Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.1.2020 otevřeno: 840 x

Body ze Slovenska putují na Moravu do Olomouce a do Veselí, v Praze svítila čtyřicítka

Tak trochu ve stínu mužského EURA své zápasy 16. kola MOL ligy sehrávaly české a slovenské házenkářky. Kdo si v sobotu večer došel pro body?

 

MOL liga – 16. kolo

Sokol Písek – MŠK DAC Dunajská Streda 27:22 (11:10)

Utkání, ve kterém na sebe narazily na hřišti dvě nejlepší střelkyně nejvyšší soutěže, Bízik a Kvášová, se na začátku neslo ve vyrovnaném rytmu, podpořeném výbornými zákroky obou gólmanek. Ani domácí, ani hostující hráčky si nedokázaly vytvořit větší náskok, a tak se vedení přelévalo ze strany na stranu. Druhý poločas začal náporem domácích hráček, které nastoupily ve velkém stylu, během deset minut vstřelily devět branek a pouze jednou inkasovaly a tím rychle rozhodly utkání ve svůj prospěch. V posledních minutách vedly Sokolky už devítibrankovým rozdílem, takže domácí dohrály zápas v klidu s hráčkami ze střídačky a připsaly si dva důležité body v boji o play-off.

Nejvíce branek: Benešová 6, Kvášová 6/1, Kubišová a Michková po 3 – Bízik 7/4, Rajnohová 6/1, Straková 4. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 5/2 – 7/5. Vyloučení: 2:5. Diváci: 209.

Xavi Mena, trenér Dunajské Stredy: „Byl to zápas dvou poločasů, první poločas byl velmi vyrovnaný, dařilo se nám z rychlých úroků, proměňovali jsme sedmimetrové hody, jediné, co se nám nedařilo bylo hra s pivotem, ale nahradili jsme to střelbou z jiných pozic. Ve druhém poločase se nám tohle všechno dařit přestalo, do hry se dostala Kvášová, která třemi brankami v řadě rozhodla utkání, a to nás psychicky zlomilo a nedokázali jsme na ten zvrat domácích zareagovat. Na konci už jsme skóre jen korigovali, na víc to nestačilo.“

Kateřina Keclíková, trenérka Písku: „Utkání budu hodnotit podobně, byly to dva rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme se hodně trápili v proměňování šancí, přestože jsme si ty šance vytvořili, tak jsme gól nedali, což holky trochu sráží psychicky, naštěstí nám vyšel úvod druhého poločasu, i přes osobní obranu jsme do hry dostali Hanku Kvášovou, takže jsme se všichni uklidnili a větší část poločasu jsme měli ve svých rukou. Na konci jsme dali příležitost hráčkám, které potřebují získávat zkušenosti a jestli to byly zkušenosti pozitivní, nebo negativní, to ukáže čas.“

 

ŠŠK Prešov – SHK Veselí n. M. 25:30 (12:17)

Další dva body putují do Veselí nad Moravou. Panenky zvládly své utkání na východě Slovenska, do vedení se dostaly už v úvodu zápasu, když na konci první desetiminutovky vedly už 7:2, pět minut před přestávkou to bylo dokonce o sedm branek, do poločasu však domácí korigovaly na přijatelnější poločasový rozdíl čtyř gólů. Ve druhé půli zápas ještě více dramatizovaly, když se dotáhli jen na dvě branky rozdílu (20:22), Veselí pak ale opět zatopilo pod kotlem, znovu se urvalo do šestibrankového odstupu a vítězství v zápase už si především zásluhou Pastorkové pohlídalo.

Nejvíce branek: Vencuriková 5, Vargová 4/1, Šutranová 4, Ščerbáková 4 - Pastorková 9/2, Boorová 7, Lukšíková 4. Rozhodčí: Cibere, Richvalský. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 254.


HK Sokol Bánovce n. B. – DHK Zora Olomouc 20:38 (10:16)

I vítězství Hanaček ve slovenských Bánovcích bylo jednoznačné. Už po patnácti minutách hry vedly Olomoučanky vysokým sedmibrankovým rozdílem. Ten sice ještě Bánovce mírně stáhly na pět gólů, víc ale nesvedly. Naopak na začátku druhé půle náskok Olomouce raketově narostl a ve 45. minutě to bylo už o čtrnáct tref 13:27. Bylo rozhodnuto a utkání se už jen dohrávalo. Náskok Olomouce dál narůstal, nakonec Hanačky vyhrály o osmnáct branek.

Nejvíce branek: Žitňanová 6/5, Holincová 5, Michaličková 3, Bežová 3 - Patrnčiaková 11/3, Krůpová 4, Salčáková 4, Krajčovičová 4. Rozhodčí: Kellner, Jánošíková. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 120.

 

HK Slovan Duslo Šaľa – HK Hodonín 30:26 (17:9)

Jediný z moravských týmů, který dnes na Slovensku nebodoval, je Hodonín. Střelecká chuť domácích Matušincové a Königové přispěla k jednoznačnému vývoji zápasu, v němž Hodonín už v poločase prohrávaly o osm branek. Ve druhé půli zlepšená hra a nasazení hostujícího výběru vedl k postupnému stahování manka až na konečný čtyřbrankový rozdíl.

Nejvíce branek: Matušincová 11/3, Königová 7, Ušiaková 4 – Kalinová 9/7, Paláchová 4, Paspíšilová 4. Rozhodčí: Papaj, Nagy. Sedmimetrové hody: 5/4 - 7/7. Vyloučení: 5:6. Diváci: 300.

Tomáš Bárta, trenér HK Hodonín: "Do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem minimalizovat individuální chyby a zlepšit obranné činnosti. Vstup do zápasu se nám povedl a první polovinu poločasu děvčata Šale nic nedarovala. Ve druhé části jsme ztratili hlavu a sérií nepřipravených situací jsme darovali soupeři minimálně čtyři laciné přechody do první vlny, kterými jsme byli potrestáni. Nedařila se nám střelba a dostali jsme se na poločasový rozdíl -8. Do druhého poločasu jsme šli opět s nasazením, za které musím děvčata pochválit. Trpělivou hrou jsme náskok snižovali, ale bohužel na obrat toto již nestačilo. Do zápasu naskočila postupně všechna děvčata. Pochvalu si zaslouží obě brankářky Blažkova a Zichova a hráčky za zlepšení obranné fáze a za bojovnost. Zápas i přes prohru nás malinko posunul dál a určitě z něho budeme čerpat do dalších zápasů. Soupeři samozřejmě gratulujeme.“

 

DHC Slavia Praha – HC Sporta Hlohovec 40:29 (19:14)

Přestřelka na Slavii skončila čtyřicítkou. Téměř sedmdesát branek viděli v sobotu večer diváci v Praze a z toho rovných čtyřicet padlo do sítě hostující Sporty Hlohovec. Slávistky, byť v oslabené sestavě bez tří zraněných hráček, se pevně chopily otěží zápasu po úvodní pětiminutovce, kdy úsek mezi 6. a 16. minutou vyhrály poměrem 9:1 a vypracovaly si tak sedmibrankový náskok. Dominovaly i v úvodu druhé půle, když třetí čtvrtinu zápasu vyhrály vysoko 12:2! V tu chvíli už to bylo o patnáct gólů a Hlohovec už nedokázal utkání výrazněji zdramatizovat.

Nejvíce branek: Pokorná 10, Fryčáková 6, Svobodová 6 – Tulipánová 11/6, Kolečaniová 6, Kisová 4, Petríková 4. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmimetrové hody: 0/0 – 6/6. Vyloučení: 9:5. Diváci: 150.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Až na výpadek v závěru byla první půle z naší strany dobrá, s výkonem celého týmu jsem byl spokojený. Ano, jen škoda těch vyloučení. V prvních patnácti minutách druhé půle jsme ukázali naši sílu, soupeř už neměl šanci. Když jsme vedli o 14 gólů, pustil jsem do hry všechny ostatní hráčky a jsem rád, že se všechny aktivně zapojily do utkání. Přestože se v konci objevily nějaké chybičky, měli jsme utkání pod kontrolou a nemuseli o výsledek bát. Těší mě, jak vysokého vítězství jsme dosáhli v tak nečekané kombinované sestavě.“

 

Foto: Ladislav Nussbauer