Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.1.2020 otevřeno: 709 x

Překvapení v MOL lize, Poruba sestřelila Michalovce

Zatímco čeští muži bojovali s Makedonci na vídeňském EURU, házenkářky Poruby vzdorovaly doma silným Michalovcům. A podobně jako čeští reprezentanti i ony byly úspěšné.

 

MOL liga - 16. kolo

DHC Sokol Poruba - Iuventa Michalovce 26:24 (11:10)

Po Mostu získaly doma další cenný skalp. Házenkářky Poruby nad očekávání zvládly nedělní utkání 16. kola MOL Ligy, v němž porazily druhý celek tabulky mezinárodní soutěže Michalovce 26:24 (11:10), a výrazně si tak pomohly v boji o české play-off. Trenér Dušan Daniš nemohl nasadit čtveřici hráček základní sestavy (Maiwaelderová, Desortová, Smetková, Andrýsková), ale už solidní úvod naznačil, že by domácí tým nemusel dělat soupeři sparingpartnera. Utkání bylo od úvodu vyrovnané, a ani jedno z družstev se nedostalo do výraznějšího vedení. Hostující hráčky přibrzdila brzká červená karta pro Holejovou. Přetahovaná o každý gól však pak pokračovala i po přestávce, více štěstí ale měly domácí Ostravanky, které duel dovedly do vítězného konce a po pohárovém triumfu nad Slavií tak v Polance zvládly i další těžkou bitvu. Zároveň ukončily sedmizápasovou vítěznou sérii soupeřek.

Nejvíce branek: Konečná 9/5, Baumbachová 6, Šmidáková 5 - Wollingerová 11/4, Štefaníková 5, Trúnková 5. Rozhodčí: Válek a Opava. Vyloučení: 3:5 (ČK Holejová). Diváci: 134.

Dušan Daniš, Sokol Poruba: „Myslím si, že v tom stavu, v jakém se nacházíme, jsou to zlaté body. Ale v tom vývoji tabulky a po domácích prohrách se Zlínem a Olomoucí hodně potřebné. Děvčata dnes fantasticky bojovala, vycházeli jsme z velmi dobré obrany podpořené výkonem brankářek. V závěru jsme využili Mučkovou, která celý týden kvůli nemoci netrénovala. Ale tah nám vyšel, pochytala pár podstatných střel, což bylo třeba. Soupeř má velmi mladý kádr, hlavně na krajních spojkách, podobné je tomu i při těch absencích u nás. Ve středu to pak bylo vyrovnané."

Peter Dávid, Iuventa Michalovce: „Zasloužené vítězství Poruby, protože ji fungovala obrana, se zcela vynikajícím výkonem brankářky Mučkové. My jsme zažili něco podobného jako v Dunajské Stredě, prostě nám zápas nevyšel. Okolnosti, odražené míče, vše šlo k soupeři, ale to se stává. Procházíme velkým křtem, protože náš mladý tým s jedinou zkušenou hráčkou takové zápasy ještě nezvládá. Máme se co učit a aspoň vidíme, že na papíře je to něco jiného, než jaká je skutečnost."