Míče na házenou
TV COM
Molten akce

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
22.4.2020 otevřeno: 538 x

Házenkářky Olomouce dál pomáhají, trénují individuálně a šijí roušky

Již dříve se A-tým zapojil do podpory v rouškovém boji s aktuální situací, když hráčky nosily roušky Jarmile Trumpešové, která je dále předala ve FN Olomouc a seniorům v jejím okolí. V minulém týdnu putovala další část, o kterou se postaral asistent trenéra Květoslav Kuba, do jednoho z Chráněných bydlení v Olomouci.


Situace je pro holky z A-týmu zatím pořád stejná a stále trénují pouze individuálně. Klub samozřejmě v této těžké situaci musí řešit i stránku finanční, kdy se bohužel nemůže opřít o tak silného sponzora, aby se to například nedotklo právě hráček A-týmu. „Holky se však k situaci postavily čelem a klub se snaží podpořit, všechna rozhodnutí respektují, naopak pomáhají tam, kde je potřeba a jsou připraveny naskočit kdykoliv zpět do tréninku,“ komentovalo vedení klubu přístup hráček na klubovém webu.

V úterý to potvrdila trojice hráček, které odnesly téměř 100 roušek do Charity Olomouc, kde jsou dále distribuovány lidem, kteří je potřebují, například pak lidem bez domova. „Podpořit Charitu Olomouc můžete i vy. Pokud máte doma nějaké roušky navíc, jednoduše je můžete odnést do charitativního obchůdku DOBRODRUHÁ, kde si roušky převezmou pracovníci právě Charity Olomouc,“ informovalo vedení. O tuto várku roušek se postaraly hlavně čtyři hráčky A-týmu, a to Klára Sovová s Nikolou Jansovou. „Velké díky patří hlavně jejich maminkám, které jsou malinko zručnější v samotném šití, ale ruku k dílu přiložily samozřejmě také samotné hráčky, další ušily také Denisa Krajčovičová a Valentina Kapsová,“ jmenovalo vedení klubu.

Výroba této várky proběhla ve spolupráci s LOGstudio (www.logstudio.cz) a portálem Živá Olomouc (www.zivaolomouc.cz), které pokryly část nákladů ve výrobě a postaraly se o potisk roušek.