Míče na házenou

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.2.2020 otevřeno: 456 x

Šlágr MOL ligy: Urban slíbil Slávistkám pivo za výhru nad Iuventou. Do Písku míří Zlín

Podobně jako program 17. kola STRABAG Rail Extraligy i víkend v nejvyšší ženské soutěži „nabouraly“ evropské poháry. Poruba cestuje do Španělska, Most doma uzavře pouť Pohárem EHF. Na programu MOL ligy je ale pořádně atraktivní podívaná. Do Břví přijede k zápasu se Slavií Iuventa Michalovce, do Písku se chystají Zlíňanky a Veselí a Olomouc čeká cesta na Slovensko.

 

Písek proti Zlínu. Tradičně v sobotu hned v 15 hodin odpoledne, jak je v Obloukovce zvykem. Sousedé v tabulce by si mohli být v sobotu vyrovnanými soupeři. „Jak napovídá výsledek z první části soutěže, bude to určitě vyrovnaný zápas,“ připomíná těsnou výhru Písku ve Zlíně trenérka Jihočešek Kateřina Keclíková a dodává: „Utkání bude složité. Zlín se opírá hlavně o hru Míši Kolářové ve středu hřiště, v obraně to řídí Minarčíková. Každopádně nám teď týmy na špičce trochu odskočily a nemůžeme si dovolit zaváhat. Chceme uspět a porvat se o dva body.“ Písek v posledním kole ztratil zápas v Porubě, když mu chyběla například reprezentantka Hana Kvášová. „Jednoduché to proti Zlínu nebude, ale už bychom měli být v plné sestavě narozdíl třeba od zápasu s Porubou. Navíc si chceme po Porubě trochu spravit chuť, druhý poločas nám tam hodně nevyšel a chceme se dostat do herní pohody,“ doplnila Keclíková.

Na podzimní zápas a porážku 27:28 vzpomínají i ve Zlíně. „Na podzim u nás ve Zlíně Písek vyhrál o gól jak řekl pan Keclík, vyhrál šťastnější tým. Teď bychom chtěly být šťastnější my,“ vzkazuje ze Zlína trenérka Hana Kolářová, která má zatím k dispozici zdravý tým: „Zatím se držíme bez maroděni, snad se nám to vyhne a chřipka do studené haly nevleze.“

Po nepříliš povedeném utkání proti pražské Slavii čeká na házenkářky SHK Veselí nad Moravou cestování na jih Slovenska. V Dunajské Strede se utkají se svým tabulkovým sousedem. Zápas proti pražskému týmu ukázal, že hráčky slováckého celku fyzicky nezaostávají, přesto podlehly devítibrankovým rozdílem. „Je to vyloženě v hlavách. Pokud se nezmění přístup a nasazení, nemůžeme reálně pomýšlet na vítězství. Na tom je aktuálně potřeba nejvíc zapracovat,“ uvědomuje si kouč Veselanek Ľuboš Hudák.

 

 

Rovněž v sobotu vyrazí na východ i Zora Olomouc. Hanačky jsou v souboji s předposlední Sportou Hlohovec vysokým favoritem, navíc se v případě výhry a souhry dalších výsledků mohou posunout tabulkou směrem k interligovým medailovým pozicím. A to stojí za to si výsledek v Hlohovci pohlídat a vybojovat vítězství.

Nejatraktivnější souboj slibuje měření celků na špičce tabulky. Slavia a Iuventa Michalovce se utkají v dalším vzájemném souboji, tentokrát netradiční v Břvích. „V letošní sezoně jsou Michalovce nejvíce hratelné za poslední roky. O tom jsme se přesvědčili už při prvním vzájemném zápase v Michalovcích. Věřím, že když nyní hrajeme doma a k tomu máme za sebou šňůru vítězných utkání, že ji natáhneme dál,“ řekl pro klubový web trenér Slavie František Urban. Sám bývalý trenér Michalovců se netají tím, že soupeře a jeho tým a fungování dobře zná. „Uvidíme, jestli proti nám nejlepší hráčka Michalovců Patrícia Wollingerová vůbec nastoupí. To ona podle mě dělala 50 procent úspěchu jejich týmu. Iuventa má ale v kádru děvčata, která hrála v mládežnických a juniorských reprezentacích a nyní jsou v širších kádrech A-týmů, Nikoleta Trúnková, Vladimíra Bajčiová, Adriana Holejová. Mají dobře zdvojenou brankářskou pozici ze zahraničí Irynou Jablonskou-Bobalovou a Weronikou Kordowieckou. Jejich mladých tým hraje běhavou, moderní házenou. Trenér Peter Dávid má obrovské zkušenosti nejen z MOL ligy,“ řekl Urban a dodal: „Nečekáme lehký zápas, samozřejmě se pokusíme vymyslet takovou taktiku, která soupeře překvapí a nám přinese body. Přirozeně využiji i toho, že některé jejich hráčky dobře znám, vím, jak jsou na tom v obranné nebo útočné fázi. Zaměříme se na jejich nejen slabé stránky, ale především budeme upozorňovat na ty silné.“

Házenkářky Slavie jsou momentálně podle Urbana v dobré psychické pohodě, postupně se navíc uzdravují některé hráčky marodky a zapojují se zpět do fungování týmu: „Psychicky jsou hráčky po sérii výher nahoře. Je hodně cítit, že jsou hráčky v pohodě, že je těší ta série, že jim každé vyhrané utkání pomáhá. Sebedůvěra jde nahoru, což je dobře a důležité. Pomáhá také to, že plné v tréninku už je i brankářka Karin Řezáčová, hráčky v poli se umí vypořádat s tím, že Veronika Galušková, kvůli svému zdravotnímu stavu chodí jen do útoku a dokážou ji zastoupit. Zodpovědnost se rozkládá na celý kolektiv, což je i z mého hlediska dobré.“

Tým ví, že body by znamenaly výrazný posun v tabulce a upevnění vlastní pozice. „Posun v tabulce je motivací. Navíc když si k tomu přidáme, že Sokol Poruba bude své utkání tohoto kola dohrávat až za měsíc, mohli bychom se skutečně posunout už a až na druhé místo. Ale není to jen o tom posunu v tabulce. Také o tom, jak cenné je porazit nejlepší slovenský tým, ale vlastně česko-slovenský celek posledních let. Když vyhrajeme, tak vezmu děvčata na pivo. To jsem udělal už v Michalovcích, když jsme tam v říjnu remizovali, protože to pro nás byl cenný výsledek,“ řekl Urban.

 

MOL liga - 20. kolo - rozpis

Baník Most - HK Hodonín 38:24, předehráno
Sokol Písek - Handball PSG Zlín 8. 2. 15:00
Dunajská Streda - SHK Veselí n.M. 8. 2. 16:00
Sporta Hlohovec - Zora Olomouc 8. 2. 17:00
Slavia Praha - Iuventa Michalovce 8. 2. 17:00
Bánovce n.B. - Duslo Šaľa 8. 2. 18:00
ŠŠK Prešov - Sokol Poruba 11. 3. 18:00, dohrávka