Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.3.2020 otevřeno: 598 x

Už v sobotu Final4 Českého poháru žen v Kutné Hoře

Final4 Českého poháru žen už v sobotu odstartuje v Kutné Hoře. Kdo zvítězil v národní pohárové soutěži v minulých deseti sezónách? Jaká byla cesta semifinalistů do Final4 Českého poháru? A jak vyhlíží k finálovému víkendu trenéři účastnických týmů? Přinášíme vám úvodní materiál k našemu týdennímu předsemifinálovému "seriálu".

 

Jednoznačně nejúspěšnějším týmem Českého poháru žen posledních let je DHK Baník Most. Z posledních šesti ročníků ovládl pět, dlouhou šňůru přerušila jen v sezóně 2016/2017 Poruba. Pětkrát Poruba postoupila do semifinále, ale jen jednou svou účast přetavila v konečné vítězství. V mírně vzdálenější minulosti pak pohár pro vítěze nad hlavu zvedly „Panenky“ z Veselí nad Moravou a házenkářky Slavie Praha. Pražanky v posledních dvou sezónách bojovaly ve finále s týmem Mostu, soupeře však nepřekonaly a stejně jako v sezóně 2014/2015 skončily i v posledních dvou ročnících druhé.

 

Vítězové Českého poháru od sezóny 2009/2010

2018/2019 DHK Baník Most, 2. místo DHC Slavia Praha
2017/2018 DHK Baník Most, 2. místo DHC Slavia Praha
2016/2017 DHC Sokol Poruba, 2. místo DHK Baník Most
2015/2016 DHK Baník Most, 2. místo DHC Sokol Poruba
2014/2015 DHK Baník Most, 2. místo DHC Slavia Praha
2013/2014 DHK Baník Most, 2. místo DHC Sokol Poruba
2012/2013 DHC Slavia Praha, 2. místo DHC Sokol Poruba
2011/2012 HC Britterm Veselí nad Moravou, 2. místo DHC Sokol Poruba
2010/2011 DHC Slavia Praha, 2. místo HC Britterm Veselí nad Moravou
2009/2010 HC Britterm Veselí nad Moravou, 2. místo DHC Slavia Praha

 

Dosavadní průběh a výsledky Českého poháru žen 2019/2020

 

 

Jak si vedli v soutěži letošní semifinalisté? Všechny týmy MOL ligy – tedy osm českých týmů, které nastupují do nejvyšší československé soutěže, byly nalosovány do 3. kola, tedy do osmifinále soutěže.

Ve Final4 ani letos nechybí tým DHK Baníku Most. Ten se v osmifinále utkal s jedním z překvapení tohoto ročníku týmem Lions Hostivice – Břve. Tento tým se totiž z předkola probojoval právě až do osmifinále, kde jej vyřadil úřadující český mistr a vítěz Českého poháru. Mostečanky pak ve čtvrtfinále narazily na tým Zlína, který Severočeškám podlehl poměrem 23:39. „Naše cíle nejsou menší, než obhajoba vítězství v Českém poháru. Ovšem prvním cílem je porazit Porubu, což je klíč k tomu, abychom se dostali dál. Tabulka na hranici českého play off je tak vyrovnaná, že asi bude záležet na aktuální formě jednoho týmů,“ okomentoval vyhlídky k Final4 asistent trenéra Mostu Ondřej Václavek s tím, že poslední měření s Porubou týmu směrem k semifinále poháru mnohé ukázalo: „My jsme si v domácím zápase s Porubou ukázali, že ji dokážeme porazit, jejich hráčky s námi 40 minut dokázaly držet krok a budou muset jít do dalšího vzájemného zápasu s vědomím, že do nich budeme obrazně řečeno tlouct během celého zápasu a budeme čekat, kdy je zlomíme. V Porubě se nám to v prvním vzájemném zápase, který jsme nakonec prohráli, tak úplně nepovedlo, měli jsme spoustu vyloučení, což utkání také poznamenalo a svou roli hrál i fakt, že jsme hráli venku. Tentokrát se střetneme na neutrální půdě, což je pro nás mnohem příjemnější a jsme za Final4 v Kutné Hoře rádi.“

DHC Sokol Poruba, druhý ze semifinalistů, se v osmifinále poháru utkal s lokálním soupeřem z SC Bohumín, který Sokolky přehrály suverénně poměrem 42:19. Vyrovnanější byl pak jejich čtvrtfinálový souboj se Slavií Praha, který Porubanky vyhrály poměrem 30:26. V semifinále se Poruba poměří právě s Mostem, na rozdíl od ostatních týmů, které budou mít od víkendu zápasovou přestávku, bude Poruba ve středu dohrávat své odložené utkání MOL ligy v Prešově. „V zápase s Mostem se budeme snažit zopakovat výkon, který je v našich možnostech. I když jsme prohráli v Mostě v zatím posledním vzájemném zápase v MOL lize, na podzim jsme vyhráli o gól, ale každý zápas je jiný. Navíc se bude hrát na neutrální půdě a to může hrát velkou roli. Vítězství v Českém poháru by bylo obrovským úspěchem,“ řekl k nadcházejícímu semifinálovém střetnutí trenér Sokol Poruba Dušan Daniš.

DHK Zora Olomouc si cestu do čtvrtfinále prostřílela přes tým Sokola Vršovice, který porazila s výsledkem 37:29. Ve čtvrtfinále pak Hanačky narazily na Hodonín a ten přehráli dokonce rozdílem třinácti gólů. V kutnohorském semifinále pak narazí na Písek. „Když jsme se již dostali do závěrečné fáze, je naším cílem postup do finále. V semifinále se utkáme s Pískem a myslím, že soupeř je hratelnější než třeba Most, který vévodí celé MOL lize. V tomto zápase očekávám vyrovnanou partii,“ komentoval nalosovaného soupeře trenér DHK Zory Olomouc Libor Malínek a doplnil: „To, že se hraje v Kutné Hoře je dobrý tah. Pro všechna družstva to bude stejné. Nikdo nebude mít výhodu domácího prostředí, a to může přispět k vyrovnanosti zápasů.“

Posledním semifinalistou je pak družstvo Sokola Písek, tým, který se do závěrečných bojů Českého poháru probojoval poprvé od sezóny 2009/2010, kdy v semifinále podlehl týmu Veselí nad Moravou, pozdějšímu vítězi toho ročníku Českého poháru. Písečanky letos po výhře nad prvoligovým DHC Plzeň, který porazily poměrem 27:20, nastoupily ke čtvrtfinálovému duelu s Veselím nad Moravou a duel s MOLligovým protivníkem zvládly vítězně s výsledkem 30:25. Semifinálový duel s Olomoucí vidí trenérka Písku Kateřina Keclíková následovně: „Ve čtyřce už samozřejmě není slabého soupeře, ale myslím, že díky tomu, že zrovna s Olomoucí máme velmi vyrovnanou bilanci letos i v loňské sezóně. Bude to pro nás soupeř, se kterým se budeme rvát a proti kterému budou hráčky dobře namotivované. Myslím, že je skvělé, že se hraje na neutrální půdě. Těšíme se do Kutné Hory a věřím, že to bude moc hezká akce.“

 

V nadcházejících dnech vám jednotlivě představíme účastnické týmy Final4 Českého poháru žen, soupisky těchto týmů, jejich poslední výsledky v Českém poháru žen a také přineseme obsáhlejší komentáře trenérů těchto týmů.

 

Program Final4 Českého poháru žen

Sobota 14. března 2020

16.30 Sokol Písek – DHK Zora Olomouc
18.30 DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba

Neděle 15. března 2020

11.00 utkání o 3. místo
13.00 finále