Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
17.1.2020 otevřeno: 495 x

Pozvánka na MOL ligu: Zdecimovaná Slavia se postaví Zlínu, Hodonín proti Porubě

Bojuje se ve Vídni, ale bojovat se bude i na českých a slovenských palubovkách. Házenkářky nastoupí k zápasům 17. kola MOL ligy ve Veselí, Hodoníně, Šaľe, Hlohovci, v Michalovcích a v pražských Vršovicích. Kam vyrazit?

 

Vysokým 21 brankovým rozdílem ovládly duel na Slovensku. Nyní čeká na házenkářky SHK Veselí nad Moravou proti Bánovcům nad Bebravou domácí odveta. Slovácké házenkářky vstupují do utkání v roli vysokého favorita. „Tento typ zápasů nemám moc rád. Je totiž dost těžké motivovat hráčky na tohoto soupeře. Nicméně věřím, že hráčky určitě budou chtít nastřílet góly. Já na ně budu apelovat, aby předvedly hru, která bude bavit nejen diváky, ale i nás,“ uvedl kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Házenkářky Hodonína se po prohře ze Šaľy chystají k domácímu vystoupení. Soupeřem jim bude tým Poruby, jehož sebevědomí muselo stoupnout poté, co v minulém kole Porubanky porazily Michalovce. „Se zápasem se Šaľou jsme se konečně dočkali zlepšeného herního projevu. Jsme si vědomi výborného výsledku Poruby z minulého týdne, pro mě jsou výkony Poruby a zejména její silné obrany v této sezónně překvapením. Očekáváme, že se budeme těžko prosazovat hlavně v útočné fázi, kde nám Poruba jistě nedá nic zadarmo,“ ví trenér Hodonína Tomáš Bárta a dodává: „Budeme chtít využít individuálních schopností jednotlivých hráček a chceme být důstojným soupeřem. Chceme pokračovat i v našem nastoleném trendu – připravená střelba a trpělivá hra v útočné fázi. Jednoznačným cílem je odvést lepší výkon než v zápase z podzimní části. Tým je kompletní a na Porubu bude připraven.“

V Šale vystřídají Hodonín Písečanky, navazovat budou domácí podzimní výhru. Ve 4. kole soutěže Šaľu Jihočešky o gól porazily. „Šala je kvalitní soupeř, tomu odpovídá jeho pozice v tabulce. Doma se nám podařilo soupeře zaskočit, ale myslím si, že tam to bude úplně jiný zápas. Šaľa má kvalitně poskládaný tým, ať už na postu spojek, kde dominují Rácková s Neméthovou, ale i na pozicích křídel. Tým je jednoduše hodně vyrovnaný, nestojí to jen na jednotlivcích. Pokusíme se do toho dát všechno a urvat co nejlepší výsledek,“ říká před cestou na Slovensko trenérka Písku Kateřina Keclíková.

Opačným směrem vyrazí házenkářky Zlína, ty čeká cesta do Prahy. „Prospěl nám volný víkend díky předehrávce v minulém týdnu, děvčata ho využila k regeneraci a doléčení nějakých nachlazení a do Prahy odjedeme zabojovat o dobrý výsledek. Známe sílu Slavie a víme, že nás nečeká nic jednoduchého,“ řekla trenérka Zlína Hana Kolářová.

 

Podzimní souboj Zlína a Slavie. | Foto: Jaroslav Pavlík

 

Slavia před víkendem přiznává velkou marodku. Svou situaci na vlastním webu popisuje jako takřka zoufalou. Z pěti brankářek zůstala trenérovi Františkovi Urbanovi k dispozici jediná. „Přiznám, že nevím s kým nastoupíme. Toto je fakt strašné a něco podobného jsem ještě ve své trenérské kariéře nezažil,“ říká smířeně kouč Urban a na rovinu říká: „Rozhodně se zase budeme muset spolehnout na Pavlínu Michalskou, která je u nás na hostování z Hostivice-Břví. Petra Pusztaiová stejně jako Markéta Šlejtrová mají zafixované nohy po zranění, Karin Řezáčová rehabilituje. Potřeboval bych hůlku Harryho Pottera. Čekáme, jak dopadne dnešní vyšetření Karin, jestli bude moci být k dispozici aspoň na lavičce. Jinak prostě nemáme kde brát.“ A problém není jen na postu brankářek: „Veronika Galušková absolvuje dnes důležité vyšetření, které by mělo objasnit skutečnou diagnózu jejího zdravotního stavu. Julia Franková má ze sobotního duelu s Hlohovcem nepříjemné zranění v obličeji, k dispozici nebude ani Petra Škvorová.“

Tým hledí jen k nebližšímu zápasu a doufá ve zlepšení zdravotního stavu absentujících hráček. „V naší současné situaci přemýšlíme skutečně jen tzv. od zápasu k zápasu. I přes ta všechna zranění jsme odhodlaní doma nepouštět body. Takže víme, že při našem vítězství bychom zvýšili bodový rozdíl na Zlín a… Ale my se spíš díváme na to, abychom se dotahovali na soupeře v tabulce před námi, Olomouc a Poruba,“ řekl pro klubový web Urban.
 

MOL liga - 17. kolo - rozpis

Zora Olomouc - Baník Most 22:30
SHK Veselí n.M. - Bánovce n.B. 18.1. 17:00
HK Hodonín - Sokol Poruba 18.1. 17:30
Duslo Šaľa - Sokol Písek 18.1. 18:00
Sporta Hlohovec - Dunajská Streda 18.1. 18:00
Slavia Praha - Handball PSG Zlín 19.1. 17:00
Iuventa Michalovce - ŠŠK Prešov 19.1. 17:30