartují sérii tří domácích duelů a ten úvodní v netradičním čase od 19:45. Trenér František Urban podle klubového webu s týmem ještě v tomto týdnu řešil sobotní remízovou přestřelku 33:33 v Dunajské Stredě. „Ukázali jsme, kde jsme dělali chyby, kde jsme nepomohli brankářce, protože to byl ‚základ' toho, že jsme na Slovensku získali jen bod. Ano, potěšilo mě, že jsme tam vstřelili 33 gólů, vždyť tolik tam nedala ani Iuventa Michalovce, ale doplatili jsme právě na ty technické chyby, kterých jsme udělali zbytečně moc,“ vrátil se Urban ještě k poslednímu duelu.

Proto do tréninku před dalším slovenským soupeřem přidává do tréninku především obranářská cvičení, aby vzadu vše klapalo. A upozorňuje na souhru dvou nejvýznamnějších osobností hlohoveckého kádru - Sofie Demajové a Martiny Tulipánové. Ano té Martiny, která ještě v minulém ročníku oblékala dres Slavie. „Pokud se daří těmto dvěma hráčkám, tak je to vidět na souhře celého celku,“ upozorňuje Urban, který se po zkušenosti z minulého týdne chce vyhnout výrazu „povinné vítězství“. „Ale samozřejmě uděláme vše proto, abychom vyhráli, nyní bude směrem k play-off rozhodovat každý bod, ať získaný nebo ztracený. Proto v takovém zápase nesmíme doma žádný ztratit,“ uzavírá trenér Slavie Praha František Urban.

Neděle pak celý program doplní závěrečným duelem 16. kola, v němž proti sobě nastoupí v Porubě domácí Sokolky s týmem Michalovců. Na východě Slovenky vyhrály jasně 31:21, už ale ukázaly, že pod tlakem můžou klopýtnout, ovšem stejně jako Poruba, která v poslední době dokázala prohrát s Olomoucí i Zlínem.
 

MOL liga - 16. kolo - rozpis

Baník Most - Handball PSG Zlín 35 : 23
Sokol Písek - Dunajská Streda 11.1. 15:00
ŠŠK Prešov - SHK Veselí n.M. 11.1. 17:30
Duslo Šaľa - HK Hodonín 11.1. 18:00
Bánovce n.B. - Zora Olomouc 11.1. 18:00
Slavia Praha - Sporta Hlohovec 11.1. 19:45
Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 12.1. 16:00